Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz golyani #786 üzenetére

    Ezeket a hangszórókat autóba hátra tervezték? Mert akkor nemtudom, hol fér el egy motoron egy legalább 100L -es fa láda, mert ezeknek bőven kell a légtérfogat...

    A 2000u -os kondenzátor csak az egyenfeszültségeket választja le a hangszóról, egy fordÍtott szuperponálás tőrténik, és a kondi után már csak a váltakozó jel megy tovább, az értéke azért ilyen nagy, hogy a 20Hz-20Khz -es átvinni kivánt tartományban ne okozzon semmijen hatást.

    A szűrőkondenzátorok jellemzően kis értékűek (vékony kerámia kivitel) -itt 100n és 100u -os kondik végzik a szűrést, ott csupán annyi tőrténik, hogy egyenfeszültség számára a kondi szakadásként létezik, ám az erősÍtőre káros válltakozó jeleket szépen levezeti a földelés felé. Az értékük azért ilyen kicsi, hogy a lehető legnagyobb frekvenciasávot átfogják, és ott rövidzárként viselkedjenek...

    A mutatott kapcsolás meg a gyártói ajánlás, viszont az életben még nemláttam sehol alkalmazva, pl d-audiónál 990Ft -ért megkapod, de azis más áramkörrel van megcsinálva...

    [Szerkesztve]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák