Új hozzászólás Aktív témák
-
liksoft
nagyúr
-
liksoft
nagyúr
válasz
jézusom #52629 üzenetére
Akkor valószínűleg a tápellátása lehetett a probléma. PC-ben teszteld írásra és olvasásra. Amennyire lehet, az érintkezők tisztaságára ügyelj.
[link] Gyári tesztprogram.
Én ha engedi a program, 3 esetben először írásra, majd olvasásra tesztelném a teljes felületen. Utána meg tudja mondani kuka, vagy használható. -
liksoft
nagyúr
válasz
csikosdapro #52625 üzenetére
Te írtad, amit ír, az hibás. Akkor nem döglött???????
Ami fontos, le kell menteni róla, míg még lehet!!! Nem egy, hanem lehetőleg fizikailag is 3 különböző helyre! Utána lehet írásra és olvasásra tesztelni, lehetőleg a gyári tesztprogrammal. Ha az a tesztek végén (vagy azt megszakítva) hibát ír ki, akkor tudsz elindulni a garanciális vonalon. Vagy, ha nem ír ki hibát, de egyértelműen használhatatlan. -
liksoft
nagyúr
válasz
jézusom #52621 üzenetére
[link] vagy [link] vagy [link] vagy milyen?
A képen nem a Sentinel van. De hogyan várod, hogy érdemi választ kapj, ha nem is tudod mit csináltál?
Annyit azért tudtam írni, hogy vagy a HDD romlott el, vagy érintkezési, vagy táphibád lehet. Ezek alapján a csatlakozók tisztítása, tápegység (tápellátás - nem ugyanaz!!) ellenőrzése az első. CSAK hibátlan környezet esetén lehet bármit is tovább tesztelni.
A másik, hogy ami fontos adat van rajta, legyen máshova lementve! Ugyanis ha tisztességesen teszteled, akkor az adatok törlésre kerülnek. -
liksoft
nagyúr
válasz
csikosdapro #52622 üzenetére
Szia!
- Vagyis vettél egy új WD-t.
- Van egy hibásan író WD-d.
- Az újonnan vásároltról a hibásra lementettél mindent, miközben azon helyet is csináltál.
Akkor most mi is a gond? -
liksoft
nagyúr
válasz
jézusom #52619 üzenetére
Szia!
Vagy a halálán van, vagy érintkezési hiba, vagy táphiba (nem kellően szűrt és stabil) is okozhat ilyen hibát. Teljesen mindegy melyik a hiba forrása, sima kizárással NEM lesz jobb.
De azért nem ártana tudni egy pontos típust, kort, tesztprogram nevét ami "javított", és azt hogyan is végezte.....
-
liksoft
nagyúr
Az ilyen régi drive-ok jók arra, hogy olyan anyaggal használjuk, ami ha eltűnt, egy vállrándítással mehetünk tovább. Jellemzően letöltött anyagok, melyek pótolhatóak, szerkesztéskor átmeneti tárhely, stb... Én szeretem, ha nem csinálunk azonnal szemetet belőlük, használjuk míg lehet. De ésszel!
Egyébként ez az őrült rohanás a nagyobb drive, nagyobb felbontás, stb... leginkább egyre több digitális szemetet is hoz magával. Ha leülünk, és jól strukturáltan rendezzük a fontos adatainkat, ami tényleg lényeges, legtöbbször nem horror helyet foglal. Ennek több helyre történő mentése védhet csak meg, hogy később ne fogjuk a fejünk adatvesztés miatt.
Én használnám mindkettőt. Ezzel már számolva a mielőbbi halálozással, a "havernak" több időt adok. De egyiken sem tárolnék "csak itt és nagyon fontos" adatot.
-
liksoft
nagyúr
Ez kb 10-12 éves darab. Régen ezeket 5 év időtartamra tervezték. Még parkoló pályás, így a sok leállás fizikai kopáshoz, meghibásodáshoz fog vezetni.
Nem emlékszem már, hogy pont ennél a modellnél, de ebben az időben volt, hogy olyan panelt használtak, ahol a Marvell vezérlőben volt a ROM és a cache RAM is. Ez túlmelegedés miatt akkor zsákutca volt, sok hibásodott meg hamar.
Ilyen idős drive esetén sajnos már előjöhetnek meghibásodások. Vagyis valóban, lehetett olyan gond, ami miatt a CHKDSK ráugrott. Viszont ezzel érdemes óvatosan bánni. Ugyanis hibás működés mellett adminisztrációs hibát véthet, amit utána ismét javítani próbál, megint hibásan. Tipikus esete, mikor valaki ül a fa ágán és azt fűrészeli, csak azt nem nézi, hol a fa törzse. A Sentinelben pont ezért van lehetőség az automatikus CHKDSK tiltására. Előbb mentem a fontosat, utána engedem rá, reménykedve, megúszom az installt és adatok visszatöltését.
Nagyon ritkán, a kopásból adódó kezdődő halál elején még pár alkalommal akár fel is éledhet egy ilyen drive, de ha nem tápellátás, hanem kopás van a háttérben, nem jósolok stabil és hosszú életet neki. -
liksoft
nagyúr
válasz
Panhard #52554 üzenetére
Ha az USB ház nem látta a teljes kapacitást, az annyit jelent, hogy 4byte-os egész számokkal számolja az LBA-t. Az meg 2TB kapacitásnál véget ér! Vagyis ha a 2TB kapacitás után szeretnél írni, az 5.-ik byte helyiértékét KIDOBJA az ablakon. Felülírás lesz!
Hex. számokkal: FF FF FF FF + 1 = 1 00 00 00 00 <- EZ A HELYES! (8byte integer)
4byte integerrel: FF FF FF FF + 1 = 00 00 00 00 <- vagyis a HDD eleje!Nekem mindegy, nem az én adatom bánja. De tudom javasolni, mielőtt használatba veszed, alaposan nézz utána, a ház valóban kezeli-e a 2TB feletti területet!
-
liksoft
nagyúr
válasz
King Unique #52551 üzenetére
De utána NEHOGY kirakja a csak 2TB-ig működő házba v. dokkolóba!!
(Mondván most már jó. ---- Durva felülírás lesz 2TB átlépésekor a HDD elején.)
-
liksoft
nagyúr
-
liksoft
nagyúr
válasz
wolfman87 #52413 üzenetére
Szia!
Amit most említek, csak egy kósza emlék! Mintha hónapokkal ezelőtt valaki mondta volna, véletlenül feszültség alatt hagyott egy SMR lemezt, és magához tért 2 vagy 3 nap múlva??
FIGYELEM!
A fenti eset CSAK abban az esetben képzelhető el, ha a drive fizikailag valóban hibátlan! Elméletileg (utólagosan csak általam végiggondolva) ilyen akkor fordulhat elő, ha a drive túl sok befejezetlen művelettel rendelkezik. Hiszen az SMR drive átlapolással ír, így a felülírni kívánt területet fel kell olvasnia az írás előtt, nehogy az ottani adat elvesszen. Ez plusz teher, és nem biztos, hogy a következő írásig mindent be tud fejezni. Ha ezek a feladatok kezdik meghaladni a drive képességeit, elméletileg elképzelhető drasztikus lassulás, hogy "rendezze sorait" a háttérben.VIGYÁZAT!
Amennyiben olyan adatok vannak a drive-on amelyek mentése fontos, el kell gondolkodni adatmentéses cég megbízásán! A lassulás még 100-as állapot mellett is bekövetkezhet íráshibás drive esetén! Ilyenkor viszont minél tovább kísérletezk a drive, annál több adatot fog veszíteni! Hasonló mint mikor egy fizikailag hibás drive-on a CHKDSK próbál "rendet tenni". Mindkettő állapotban a hibás drive hibás írásaival még a menthető adatokat is tönkre teszi. Adatmentéses cég csökkentett módban indított drive esetén csak olvas a felületről, így a drive nem korrigál a háttérben, nincs lehetősége tovább rontani a helyzetet. Viszont ez az eset is csak akkor lehetséges, ha a drive fizikailag ép. Mechanikailag sérült felület esetén a hiba folyamatosan nő a felületen, így a menthető adatok is folyamatosan csökkennek. Csak az égiek kegyén múlik ilyenkor mi marad meg. Ezért KELL megmondani adatmentésre leadáskor a szakembereknek, mi a legfontosabb adat, és az melyik könyvtárban található! Egy pontos fontossági sorrend akár 100%-ban eldöntheti egy mentés sikerességét!A fentiek alapján látható, ha az adatok mentése a cél és túl hosszú idíg tart az otthoni kísérletezgetés, már adatmentéses cégnek sem lesz esélye. Hiba esetén először tessék pontosan végiggondolni mindent, és csak utána cselekedni! A pánik minden esetben rossz tanácsadó!
-
liksoft
nagyúr
Szia!
Sajnos pontos válaszokat kaptál, még ha a stílus kicsit laza is.
Első, és legfontosabb, míg nincs SAS vezérlőd, legfeljebb levélnehezéknek jó. Ez független a jelszótól, és minden egyébtől! Ha nincs és nem is akarsz ilyent venni, akkor irány vissza a boltba, és reklamálhatsz. Vagy elengeded.
SAS esetén szerintem inkább nem jelszó lesz, hanem a már említett RAID tömbös használat. A SAS HDD-k megjegyzik, ha tömbben használták őket, és ha ABBÓL a tömbből kikerülnek, az adatok védelme miatt nem engednek a felülethez. Ezt biztonsági törléssel vagy formázással legtöbbször felül lehet bírálni, ugyanis NEM a HDD tilt, hanem a vezérlő. Bármilyen másik SAS RAID vezérlő is!
Azt hiszem a jelenlegi helyzetedhez több információ már nem kell. Nálad a döntés.
-
liksoft
nagyúr
válasz
gabber01 #52194 üzenetére
Szia!
Ha van értékes rajta, mentsd azonnal. Lehet vagy 10 éves darab, és 5 év használat után minden nap ajándék. HD Sentinel mit mond rá?
Mivel parkoló pályás típus, így az indulások és megállások tudják hosszú távon megölni. Ha energiagazdálkodás során a lekapcsolás engedélyezve volt, akkor "elkophatott", ezért ments! -
liksoft
nagyúr
Szia!
Hát..... ez így nem az igazi. Jó lenne, ha írásra, olvasásra többször megnyúznád, mert az el is tüntetheti, vagy kiderül, ez inkább a nem használható kategória.
Egyébként a Toshiba ilyen régi szériái a főmotor öregedésétől szenvednek, így még ha hibátlan is, "orosz rulett" szerintem ez a drive. -
liksoft
nagyúr
Nem a felületi hiba a lényeges egy adatmentéses donornál, hanem a működőképesség. Szektorhibák elhanyagolhatóak, nem érdekesek! Viszont 15+ korú drive-ok egyre nehezebben szerezhetőek be. Nemrég 170MB !!!!! -os Quantum érkezett mentésre, mert még működő mérőberendezés irányítását látta el. Ilyen drive esetén kis túlzással a két kezemen meg tudom számolni, hány van még a világon mely működik.
De a Te cuccod, Neked kell eldöntened a sorsukat, csak közben a szívem vérzik miattuk.
Ennyi. További szép napot!
-
liksoft
nagyúr
válasz
Hoqspok #50711 üzenetére
Így igaz. Jót tud tenni. Viszont tessék arra is gondolni, hogy abban az esetben ha két állomány a hiba miatt keresztbe linkelésre kerül (adminisztrácó alapján van közös adatterületük), akkor a program mindkettőt TÖRLI visszavonhatatlanul. Valamint ha hibás az eszköz (akár flash akár HDD alapú), akkor hibát fog véteni, amit megint ki akar javítani, amit megint....... Vagyis ül az ágon, és fűrészeli. Csak a fa törzsét nem nézi, melyik oldalon van.
Tanács!
A SCANDISK vagy CHKDSK parancsot csak abban az esetben futtassuk egy drive-ra, ha annak adatairól VAN biztonsági másolatunk, és az eszköz fizikailag hibátlan! Különben csúnya meglepi lehet a végeredmény. -
liksoft
nagyúr
válasz
Doky586 #50659 üzenetére
Így igaz. Meg is terheli azon HDD-k csapágyát, mely tengelye nincs a fedélhez is rögzítve.
Végy egy kerékpár kereket. Fogd meg a tengelyét csak az egyik oldalon. Most forgasd meg a kereket. Az nem csak egyenesen forogni fog, hanem az egyik oldalirányba ki is akar törni. Ugyanez játszódik le a HDD-n belül is. A garidőt kihúzza..... Viszont állítva ezen típusok esetében csak 1 lemezest használnék. Lehet, én vagyok túl óvatos.
-
liksoft
nagyúr
válasz
inci67 #50508 üzenetére
Szia!
A Sentinel Pro változatában van felületteszt. Azzal ha a drive felületét "meggyötröd", esetleg írás/olvasás teszttel 2 menetben random kóddal, kiderülhet a felület a hibás, vagy a környezet miatt történt hibás írás, amit nem tud olvasni. Ez a teljes felületet törli, így az adatokat előtte le kell menteni, és utána particionálni nulláról.
-
liksoft
nagyúr
válasz
Balazuz #50489 üzenetére
Akkor az adatmentés témába tedd, NE ide!
Egyébként több okból is állhat. Motor besült. Fejek letapadtak (tilos rázni, a Samu feje tapadáskor kifordul!). Az elektronika meghalt. A flash elfelejtette a BIOS-t. Mindegyikkel találkoztam már, és ebből 2 hiba csak tiszta térben oldható meg!
Ennél a típusnál nagyon célszerű elgondolkodni azon, mennyire fontosak az adatok, és aszerint keresni a további utat (otthon vagy szakember). -
liksoft
nagyúr
válasz
SunMount3r #50476 üzenetére
Szia!
Egy SMR technológiás drive-nak irgalmatlan terhelés lesz a random írás. Még ha kis blokkokat ír is.
-
liksoft
nagyúr
válasz
*Ropi* #50474 üzenetére
Azt ne felejtsük el, hogy maga a drive a legkoszosabb, vagyis bontásakor por fog belemenni a mechanikájába. Ha nincs megfelelő eszköz amivel azonnal ki lehet takarítani, eleve halálra ítéljük a mentést. Még a hőmérséklet és a páratartalom sem mindegy, ugyanis a por tapadását a lemezhez nagyban befolyásolják ezek a környezeti tényezők!
Vagyis ha nincs megfelelő feltétel és gyakorlat hozzá, ne bontsa ki senki, akinek az adat fontos !!!
-
liksoft
nagyúr
válasz
lócitrom #50462 üzenetére
Gondolom, akkor azt is tudod, hogy 1mm-re 10 ezer sávot ír fel egy ilyen drve. Mivel ezt el is kell olvasni, még közelebb kell hozzá menni. Durván 1:10 arány szokott lenni. Vagyis a fej olvasó része a felület fölött annyira kis magasságban repül, hogy az alatta lévő légpárnából 1mm-be 80-100 ezer fér el.
Szerelésekor tessék a fenti adatokat figyelembe venni. Sok sikert, kívánom sikerüljön a "műtét".
-
liksoft
nagyúr
válasz
kelna91 #49479 üzenetére
Szia!
De, jól értelmezed. A gond csak az, hogy a RAID rendszerek NEM viselnek el 1 szektornyi hibát sem. Még timeout hibára is leáll a működésük, ha a hibajavító algoritmussal nem tudja megoldani.
Vagyis RAID5 esetén ha 1 drive kiesett és azt helyettesítve újra szeretnéd szinkronizáltatni, akkor hiba esetén le fog állni, és ENNYI! Az alapelve alapján (hibátlan a rendszer, ha mégsem, akkor maximum 2 drive lehet hibás) ilyenkor lehet kicserélni a hibás HDD-ket, újra építeni a tömböt, és visszatölteni a mentést.
-
liksoft
nagyúr
válasz
bot1978 #49465 üzenetére
Igen, eljutottak egy technológiai határig. A levegő már nem homogén gáz a légpárnánál, vagyis a jobb hűtés mellett a hélium ezért került képbe! Molekulárisan kisebb, és homogén. Nem billeg rajta a fej! A kapacitás növeléséről ennyit. Nem sok lehetőség van már benne, a plafon minden technológiát beletéve valahol 3,5" esetében 50TB körül lehet. A fölé molekuláris méretek miatt nem lehet menni.
Minden HDD része az öntvény, a fejszerelvény, motor, csapágyak, elektronika. CSAK a technológia más amivel dolgozik. Ez a rendszer is elérte egyszerűsíthetőségének határát, így ezen csökkenteni már nem lehet.
Majd azt nézd, mikor a drónok fogják potyogtatni a HDD-ket! Akkor mennyi hibás lesz! Hidd már el végre, a szállítás tehet a legtöbb hibáról!
-
liksoft
nagyúr
válasz
z0d1@Ku$ #49460 üzenetére
Szia!
A leírás alapján mindkettő esélyes lehet. De az első csak adatmentéses laborban, mert ki kell bontani, ugyanis letapadhatott (nem hinném, hogy a motor sült be, WD esetén szinte soha, de nem zárható ki). A második kérdéses, de ha tippelhetek, érintkezési hibák miatt még a gyári adminisztrációs területe sem 100-as, és szenved. Ilyenkor lelassul, nem jelentkezik be, időnként kattog, stb... Vagyis esélyes, ez is céleszközt kívánhat. Ha ez a tipp jó, a particionálás és formázás nem fog segíteni, mert a felülettel van a baja, nem a rajta tárolt anyaggal.
-
liksoft
nagyúr
válasz
bot1978 #49448 üzenetére
A tápellátás a tápcsatlakozót is magában foglalja, nem csak a tápegységet. A statikus tápegység hibát ki tudod szűrni multiméterrel, de a tüskéket csak oszcilloszkóppal.
Nem, nincs program a mérésre, mert az alaplapi eszközök a kellő pontossághoz képest csak "saccográfok", így meg nem lehet hibát keresni.A tápegységnek nem csak a kora fontos, hanem a belső alkatrészei, felépítése, teljesítménye, csatlakozóinak minősége, és az is, mennyi tartalék van benne. Vagyis maga a gép mennyit vesz fel.
A kattogás lehet tápellátási gond, hűtési probléma, és alkatrész hibája is. Ha viszont van olyan időszak mikor hibátlanul teljesít hosszabb időn keresztül, akkor inkább a környezetre tippelnék. Olyan konfigurációban szoktam tesztelni HDD-t, amelyikben minimum 50% teljesítmény tartalék van, és több HDD mellett sem szokott gond lenni.
Ha használsz videokártyát, de van alaplapi is (nincs leírva a névjegyednél sem mit használsz, így tippelni sem lehet semmit), akkor egy teszt idejére vedd ki a kártyát. Marad tartalék a tápegységben.
-
liksoft
nagyúr
válasz
bot1978 #49445 üzenetére
Már ne haragudj, de nyugodj le. A gyártónak sem jó, ha sok a selejt. Akkor rolót húz. Nagyon keményen megvan az a gazdaságossági határ, hogy mennyi termék mennyi garanciálisat visel el. Ha ezt megnézzük a technológiával, vagyis mit kell ráfordítani, akkor rögtön kiszámolható hol éri meg. Hidd el, a gyártó is dühöng a kiszállítás hibáin, hiszen ha nincs külsérelmi nyom, neki kell benyelnie! Dühöng a pocsék tápellátáson, mert az is kinyírja a HDD-t. Szerintem a drágulás egyik oka, hogy túl sok HDD-t vágnak földhöz kiszállítás közben (nem direkt, csak mert a raktérben elcsúszik, kiesik kézből, nem burkolja be a kisker, stb...). A felhasználó elvárja, hogy olcsó legyen, nagy kapacitású, gyors, hibátlan, jöjjön házhoz, és a földrengést is kibírja egy terepjáróban is! Tessék végig gondolni, egymásnak ellentmondó kérések. Ha kiszállítást kérsz, az drágább lesz, a futár nem sajátjaként fogja babusgatni, és mivel nem fizeti meg a legtöbb vásárló, a küldő sem fogja atombiztosra becsomagolni. Nagy kapacitású esetén a mechanika finomodik, tehát érzékenyebb lesz, valamint drágább, mert pontosabb megmunkálást, érzékenyebb technológiát igényel. A kisebb kérés dettó az előző. Sőt, a smucig felhasználó is a drive életére tör az öreg kikukázandó tápegységét használva, mondván jó lesz az még. Hát nem, mert a szűrés hatékonysága idővel romlik, és a túlfeszültség tüskéket a drive nem tolerálja. Te sem ülnél nagyanyáink lószőrrel tömött párnáira, mert a szövet öregedésével kibújik a szőrszál vége és szúrja a sejehajodat!
A fentieken tessék elgondolkodni! És nem a profitot felhalmozó gyártót védem, hanem a helyzetet próbálom elmagyarázni. A profit kérdését a felügyeletnek kellene megoldania, kordában tartania. De ennek semmi köze ahhoz a minőséghez, amit feszegetsz.
Szerk:
Most látom, a másik HDD a Sentinel témában egy Seagate, az is meghalt. A tápellátásod rendben van? -
liksoft
nagyúr
válasz
bot1978 #49442 üzenetére
Igen, egy ilyen doboz jó lenne. Viszont nem a gyártónak kell így csomagolnia. Ugyanis 20db-os dobozban sokkal kisebb helyen jön a gyárból a nagykerbe, ahol a kisker átveszi, vagy kiszállítják neki. A kisker meg tovább szállítja. Marad a nagyker mint "átcsomagoló", de a kisker többet ebből beépít, tehát megint kérdéses, mennyit, hogyan küldjön.
Én ennél kicsit kisebb dobozba teszem a HDD-ket, és az úgy, hogy több százasával rendelem (pont ár miatt), 500Ft körülire jön ki. Na ez már a kiskerek esetében igencsak kérdéses, megéri-e?
Az is igaz, lehetne odatenni egy kérdést, hogy a vásárló biztonsági csomagolást X pénzért kér-e hozzá? -
liksoft
nagyúr
válasz
bot1978 #49431 üzenetére
Szia!
Nem tudom, hogyan lettek értékesítve. Sajnos azt kell mondanom, ha a fele kiszállításos rendelés volt, akkor ez még jó arány. Ugyanis a HDD finommechanika, viszont a szállítás úgy történik mintha húsárú, vagy nyersvas lenne. Ilyen "odafigyelés" mellett ez a hibaarány kimagaslóan JÓ !! Sőt, sokszor a csomagolásra sem figyelnek. Kaptam már úgy árut, hogy a HDD volt a dobozban legalul csak a zacsijában, majd ráhányva tápegység, DVD, stb... és a végén a tetején a pufi. Persze, a HDD nem működött......
-
liksoft
nagyúr
válasz
stigma #49418 üzenetére
Hali!
Win10 alatt miért alaplemez. A partíciós táblát már ráírta a rendszer MBR formátumban? Mert akkor az eredeti partíciós táblát mely titkosítva volt, már felül is írtad. Ebben az esetben nem elég a titkosítást feloldani, még a partíciót is meg kell találni, vagyis logikai mentést is kíván, még akkor is, ha ez egyszerű hiba.
-
liksoft
nagyúr
válasz
King Unique #49413 üzenetére
"Adott egy külső HDD (WD Essential 2TB-os) mellyel gond volt mert nem kapcsolt be."
Ezt írta.
-
liksoft
nagyúr
válasz
King Unique #49409 üzenetére
-
liksoft
nagyúr
válasz
akela91 #49348 üzenetére
Ez a drive letapadt, vagyis a fejek nem a parkoló rámpán, hanem a lemezen vannak. Ilyen akkor szokott előfordulni, ha valahol szállítás közben jól od@b@sszák. Ez NEM a gyártót, hanem a szállítási láncot minősíti !!
Amennyiben kézből-kézbe vetted át, akkor már a kisker így kapta, ha csomagban kaptad, akkor inkább a hozzád érkező utolsó lánc lehet a hibás. Nem a sajátjaként viszik az árut. Bár a több darab ezt is kérdőjelbe tesz, hiszen akár egy teljes doboznyi (20db) eshetett egyszerre nagyon nagyot.
-
liksoft
nagyúr
válasz
Graob160 #49301 üzenetére
Nagyon kérlek, olvasd el pontosan amit írtak Neked. Nem driver, nem dugdosás volt a feladat, mert ha jól eldugod, akkor valóban nem látja majd a gép.
Vagy sérült az adminisztráció és RAW, vagy csatlakoztatni kell, illetve az is elképzelhető, csak betűjelet kell adni neki.
Megoldás!!!!! Teszel fel egy képet a lemezkezelőről, az mit lát és mit mutat.
-
liksoft
nagyúr
Neked most tele van az egész drive azzal az 1 partícióval. Ide, hogyan akarsz létrehozni újat? Hova kerül? Csak úgy menne, ha letörölnéd! De akkor meg megy a lecsóba a meglévő összes. Ugye jól gondolom eddig?
Szerinted miért a "kötet zsugorítása" kulcsszó lett leírva, és NEM a létrehozás.
Kérlek olvasd el újból, gondold végig, értelmezd, és utána örömmel kapsz új választ.
-
liksoft
nagyúr
Szia!
Igen, az Y kábel segíthet, de csak akkor, ha nem egy USB csatorna 2 portjára kötöd. (Ne kérdezd hogyan tudod leellenőrizni laposon.) Asztali PC-n az alaplapon egy csatlakozó pár egy USB csatorna, a hátlapon meg az egy kockában lévők tartoznak egy csatornához.
A másik, hogy olyan USB winyót választasz, melynek az áramfelvétele eleve 450-550mA és nem a szokásos 1A. Ennek elégnek kéne lennie az egy USB port is.
Jó lenne megnézned a laposok gyári könyvében, hogy az USB portoknak mekkora a terhelhetősége, mert 1-1 model esetében volt, hogy pont a winyók miatt megemelték.
Sok sikert!
-
liksoft
nagyúr
válasz
eventus #49178 üzenetére
Nem, WD. Saját belső adminisztrációjával foglalkozik. Ha lassú is, másold az adatokat, mert minden leállás után tovább tud lassulni. Vagyis ne kapcsold ki, hanem fontossági sorrendben másolj. A legfontosabbat (pótolhatatlan) először, majd a fáj ha nincs meg de macerásan pótolható, végül a könnyen beszerezhető.
-
liksoft
nagyúr
válasz
eventus #49169 üzenetére
Ha nem tévedek, a drive 5 éves. Az szép kor, pont az érzelmileg is elvárható (ami NEM a gyártó által remélt 3 körüli) határán van.
Minden HDD a legújabb technológiát tartalmazza, mert csak egyet ér meg gyártani, az meg ugye a legújabb lesz. Vagyis a kérdésedre térjünk vissza 5 év múlva, hogy melyiket kellett volna most megvenni, hogy 5 év múlva is stabil legyen......? Kiszámíthatatlan.
Talán a WD még mindig..... De ki tudja?
-
liksoft
nagyúr
válasz
eventus #49165 üzenetére
Előző OS alatt is csinálta, vagy a váltással összeköthető? Ugyanis nem azt kérdeztem, hogy friss-e? Egy akár friss driver ami nem kompatibilis az adott eszközökkel, de látszólag működik, okozhat gondot. A Sentinel oldalán megtalálod az ajánlott drivert. Ha azzal is betegeskedik, akkor a cserénél nincs jobb ötletem.
Egy green HDD ha elmúlt 3 éves, "minden nap ajándék"-ként célszerű felfogni. Persze jó környezetben az 5-7 év sem ritka (vagy még több), de a tervezéskori élettartamát elérte. Műszaki berendezés, fogyasztói társadalom. Mára úgy kell bármit vásárolni, hogy a garanciális időn belül KI KELL TERMELNIE AZ ÁRÁT. Ami ezután még adatik, az ajándék.
Egyébként milyen idős? Melyik modell? Hiszen a green csak gyűjtő fogalom.
-
liksoft
nagyúr
válasz
MuNy3Z #48980 üzenetére
Szia!
Én nem próbálnám. Mivel a ferrit mag is sérült, hiába forrasztod vissza, induktivitása az eredetihez képest elmegy "a holdba". Inkább egy másik azonos panelről forrassz át egyet. Azt meg hibás drive-ról is leveheted. Nem egyszerű, de ha szerencsés vagy, fillérekért beszerezhető.
U.i.: Samunak tűnik, így már amúgy is lefutotta az idejét.
-
liksoft
nagyúr
Szia!
A drive hibátlan. Elolvastad amit kiírt? Ugyanis azt írta, amit vizsgált, HIBÁTLAN! Ilyen környezeti hiba miatt előfordulhat. A tápvonalon lévő elektromos zaj legtöbbször, ami egy rossz hajszárító is lehet akár. Egyszeri hiba.
Magyarán hibátlan, de valami történt, így a fokozott figyelmet megérdemli, mert ha ismétlődik, akkor érdemes kideríteni az okát, és orvosolni.
MINDENKINEK!
U.i.: Sajnos szerintem az oktatásunk hibája, de az utóbbi időben egyre többször futok bele korrekt fogalmazás után annak értelmetlen értelmezésébe. De lehet, csak a felgyorsult életünk miatt van, hogy sokszor el sem olvasva, végig sem gondolva találok kérdéseket itt a PH!-n. Van egy fontos kérdés, melyet a gyerekek szoktak feltenni ovis korban. A miért. Gyermekeim iskolásak voltak, az alsó végén, és akkor én léptem ebbe a korba, én kezdtem tőlük kérdezni, miért? Tudom mindenkinek javasolni, ugyanis ha ismeretlen helyzetre is ki tud találni 3 változatot ami magyarázat lehet, nagy valószínűséggel az egyik ül. Ez hiányzik oktatásunkból, és semmi máshoz nem fontos, mint megérteni rajta keresztül életünket, a körülöttünk folyó eseményeket. Igaz ez a gépre is. Mindenkinek sok sikert kívánok a MIÉRT kérdéses játékhoz (mert felfogható így is, és többet profitálunk belőle mintha komolyan csinálnánk).További szép estét Mindenkinek!
-
liksoft
nagyúr
válasz
Mexeltkeszeg #48965 üzenetére
Na, ez sem a sikerült panel. Az egy tokos Marvell tok is meg szokott halni. A gond, hogy kismillió BIOS verzióval készült, és nem csereszabatosak. Vagyis ha itt a gond, egy egyszerű panelcsere icipici eséllyel kecsegtethet csak. Ugyanis a BIOS is benne van a döglöttben.
Ma már nem vagyok, majd holnap napközben, de nem mindig nézek be. Privi figyelmeztetést küldhetsz.
-
liksoft
nagyúr
válasz
Mexeltkeszeg #48963 üzenetére
10 éves. Jogos ha esetleg elkopott. Lehet persze más hibája is, így ha nem a felület, akkor lehet esélye. (Ki ne bontsd, mert a tiszta tere akkor tele lesz porral. Ez még "békebeli" drive, itt a légrés csak 45-50 ezerszer fér 1mm-be.)
Viszont a panelnek is kéne a fényképe. Vagyis meg kéne fordítani, és az alját is lefényképezni. (Lehet, elfelejtettem kérni.)
-
liksoft
nagyúr
válasz
Mexeltkeszeg #48959 üzenetére
Szebb napot!
Jó lenne tudni pontosan milyen is az a drive. Esetleg kép a tetejéről, aljáról, hogy minden információ, felírás olvasható legyen. A 3,5" Samunak a legnagyobb baja, hogy parkoló pályás még, és el szokott kopni. Ilyenkor legtöbbször nincs tovább. Egyéb esetekben lehet sikeres a mentés.
-
liksoft
nagyúr
válasz
Bile Demon #48689 üzenetére
A sávra állás miatt folyamatos kalibrálást végez. Mivel változik a hőmérséklete, változik a mechanika tulajdonsága is. A gyorsasága miatt mindig van szüksége rá.
-
liksoft
nagyúr
válasz
bucihost #48592 üzenetére
Vizsgálat alá vont szektorok akkor keletkeznek, ha a környezete a drive-nak nem tökéletes. Vagyis túlmelegszik, szűretlen vagy kevés tápot kap, esetleg érintkezési hibái vannak. Ha egy korrekt környezetben a drive a tesztelés után jónak minősül, miért ne használd az egészet? Persze két kérdés megmarad.
Miért gyűjtötte azokat be? Az a hibaforrás orvosolva lett?
Valamint meg lehet benne tökéletesen bízni? Annyira mint egy másikban. Vagyis igen, de a fontos adatokról mindenképp legyen biztonsági másolat másik fizikai eszközön.
Érdemes lenne a Sentinel oldalán a SMART funkció leírását végigolvasnod.
-
liksoft
nagyúr
válasz
cantus #48581 üzenetére
Akkor feltételezésem szerint sok hibát gyűjtött össze (hibás tápellátás mellett gyorsan összejön), és azok elemzésével foglalkozik a drive, nem a külső paranccsal. Adatmentéses eszközökkel menthető, otthon ha még hajlandó elindulni, akkor van, hogy a régi 360-as floppy sebességét alulról karcolja. Várhatóan minden indításnál rosszabb lesz. Ha nem kell menteni róla, add el alkatrésznek adatmentéses szakembernek. Másra valószínűleg nem jó.
-
liksoft
nagyúr
válasz
Memora #48576 üzenetére
Elméletileg abban nincs arettáló, így az nem "lötyöghet". Ha viszont felpörög, de fogja a BIOS-t, akkor nagy valószínűséggel annyi neki. Mivel parkoló pályás, a fejek álláskor a lemezen pihennek legbelül. Vagyis csúsznak leálláskor és induláskor is. Egy idő után elkopik, és ezáltal a fejre rakódó por megváltoztatja a fej repülési tulajdonságát. Indulás után az olvasása bizonytalanná válik, a saját operációs rendszerét és a felülethez tartozó egyedi adatokat nem tudja beolvasni, de próbálkozik vele.
Az adatok mentése ha még lehet, ilyenkor másik fejszerelvénnyel oldható meg, ami tiszta teret, egyedi szerszámokat kíván.
A közkézen forgó videókról meg inkább nem mondanék semmi véleményt, mert pirulna még a képernyő is.
A perpendikuláris adatrögzítés esetén a lemez felépítése: Van a hordozó lemez (alumínium 3,5" esetén legtöbbször, vagy üveg 2,5"-ban szinte mindenütt), erre kerül egy tapadást segítő réteg, majd vastagabb lágy mágneses réteg, rajta a vékony kemény mágneses adathordozó, és legfelül egy gél vagy lakk. Ha a fejet odébb húzod, a gél sérül, hiszen egy hozzá tapadó éles kockát ráncigálsz rajta. Viszont van ennél nagyobb gond is. Ugyanis nem csak a gél sérül, hanem ahogy a fej "ugrik" egy tapadás után, a sarkai "megverik" a felületet, ahol a kemény réteg beszakad, így a sík adathordozó réteg megtörik. [link] Legközelebb a fej mikor ide kerül forgás közben a sérülésbe beleakad, és a felületet elkezdi letépni, miközben bebillen, és újabb ütést ad a felületre. Ez exponenciálisan berobbanó folyamat.
U.i.: Ilyen videók miatt nem egy menthetetlen drive volt már a kezem között, mikor a tulaj "morcos" volt, hiszen Ő csak azt csinálta, amit mutattak Neki. (Kibicnek semmi sem drága....)
-
liksoft
nagyúr
válasz
Memora #48571 üzenetére
1. Nem véletlen az a tiszta tér.
2. Nem írtad a drive típusát.
3. Arettáló szerkezet is lehet benn, az kotyog.
4. Fejet nem teszegetünk vissza, ha leszakadt, mert nincs felület már amiről olvasni lehetne.
5. Előbb mentünk, utána javítunk.
6. A gyártó garanciaidőre tervez, de elvárható 5 év hibamentes működés.
7. Vagyis a 8 évben 3 év bónuszt kaptál.
8. Nem menne el még 8-at!
9. Vidd adatmentéses céghez ha fontos.
10. Olyan nincs, hogy ma keveset, holnap minden pénzt megér. Akkor az már ma is minden pénzes, így keresd a további utat.Utószó: A HDD nem olyan mint egy ház teteje. Ha ott eltört egy cserép, beteszünk helyette valami lapot, nem ázik be. A HDD önálló mikroszámítógép, melynek a panelen és a felületen együtt van a rendszere. A fej meg olyan közel repül a felülethez, hogy abból a légpárnából 1mm-be 7-10 ezer fér el.
Utószó 2: Az adatmentés nem véletlenül szakma, és nem véletlenül kerül annyiba.
-
liksoft
nagyúr
válasz
enginev3.0 #48500 üzenetére
A legtöbb esetben ma már gyári számra összepárosított.
-
liksoft
nagyúr
válasz
SunMount3r #48461 üzenetére
Szia!
A chkdsk-t csak adatgyilkosnak szoktam becézni. A gond vele az, hogy feltételezi, hibátlan drive-on fut, ami sokszor nem igaz. Hibás drive esetén legtöbbször ront az adminisztrációs helyzeten. Nálad a WD drive lassú, így szerintem tápellátási problémából sok területen küzd az adatok olvasásával. Míg megy, a fontos adataidat próbáld menteni rőla (fontossági sorrendben), mert ha nem sikerül, már adatmentéses szakember vagy cég fog szóba kerülni. Lehetőleg ki-bekapcsolást sem célszerű indítani rajta.
-
liksoft
nagyúr
-
liksoft
nagyúr
válasz
zalman90 #48387 üzenetére
Az elképzelés egyben jó, és katasztrófa!
A gép és a beledobált cuccok jó, hiszen úgy és azt alakítasz ki benne amit akarsz, viszont a megbízhatósága csapnivaló.
Ha csak annyit teszel, hogy minden drive 1-1 külön drive, és az elsődlegesbe könyvtárakként becsatlakoztatod, akkor sokkal megbízhatóbb. Ugyanis 1 drive halála összefűzés esetén viszi az egész tárolót, míg becsatlakozásokkal csak annak a drive-nak vész el a tartalma.
-
liksoft
nagyúr
válasz
zalman90 #48385 üzenetére
Szia!
Ha a sebessége nem zavar, persze. A fizikai kezelő felület az OS felől úgyis csak a SATAII-t látja, a cache a drive belső magánügye. Viszont a gond ott van, hogy bármelyik winyó halála esetén az egész borul! Így ha van megfelelő mentésed (mentéseid) a fontos adatokról, nyugodtan. Ellenkező esetben........
-
liksoft
nagyúr
válasz
trippla #48375 üzenetére
Röviden: NEM.
Hosszan: Nem mai darab, parkoló pályás még. Így minden induláskor és leálláskor a fejek csúsznak a parkoló pályán. Ez ugye a mechanika elhasználódását jelenti. Ezen túlmenően az érintkezők oxidációja, valamint az elektronikai alkatrészek melegedéséből adódó öregedés is bizonytalanságot okoz. Nálad az elektronikai jelentkezhetett hamarabb, hiszen a drive szerintem "leakadt", csak nyúzod feleslegesen ebben az állapotban. Ilyenkor kikapcsolás nélkül nem szokott "magára találni", ha még egyáltalán tud.
-
liksoft
nagyúr
válasz
Rruuer #47998 üzenetére
Az elektronika nem tud értelmes jelet kiolvasni a mechanikából. Valami még jön, mert ha semmi nem lenne, máshogyan kattogna. Azt kell mondanom, ez nem otthoni feladat, így két lehetőséged van. Vagy kukázod, vagy leadod szakembernek mentésre. Az sem tuti biztos, hiszen a gondot nem csak a fejek problémája, hanem akár a felület kopása is okozhatja.Ha sikeres a mentés, nem az olcsó kategória az ami várható.
Ne bontsd ki, mert akkor szaki sem tud segíteni, még ha a mostani állapotában esetleg lehetne is.
-
liksoft
nagyúr
válasz
szajmon1001 #46661 üzenetére
Az adatmentésben válaszoltam. Kérlek, ne dobd több helyre egy napon belül a kérdésed, mert nagy valószínűséggel ettől nem kapsz hamarabb választ, de legalább növeled a rendszert, és átláthatatlanabb lesz egy-egy kérdés, ha a Tiéd nem oda való.HDD megmentése itt, adatmentés ott.
Köszönöm!
-
liksoft
nagyúr
válasz
h1ght3chzor #46519 üzenetére
Szia!
Esetleg hibás a winyó. Nem USB-s esetleg?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Samsung Galaxy A32 4G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! AMD Ryzen 9 7950X 16 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- HPE Aruba PoE+ L3 switch raktárról azonnal elérhető!
- Corsair Katar Elite WL egér eladó (csak vezetékesen megy)
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged