- Fotók, videók mobillal
- Honor 400 Pro - gép a képben
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Külföldi SIM-ek itthon
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Így lesz tégla a porszívódból - a Roidmi csődje
- Nem nyílnak a Foldok?
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
-
Mobilarena
Házimozi belépő szinten
Új hozzászólás Aktív témák
-
Igen, sajnos utánanézve az M1-es gépeken még nem megy a HDR VLC-vel, de dolgoznak rajta. Próbálj ki minél több lejátszót, az egyik csak jó lesz, elvégre az M1-ben van két 8K dekóder is, csak a lejátszónak kell támogatni.
A WTF meg csak egy szokásos szőrszálhasogatás errefelé. Vannak, akiket a beszólás éltet, és ha nem megy máshogy, helyesírási/elnevezési/fordítási dolgokba kötnek bele, sokszor még rosszul is.
-
Daffni2
addikt
"Verziószámokat csak akkor használhat, ha a verziószámot egyértelműen társítja a HDMI-specifikáció adott verziójában meghatározott funkcióhoz vagy funkcióhoz. Önmagukban nem használhat verziószámokat a termék vagy az összetevő képességeinek, illetve a HDMI interfész funkcióinak meghatározására.
És kérjük, vegye figyelembe, hogy a verziószámok használata tilos bármely kábeltermék címkézésében, csomagolásában vagy reklámozásában." -
-
-
Joshi
titán
Ahogy VoidXs fórumtárs is írja még talán a lejátszó progi is bekeverhet. Apple lejátszók közül a MrMC és az Infuse a legnépszerűbbek. Persze nulla tapasztalatom van ez ügyben, de a média playeres topikban ezeket szokták ajánlani Apple TV 4K-hoz. Ha egy ilyen Apple cuccal filmezel mondjuk Infuse media playerrel, akkor nem lesz semmilyen gondod. Na jó, egy normális tévét azért illene venni.
-
-
Joshi
titán
Nem tudom mi az a micro connect kábel. Csak is HDMI-HDMI kábel a jó. A 24p nagyon kevés képkocka, ilyenkor a kamera oldalpásztázásánál érezhető szaggatás ami sokakat zavar (engem is), ezzel lehet javítani interpolációval (60p). Viszont ez is sokakat zavar, mert szappanoperás lesz a mozgás, rosszabb esetben képhibákhoz (artifact) is vezethet. Írd le hogy konkrétan mi a problémád.
-
Joshi
titán
"4K HDR tartalmakat"
Mi az hogy tartalmak? Filmeknél az a lényeg, hogy kadencia helyes lejátszás legyen. Tehát egy mozifilmnél akár Full HD akár UHD az adott film, azok szinte kivétel nélkül 24p, azaz 23.976fps szokott lenni. Alapvetően nem gond a fix 60fps, de azért elég sokakat zavar.Vagy ha nem erre gondoltál, akkor mire? A Microconnect USB Type C - HDMI 2.0 kábel 5m (USB3.1CHDMI5) átalakítás nem tudom mi akar lenni, de az ilyet messziről kerülni kell.
-
Lacielvtárs
nagyúr
nah jó az lehet, és hidd el ez ami a cikkben van nem is profi ám, hanem erősen a belépő szint
de abban igazad van, hogy a tévé hangszórónál jobb egy bögrének "gúnyolt" szett
igazából kiindulásnak gondoltam a cikket.
Az egybe házi mozit nem szokták ajánlani, de ha neked elegendő amit azok tudnak nyújtani akkor a tévé hangszórónál azért tényleg jobbak
de itt - mint szinte minden esetben - a pénztárca szab határt -
Lacielvtárs
nagyúr
nem reklámnak szánom ezt a cikket, de egy hasonló kaliber kihozható szerintem olyan 150 ezer körül
plusz a tévé, ami ismét 150 ezer körül van, de most a cikkben nem a tévé a lényegSanci38: gondolom ezen dolgokba is beleszólt a pénzt, mert úgy tudom a HDMI licenc díjas, bár nem tudom hogy az optikai is az e
-
#09634560
törölt tag
Optikain is átmegy a 8 csatorna és az S/Pdif-en is. Honnan veszed hogy nem? (Kiváncsiság, nem kötözködés, ha megmondod elárulom hol tévedsz.)És nem csak a kártyán hanem a lejátszó szoftverben is be kell állitani hogy kimenjen a sok csatorna.. HD-t nem tud egyedül.. valamint nem kezeli a DD+-t.
A kártya tud ugyan dolbyt de ne dekódoljon, az az erősitő dolga. Vigye ki nyers formában.És kötheted a HDMI-t a videokártyába.
Választásodba nem tudok beleszólni... csak hogy rossz irány, elég majd +1 forrás és meg leszel lőve hogy hogy kösd be? Mig egy házimozi erősitőn van hely.Legolcsób ajánlható. -
Lacielvtárs
nagyúr
szia, a te esetedben az a járható út, hogy a kép megy a hdmi-n, a hang pedig az optikáról, amennyiben van a lapodon optikai kimenet.
az optika ki tudja küldeni a pc-ből a dts és a Dolby Digital hangokat.
a magasabb felbontású hangokat (dts-hd, dolby true-hd) már nem tudja kezelni az optika, akkor már kell a hdmi
tehát az elméleted nem rossz, nálam is így megy vagyis mentek a dolgok régebben amíg nem volt hdmi képes erősítőm.
de mivel most akarsz pénzt költeni gondold át mire és mennyit költesz.
egy "bögreszett***"-el maximálisan kötve leszel az adott házimozi lehetőségeidhez.
és ha belekezdesz komolyabb hangok hallgatásába, esetleg elökerül innen-onnan egy egy olyan mkv file ami már tudja a magyar dolby true-hd magyar hangot (hozzáteszem, ritka az ilyen) akkor meg leszel lőve a jelenlegi házimoziddal, szerintem
és hidd el, sok mindenben nem szoktunk itt egyet érteni, de abban igen, ha valaki belekezd a házimozizásba akkor mindig többet és többet akar*** nem leszólni akarom, csak itt így hívják ezeket
-
#94529552
törölt tag
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- A topik kompakt "házimozi" szettekkel igen, de hangprojektorokkal (soundbar) tapasztalatok híján nem foglalkozik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi haladó szinten topic
- Hi-Fi topic
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Xbox tulajok OFF topicja
- A nagy Szóda, Szódakészítés topic - legyen egy kis fröccs is! :-)
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Házimozi belépő szinten
- E-roller topik
- Fotók, videók mobillal
- MasterDeeJay: Natív 3Dfx Glide Windows11 alatt Voodoo1 és Voodoo2-vel.
- Milyen széket vegyek?
- További aktív témák...
- Bomba ár! Dell Latitude E7250 - i7-5GEN I 8GB I 256SSD I 12,5" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- Samsung Galaxy A23 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bitcoin Miner Eladó Bitmain Antminer S19 JPro 104 Th 3150 watt
- Samsung Galaxy S22 Plus 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- PlayStation Network Card (PSN) ajándékkártyák, egyenesen a Sony-tól!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest