Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • luckyman

    aktív tag

    válasz zolaas #617 üzenetére

    Ajánlom a topik címét figyelmedbe, két fontos információt is tartalmaz. De dajcstomis stílusban segítek: mégis ki a f..z várja el egy belépő szintű házimoziitól (!!), hogy tökéletesen visszaadja a koncert vagy stúdió minőségét?? Egyáltalán egy hm erősítőtől k várja ezt el? Aki annyira audiofil, az vagy rettenetesen drága rendszeren hallgatja a zenét, vagy tart rá egy sztereó rendszert.
    Ezzel szemben a nagy átlag tudod mit vár el, mi számára a moziélmény? Hogy elmenjen mellette egy vonat, vagy ha felrobban egy autó, lengjen a nadrágszára, rezegjen a fotelja és az üvegszilánkok szépen csörömpöljenek. És ha esetleg Bruce Willis monológját picit nazális hangzás felé tolja, vagy akár öblösebb lesz a kacaja, nem kéri vissza a pénzét, mert a, nem érdekli, b, nem tűnik fel neki. A lényeg, hogy elégedett.
    Nagy divat lett ( vagy mindig is az volt? ) néhány márka fikázása. Te is az a fajta véleményalkotó vagy, akinek valójában nincs is önálló véleménye, csak beáll a számára szimpatikus sorba, leginkább abba, amelyikben többen vannak. Tudod, állatvilág, csordaszellem.
    Az sem lenne baj, ha végre eldöntenétek, lehet e hinni az ismert szaklapoknak, teszt oldalaknak, vagy csak akkor, ha nektek kedvez a véleményül valamiről.

  • gigi21

    csendes tag

    válasz zolaas #752 üzenetére

    Mivel ez egy kompakt házimozis topik, sértő az itteniekre a bögre jelző. Ha neked nem tetszik, ne járj ide. Amúgy azért is udvariatlan, mert nem mindenki szán 2 millát egy házimozira. De ettől még nem kell lenézni és így illetni. Pl nekem a kertem sokkal fontosabb, ha van egy kis plusz inkább arra költök ( többet is, alkalmanként, mint egy 150k-s subláda ), nem beszélve a gyerekekről. Szóval az én nem 50 ezres, hanem 100 ezres házimozim az én 25 nm-es TV szobámba éppen elég hangot ad, csak mélyből kell több. Ehhez kértem segítséget és nem kritikát. Annyira gyűlölöm ezeket a rögtön leszólásokat. De valóban nem lesz 150k-s szub, a töredékéből is szép mély varázsolható, pl egy régebbi Canton méllyel, amit már ki is néztem. De azért köszi az előtted szólónak, kb olyan segítséget vártam. Annyit hozzátennék még, hogy nem ismeretlen számomra a nagy basszus, mivel korábban diszkóztam és van saját diszkó hangom is itthon, de az nem szobába való, pedig az valszeg lealázna egy-két házimozis mélyet.

  • #09634560

    törölt tag

    válasz zolaas #755 üzenetére

    Nem akarok vitát generálni elnézést tőled is és Zolaas-tól is ha megbántottalak volna vagy őt.. de emlitetted hogy házimozi erősitőre váltasz, azért ajánlottam amit ert ha kicsit ajánlok akkor ugyis kell nagyobb és cserével csak buknál.. mig ha pl a Polkot megveszed az jó lesz sokáig..
    Yamaha, heco magnat Wharfedale olcsó/belépő subjait nem ajánlom még használtan sem, különféle problémák pl portzaj miatt, JBL KEF Velodyne ajánlott márkák használtan is, utóbbi elsőrangú vétel, Dynaval egyenértékő sőt jobb is.
    Most látom kinéztél Cantont. Sok sikert hozzá!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák