Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mikisys

    őstag

    válasz Pöttön #23331 üzenetére

    Alkudj annyit a vételárból, hogy egy pár SPH-176-ot tudj venni a pénzedből. :)

    Lehet egyébként más hibája is, lehet, hogy nem érdemes megvenni így.
    :(

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

  • shalafi66

    veterán

    válasz Pöttön #23331 üzenetére

    Ha 18 centi az eredeti mélyközép, akkor ne 17-eset keress a helyére, hanem 18-asat, és ne monacort, mert drága, ahhoz képest, amit tud. 36000-et nem ér az egész hangsugárzópár.

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • shalafi66

    veterán

    válasz Pöttön #31951 üzenetére

    A Visatonnak nincsenek jó hangszórói, és anélkül hangsugárzót építeni, hogy nem ismered az elméletet, nem tudsz mérni-ellenőrizni, rossz ötlet.

    Sok, viszonylag jó, legalábbis Magnat és Visatontól jobb hangsugárzót lehet használtan venni. Vifa-Peerless-SEAS hangszórókkal szerelt típusokat érdemes nézni, vagy a Canton-Heco-Braun egy bizonyos korszaka is jó, amikor német alkatrészekből készültek a hangszóróik.

    A hangszórócserét kipróbálhatod, de azt is úgy lenne érdemes csinálni, hogy legalább egy hangnyomás-frekvencia méréssel ellenőrizni kellene, hogy mit csinálsz. A kábeleknek igazából itt, nagy jelentősége nincs. Legalábbis olyan problémái nincsenek a hangsugárzóidnak, amin egy drágább kábel segítene. :) A hangváltó csere valószínűleg nem lesz jó, olyat nem szabad csinálni különböző típusok-konstrukciók között. :)

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Pöttön #31951 üzenetére

    "A Visaton-ról mint márkáról van esetleg tapasztalata valakinek?"
    Viszonylag jól skálázódnak a hangszóróik (a cubehőr kevésbé), tehát viszonylag jól ki lehet kalkulálni, hogy milyen minőségre van szükséged, és az mennyibe kerül. De vannak jellemzően jobb ár-érték arányú és/vagy magasabb minőségig feljutó hangszórómárkák (hát még a cubehőr). Tehát Visatonból építeni ritkán és kevéssé költséghatékony.

    "Ha mondjuk a Visaton-nak a drágább hangszóróiból, és hangváltójából, meg valami értelmesebb kábellel bekábelezve építenék egy házi hangfalat, az hozna vajon hangzásban-minőségben előrelépést a mostani hangcuccomhoz képest?"
    A Vintage 320 egy jó ár-érték arányú, értelmesen szóló, de viszonylag belépő szintű hangdoboz, akár Visatonnal sem nehéz felülmúlni - drágábban. Annyi pénzből, amennyiből Visatonnal létrehozol valamit, kész hangdobozzal is el lehet érni azt a minőséget - például Magnatokkal, mert azok között sok a jó ár-érték arányú. És persze, kábelcserével is sokat lehet javítani hangminőségen - az esetleg nem is kerül nagyon sokba, ha jól választ az ember.

    "Szerintetek lenne e értelme annak ha a 410-ből a hangváltót és a magast- átraknám a 320 ba, meg valami jó minőségű kábellel újra húznám a hangfalat?"
    Nem lenne értelme. Át kéne tervezni a keresztváltót (újabb alkatrészköltség), és egy kevés javulást elérnél két hangdoboz szétbarmolása révén. Nem hatékony gyűszűvel/szitával merni a tengert.

    Hogy saját magadnak minőségi céllal akarjál hangsugárzót építeni, ahhoz sok tudás és tapasztalat kell, ami csak akkor éri meg, ha hobbiként, kedvtelésként, művelődésként fogod fel az ezzel való foglalatoskodást, nem pedig rezsiórabérként a hangdobozgyártók rezsiórabérével szembeállítva, mert utóbbi esetben komoly hátrányba kerülnél.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Pöttön #31953 üzenetére

    "az erősítőmön a magas-t -10-től +10-ig lehet állítani, és érezhetően jobb a hang, ha beállítom +6 körülire."
    Biztos, hogy rosszabb a hangszínszabályzással a hang. Ha bizonyos paramétereit jobbnak hallod úgy, a "hiba" benned van. Azért idézőjeles a "hiba", mert ízléskérdésről van szó. Nem tompa a hangzás a hangszínszabályzó nélkül, hanem "hibás" az elvárásod. Illetve, ha valóban feltűnően tompa lenne a hangzás, az nagyon rossz minőségű vagy hibás elektronikára utalna - inkább az elvárásod "hibás".

    "a kábelek közt nagy különbség lehet leginkább így a magas hangok- részletek terén.
    Ezért is kérdeztem, hogy ilyesmi tuning használna e nekem, vagy se."
    No persze, lehet kábelekkel "hangszínszabályozni", de amelyik kábellel lehet, az már régen rossz. A kábel legyen információáteresztő. Nem a hangolás a feladata, hanem az információáteresztés, azt meg ugye csak lineárisan lehet, mert a tónusváltoztató kábel torzító kábel. Persze, egy jó információáteresztő kábel sokat javít a magasak részletességén is, tehát ilyen szempontból is hasznos, nyerhetsz vele a saját elvárásaidhoz képest is.

  • Pöttön

    őstag

    válasz Pöttön #31956 üzenetére

    ha valóban feltűnően tompa lenne a hangzás, az nagyon rossz minőségű vagy hibás elektronikára utalna
    Hát sok szaki szerint az erősítőm nem igazán való zene hallgatásra, csak mozira. (
    Onkyo TX SR608) Lehet hogy akkor csak ez okozná ezt a jelenséget?
    Lehet hogy az én izlésemmel van a baj, azt nem kérdőjelezem meg, de a jelenséget mások is hallják, nem csak én. :F
    Az utód erősítő amúgy már megvan, csak még nincs nálam. Az is egy házimozi avr, csak állítólag jelentősen jobb dac-al, és sztereo zenei képességekkel. (Arcam AVR-350)

    [ Szerkesztve ]

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Pöttön #31957 üzenetére

    Ha mások is feltűnően tompának hallják, akkor esetleg valóban nem benned/bennetek van a "hiba", hanem a rendszerben, amihez persze az akusztikai körülmények is hozzátartoznak, ezeket is fontold meg.
    Házimozi erősítők sztereó csatornáját is hajlamosak úgy hangolni a tervezők, hogy házimozira legyen jó (kiemelt mélyek-alsóközepek, nyomott magasak), tehát persze, az erősítőnek sok szerepe lehet abban, ha túl tompának hallod a rendszert - és egy icipicit a hangdobozod hangolása is "házimozis". Az Arcam esetleg egy kicsit kevésbé lesz ilyen, mint az Onkyo, de akár lehet fordítva is, mert nem minden készülékben érvényesül a két márkára jellemző karakter - ami korszakonként változik is, másrészt az Onkyo és az Arcam mint márka jellemző hangkaraktere nem áll távol egymástól, tehát... tehát tehát, majd meglátjuk, ha megjön az Arcam.

    A hangdoboz belső átkábelezésére a szóbajöhető árfekvésben akkor lehetne értelmes tanácsot adni, ha konkrétan tudnánk, hogy konkrétan milyen kábel van a konkrét Magnatban (sok-sok pénzért persze lehetne látatlanban is javasolni, de az aránytalanul túl sok pénz lenne az adott rendszerhez). Meg kéne nézni a belső kábelt, ha arra kerülne a sor, hogy bele akarnál vágni a kábelcserébe. Valószínűleg nem lesz valami márkajelzett kábel belül, de azért valamennyi támpontot mégis adhat, ha látja az ember. A Kácsa hangszórókábeleddel való újrahúzása számottevő javulást biztosan nem hozna, és valószínűleg számottevő tónusváltozást se.
    Igen, ezüst (méginkább az ezüstözött) kábelnek a rézhez képesti minőségkülönbsége mellett általában olyanabb tónusa szokott lenni, mint amit szeretnél, nem is mindenki szereti az ezüst (méginkább az ezüstözött) kábelek többségére jellemző feltűnőbb fényességet, transzparenciát a magastartományban. De természetesen a két anyag jellemző hangzáskülönbsége is csak tendencia, rézből is és ezüstből is bármilyen hangzást létre lehet hozni, ha hozzáértő a tervező. Az ezüst alkalmasabb anyag hangjel vezetésére, de sokkal drágább, mint amennyivel alkalmasabb a réznél, tehát a költségek jobban megkötik a tervezők kezét az ezüst kábelek tervezésénél - ezért inkább ezüstözött rezet terveznek, nem tiszta ezüstöt. Mivel hangdoboz belső kábelezéshez szükséges/fontos egy bizonyos kábelvastagság, azt tiszta ezüstből veszett drága lenne megoldani, nem lenne hatékony, inkább az ezüstözött - de a magassugárzóhoz megfontolható az ezüst is, ha arra kerül a sor, egyelőre várd meg az Arcamot, próbálgasd azzal, és utána térj vissza a témára. El lehet játszani a magassugárzó szintezésével is, ha muszáj, de ha még nem tetted, próbáld ki a hangdobozt más rendszerben is - ha az Arcammal is feltűnő lesz a tompasági probléma.

  • shalafi66

    veterán

    válasz Pöttön #31956 üzenetére

    A kábelezgetés nagyrészt humbug, azok csinálják főleg, akik nem értenek hozzá, de hallani vélnek változásokat tőle. :) Igazából semmit nem lehet elrontani vele, de pont ezért, érdemben, megjavítani sem. :)
    Az a kábel, ami képes lenne hogy helyrehozza egy hangsugárzó hibáit, vagy érdemben megváltoztassa annak a működését, az egy nagyon rossz kábel lenne. :) Ahogy nyilván nem lehet hangnyomást emelni/csökkenteni vagyis ""hangszínszabályozni"" sem, átlagos, egy méter hosszú hangszórókábelekkel. :)

    "ha valóban feltűnően tompa lenne a hangzás, az nagyon rossz minőségű vagy hibás elektronikára utalna"
    :D Vagy egy rossz magashangszóróra. :)

    Ismerem ezeket a magnatokat, javítottam már a hangszóróikat, magasat többször is. Nem kifejezetten jó hangsugárzók. Igazából olyan nincs, amit te írsz, hogy az egyiknek jobb a hangváltója, a másiknak rosszabb. Ez a rosszabb-jobb hangváltó inkább úgy írható le, hogy az egyik mondjuk jól méretezett pontos, a másik meg kevésbé, vagy egyáltalán nem az. Viszont ez csak akkor derülhet ki, ha valaki ellenőrzi és megméri. De mivel mindkettő gyári megoldás, valószínűleg egyik sem a legpontosabb. Magnat szinteken, félig-meddig univerzális szűrőkkel dolgoznak, de nincsenek beállítva normálisan, a hangszórók tulajdonságaihoz, egyenletes hangnyomás-frekvencia válaszra. :) Körülbelül ez az oka annak, hogy az egyik megfelel magasban az ízlésednek, a másik meg mélyben tetszik. :)

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Pöttön #31953 üzenetére

    Egyébként azt egyértelműsíteni kéne, hogy
    1. a 410-essel is van-e tompaság, csak kevésbé
    2. vagy a 410-essel nem is tompa a hang hangszínszabályzás nélkül sem.

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Pöttön #31957 üzenetére

    Csatlakozom egy előttem szólóhoz, szerintem nem erősítő lesz, igaz szülőknek az én öreg 2007 körüli TX-SR601E van, sztereóban, két 1-éves Magnat állóval, de hibátlan. (Használható zenére, abszolút, persze ez tényleg nem audiofil liga, de tisztességes hang jön ki belőlük).

    Az évjárat is sokat számíthat .. de meglepődnék, ha az erősítőd szólna ennyire látványosan gyengén magasban, a review-k vállalhatónak tartják a hangját zenére (van ahol max pontos, ami még ha nem is mond semmit, annyit elárul, hogy nem egyértelműen szar).

    Szerintem hangfal magassugárzó lesz. A Magnatok nem túl részletezők-csilingelők, inkább visszafogottak. Szülőknél +1 fokozatot kapott a treble, ez csak épphogy egy pici, de így kiváló. Lehet a súlyos nappali függöny az üvegfal előtt.. passz.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Pöttön #31962 üzenetére

    Azt hiszem, visszatérünk oda, hogy az igényeiden is kéne változtatni, és feltehetően az akusztikai viszonyokon is, ami szintén rengeteget számít. Meglátjuk az Arcammal, amellyel valószínűleg kicsit transzparensebb lesz.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Pöttön #31970 üzenetére

    Így persze szerencsés, ha meg tudtad cserélni. A jelek szerint (+4-es hangszín) a 410-es magassugárzójának magasabb az érzékenysége, tehát kívánnák a keresztváltók az áttervezést, de ha neked jó így, akkor jó.

    Állítsd 0-ra a hangszínszabályzót, és szokjál hozzá. Elég hamar átáll rá az agy, nagymértékben ki tudja egyenlíteni a tónusváltozásokat.

  • shalafi66

    veterán

    válasz Pöttön #31970 üzenetére

    Első hozzászólásban írtam, hogy próbáld ki nyugodtan. :) Ezzel csak annyi a baj, hogy nem tudod ellenőrizni mi történt, persze, ha tetszik az eredmény, akkor nem is fontos.

    Általában az átviteli egyensúly problémáira nem válasz a kábel- és erősítőcsere. :) Természetesen. A 320-as magasakat viszont szerintem meg kellene nézni, mert alapból azok sem sokkal rosszabbak, viszont a membrán-lengőcséve ragasztás néha részben elválik, ha kicsit megmelegszenek, és képes ilyen jelenséget okozni (hangnyomáscsökkenés magastartományban).

    Hogy ránézésre milyen a két hangsugárzó, az itt, most, nem sokat jelent. A doboz nem befolyásolja a magastartomány hangnyomását, meg az átvitel egyensúlyát sem. :) És nálad azzal volt a gond alapból.

    (#31971) kammerer
    Nyugalom, a hangváltókkal már a gyárban sem foglalkoztak túl sokat. :) A kiigazítás-pontosítás mindegyik Magnatra ráférne.

    És erről "A jelek szerint (+4-es hangszín) a 410-es magassugárzójának magasabb az érzékenysége" semmilyen megbízható információ nincs. Csak találgatás. Lehet, hogy igaz, lehet, hogy nem. De valószínűbb, hogy nem. Ami egész valószínű, hogy jelenleg, a 410-es magasa, hangosabban szól (ez nem egyenlő az érzékenységgel) a 320-ban, mint az eredeti magashsz.
    Viszont nem túl életszerű, hogy a két magashangszóró között normális állapotában 6dB érzékenységkülönbség lenne. :) És hogy a kisebb hangsugárzóban volt a négyszer érzékenyebb dóm magas. :)

    [ Szerkesztve ]

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Pöttön #31970 üzenetére

    Egyébként még érdemes tudni, hogy az erősítőd treble hangszínszabályzója a gyár szerint 20kHz középponttal emeli - vagy süllyeszti - a magashangokat, tehát ahogy az illik és szokás ilyen készülékeknél, valóban magashangszabályzó, és nem 6-10kHz közötti prezensz. A gyár szerint tehát bő egy oktávval magasabban szabályoz, mint amiről itt szó volt.
    De nem is ezért írok, hanem mert még az egy szempont lehet a "hibás" igényed, mélytónusú akusztika, kicsit házimozis hangolású hangdoboz, kicsit házimozis hangolású erősítő... és egyéb lehetséges felvetések mellett, hogy az erősítőd szoftveres hangeffektjei ki vannak-e kapcsolva a sztereó zenehallgatáskor. Ki vannak kapcsolva? Ellenőrzötten mindenféle (házimozis-loudness-es... célú) hangeffekt ki van kapcsolva, amikor zenét hallgatsz sztereón és afféle Pure Direct sztereó módban megy? - mert úgy kell, és úgy mérvadó.

Új hozzászólás Aktív témák