Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pöttön

    őstag

    Sziasztok!
    Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek!
    Egy Magnat Vintage 120 házimozi front hangfalnak a mélyközepét kellene valami hasonló tudású mélyközéppel pótolni.
    A gyári mélyközepe egészen pontosan ez.

    A hangszóró elméletileg 165mm átmérőjű, bár a hangszóró peremének külső szélétől, a széléig mérve 18cm, a csavartól a csavarig pedig 17cm, a gumi membrán legszélétől, a legszéléig, pedig 15,5 cm.
    Ezek közül akkor melyik a mérvadó? :F

    Sajnos a hangszóróról konkrétabb információt nem sikerült találnom, se pontos Impedanciát, se terhelhetőséget, ezt vaklaki hozzá értő besaccolhatná. :D

    A hangfalra egyébként ez van írva: 150/250w terhelhetőség, 4-8ohm Impedancia.

    Eddig ezt néztem ki, bár nem tudom, hogy akkor most méretileg passzolna e egyáltalán bele....

    A választ segítséget előre is köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz Ebit #23330 üzenetére

    Szia!
    Sajnos nem tudom, úgy venném meg a hangfal párt, hogy az egyiknek a mélyközepe hiányzik sérülés miatt.

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    Sziasztok!
    Gondolkodom nagyon hogy belevágjak egy pár hangfal elkészítésében.
    A Visaton-ról mint márkáról van esetleg tapasztalata valakinek?
    Ha mondjuk a Visaton-nak a drágább hangszóróiból, és hangváltójából, meg valami értelmesebb kábellel bekábelezve építenék egy házi hangfalat, az hozna vajon hangzásban-minőségben előrelépést a mostani hangcuccomhoz képest?
    Mostani hangfalam az egy Magnat Vintage 320.
    5.1 szettem van, viszont zene hallgatásnál sokszor csak stereo-ban hallgatom, ezek pedig a frontok.

    A Másik kérdésem meg az lenne, hogy a surround hátsó hangfalaim pedig Magnat Vintage 410-esek, amikben elvileg jobb a hangváltó, és titán dómos magas van, viszont a 320-as meg a dupla méllyel jobban szól.
    Szerintetek lenne e értelme annak ha a 410-ből a hangváltót és a magast- átraknám a 320 ba, meg valami jó minőségű kábellel újra húznám a hangfalat?

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz shalafi66 #31952 üzenetére

    Értem, köszi.
    Utánaszámolva amúgy is sokba jött volna ki egy hangfal.
    Szinte már jobban megérte volna újat venni.

    Viszont a mostani szettemmel az a bajom, hogy az erősítőmön a magas-t -10-től +10-ig lehet állítani, és érezhetően jobb a hang, ha beállítom +6 körülire. Jobb térhatást ad, és a részletek is jobban átjönnek, 0-n eléggé dobozhangja van a szettnek tompák a magas hangok, és sok részlet elvész. Viszont ha beállítóm +6 ra a magast akkor néha olyan mint ha már kontrollálatlan lenne, és néha kicsit fárasztó-sziszegős hangja van. Ez a hallgatott zenétől is nagyban függ.

    A másik meg az, hogy a 410-esek egyértelműen szebben szolnak magas hangok terén, viszont mélyben kicsit nekem néha kevesek, ellenben a 320-asokkal, amik elég jól adagolják a mélyet, de ezeknek még inkább doboz hangjuk van a gagyibb magas - hangváltó miatt.

    Ezért is kérdeztem hogy lehetne esetleg "mókólni" hogy a kettőből összerakni egy számomra tuti nyerő kombinációt. :D

    Sokat olvasgattam a témával kapcsolatban, és sok helyen írják hogy a kábelek közt nagy különbség lehet leginkább így a magas hangok- részletek terén.
    Ezért is kérdeztem, hogy ilyesmi tuning használna e nekem, vagy se. :R

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz #71562240 #31954 üzenetére

    És persze, kábelcserével is sokat lehet javítani hangminőségen - az esetleg nem is kerül nagyon sokba, ha jól választ az ember.
    Ebben kérhetnék esetleg egy kis segítséget-tippet hogy mi a jó ár érték arány,és ami hozna is előrelépést. :R
    Lentebb kifejtettem részletesebben hogy mi is a gondom.

    Az erősítő és a hangfal között jelenleg egy Kácsa FLW-15 van olcsóbb nakamichi dugókkal szerelve.

    Ha pl ezzel a kácsa kábellel újra húznám a hangfalat az hozna javulást?
    Vagy inkább valami ezüstözött lenne a jobb?

    És köszönöm a részletes segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz Pöttön #31956 üzenetére

    ha valóban feltűnően tompa lenne a hangzás, az nagyon rossz minőségű vagy hibás elektronikára utalna
    Hát sok szaki szerint az erősítőm nem igazán való zene hallgatásra, csak mozira. (
    Onkyo TX SR608) Lehet hogy akkor csak ez okozná ezt a jelenséget?
    Lehet hogy az én izlésemmel van a baj, azt nem kérdőjelezem meg, de a jelenséget mások is hallják, nem csak én. :F
    Az utód erősítő amúgy már megvan, csak még nincs nálam. Az is egy házimozi avr, csak állítólag jelentősen jobb dac-al, és sztereo zenei képességekkel. (Arcam AVR-350)

    [ Szerkesztve ]

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz #71562240 #31960 üzenetére

    Igen, ez lemaradt, a 410-esekre vonatkozik a +6 magas beállítás.
    Ha a 320-asok szólnak stereoban akkor ezeknél ha feltolom +10-re akkor jönnek meg azok az "elveszett részletek" de ilyenkor meg már sok más hang sziszegős.
    Ha 5.1-ben van akkor meg a 410-esek, meg a centernek (Vintage 4, ugyan az a széria mint a 410) hangja meg már brutálisan magas.

    Lehet az lenne a legegyszerűbb, ha lecserélném a frontokat 410-re, vagy 450-re.
    Csak ezzel meg az a bajom, hogy a 410 mélyben nekem kicsit kevés, a 450 meg tuti sok lenne, már ránézésre is. :DDD
    Sajnos a használt piacon nem igen találni 420-asokat. :(

    Ha most a 320-ban kicserélném a magasakat valami külön vásároltra, gondolom kb semmi esély nem lenne rá, hogy úgy szóljanak majd mind a 410-esek.

    Minden esetre köszönöm az infókat, és a segítséget!
    Egyenlőre megvárom, hogy az Arcam lekerüljön végre hozzám. Aztán belevetem magam a tesztelésbe. :R

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    Hát hajtott a kíváncsiság, és végül kicseréltem a magasakat.
    A 410-ben található fmax magasakat beleraktam a 320-asokba, először csak 1-nél próbából és meghallgattam, és ugyan olyan részletező lett a magas tartomány mint a 410-nél.
    Aztán végül kicseréltem mindkettőnél és azt kell mondanom hogy határozottan szebben szól mint előtte!
    Azt is megnéztem hogy a 320 magasai mit csinálnak a 410-ben kb ugyan úgy szólnak mint a 320-as dobozban, ami egyáltalán nem gond, mert ezek úgy is csak 5.1 ben szólnak háttérhangokkal, erre nekem tökéletes ez a minőség is.

    Ezek szerint, a 2 széria közt csak a magas sugárzóban rejlik a különbség, belülről tök egyforma a két doboz ránézésre, annyi hogy a 320-ban 3 hangszóró van.
    (Ránézésre full átlagos réz kábellel van bekábelezve mindkét doboz).

    Szóval most nagy a boldogság, mert eddig nem szólt ilyen szépen ez a szett! :)
    Hallhatóak így már azok a részletek a magasból amit előtte hiányoltam, és elegendő a mély is.
    Érdekesség: fogalmam sincs mi az okozója, de így most elég csak 4-esre tolnom a plusz magast.

    Ezzel a hangminőséggel teljesen együtt tudok már élni. Így mint kiderült még erősítőt se kell cserélni, bár az Arcam már kivan fizetve. Mindegy végül is majd beszerelem, és amelyik jobban szól azt meghagyom. :D

    Köszi mindenkinek a segítséget, és a tippeket! :R

    [ Szerkesztve ]

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

Új hozzászólás Aktív témák