Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    válasz tomp #317 üzenetére

    Sziasztok!

    Szüleimnek van egy régi plazma TV-je, amin még nincs USB csak 2 db HDMI + scart. Ha filmezésre kerülne a sor, elég macerás a helyzet, öcsém gépét kell HDMI-vel rákötni. Ezért gondoltam egy asztali média lejátszóra, amit egyszerű kezelni és lejátszik mindent pendrive-ról, pl. asus o-play! mini. Aztán észrevettem hogy olcsóbb a chromecast, és ahogy olvasom a vásárlói véleményeket, elég stabil is, képernyő tükrözve lehet szépen filmezni vele Ez praktikusabb volna, mert nem kell pendrive-ra másolgatni a filmet mint egy asztali média lejátszónál.

    Kérdésem lenne az eszközzel kapcsolatban:
    - Milyen windows rendszerekkel működik együtt? Win7-es gépek vannak otthon.
    - Windowsról hogyan tudok ráküldeni egy filmet? Plex PC-s változata kell a gépre?
    - Edigitálon írták tulajdonosok hogy nem magyar szabványú az adaptere. Ez igaz? Ha igen, milyen adapter kell a meghajtásához? Hány volt hány mA? Mindenhol ahol árulják, ugyanolyan az adaptere?

    Üdv

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Rico45 #319 üzenetére

    Szia!

    Köszi!

    Ja tényleg, átalakítóra nem is gondoltam. :B

    Laptopról lenne használva, szüleimnek nincs okos eszköze, nem is akarnak, nem szeretik. Az a cél hogy gépen elindítják a filmet, és a TV-n tudják nézni egyből, pár kattintással, ha be van minden jól állítva, ne kelljen kábelezni stb.
    (Plusz még azért lenne jó ez az eszköz mert ha én vagy tesóm készítünk okostelóval képeket pl. egy nyaralásról, akkor meg lehetne nézni a TV-n nagyban anélkül hogy előtte gépre kellene másolgatni.)

    Még pár kérdés:

    - Magához a chromecasthoz úgy férek hozzá, pl. a beállításaihoz, hogy csatlakoztatom a TV-hez és a TV távvezérlőjével tudom kezelni?

    - Van valami amire érdemes a kezdeti beállításoknál odafigyelni, mondjuk plex-nél?

    - Chromecast-ot egyböl le kell frissíteni? Ha igen, ezt hogyan kell megtenni? Megoldja wi-fi-röl, vagy USB-n keresztül kell a gyártótol letöltött firmware fájlllal?

    - A meglévő wi-fi hálózaton keresztül jön létre a kapcsolat, vagy direktbe készít egy csatlakozási pontot a chromecast és arra csatlakozik pont-pont wireless kapcsolattal a laptop? Tehát filmezés előtt úgymond át kell csatlakozni a "másik wi-fi-re"? Azért kérdezem, hogy ha első eset van, mennyire lehet gond abból hogy melyik csatornára van állítva a router, menni fog egyből minden vagy próbálgatni kell.

    - A chromecast maradhat állandóan bedugva a TV-be? Melegedés miatt kérdezem, ill. nem tudom az eszközt ki lehet-e kapcsolni.

    - A TV-n hogy lássam az átcastolt képet, gondolom csak annyi a teendő hogy a megfelelő HDMI bemenetre át kell kapcsolni amiben a chromecast van csatlakoztatva, és kész. Igaz?

    (Bocs a sok kérdésért, sajnos nincs időm mindent átolvasni a topicban.)

    Üdv

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Rico45 #321 üzenetére

    Szia!

    Nagyon köszönöm, sokat segítettél! :R

    Üdv

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Rico45 #321 üzenetére

    Szia!

    Meg jött a cucc.

    A videó pontosan végigvezet az alapokon. :K

    Tényleg egyszerű beállítani.

    Amit én tapasztaltam, hogy telefonról kell elsőnek beállítani, mert így lesz jó a videostream. Amikor Pc-n a chrome plug-in-al próbáltam (videostream), nem ment sehogy se, tűzfalblokkolásra panaszkodott. Telórol rákapcsolódott egyből az app-al, utána megjavult Pc-n is és ment szépen. A cast is jó, csak annyi nem tetszik hogy PC-n le van korlátozva az adott lapra amit éppen nézek, másik laphoz le kell csatlakozni, ráállni a másik lapra és újra cast-olni.

    Videostream telórol vezérelve nem az igazi, sokszor megakad, bufferel, írja a teló is. De ha PC-röl indítom chrome-bol, akkor alig-alig akad meg. Csak ezt próbáltam mert ez nagyon egyszerűen használható. Plex majd később kivácsiságból.

    Youtube telórol nagyon cool, teljesen vezérelhető. PC-röl youtube.com nem jó, csak play-pause-ra reagál, belehúzni nem lehet.

    Egy alap 1 antennás TP-LINK routerrel van megoldva a wi-fi (azt hiszem 741ND), 2 laptop van rajta + 2 okosteló (öcsém + én ha otthon vagyok), + most a chromecast.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Rico45 #364 üzenetére

    Köszi még1x a segítséget! :R

    (#365) tuareg85:

    Több eszközröl a cast-ot nem próbáltam, nem is lényeges nekünk.

    Youtube-nál én úgy csináltam PC-n, hogy chrome-ban youtube.com-on videót indítottam, rányomtam a beépülő cast ikonjára, kiment a kép-hang a TV-re (előtte bejött teljes képernyőn a TV-n a youtube logó ebböl gondolom akkor a chromecast ilyenkor a saját youtube alkalmazását indítja és a PC-röl csak a linket kapja meg a videóhoz ill. a vezérlést PC-röl), de ha PC-n a videón belekattingatok az idősávba, nem ugrik oda a videón (sőt ilyenkor a PC-n meg is áll a videó, miközben a TV-n megy), csak játsza az elejétöl, nem reagál rá. Sőt a play-pause-ra sem. Ha viszont megint rányomok a cast ikonra a chrome-ban, akkor ott van play-pause, ill. az adatfolyam megszüntetése. De ott sincs csúszka hogy bele tudjak húzni a videóba. Te hogyan használod? Leszedtél a chrome-hoz PC-re valami chromecast-hoz való youtube plug-in-t?

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz slice14 #367 üzenetére

    Azt nem is próbáltam, meg sem fordult a fejemben hogy esetleg működne a távvezérlővel is. :B Majd megnézem.

    (#368) Rico45 :

    Mivel szülőknek lesz, nincs semmi okos eszközük, laptop esténként megy, ezzel kell megoldani + egyszerűbb is egy idősebb embernek laptopról kezelnie, szerintem, meg jobban is látják a nagyobb képernyőt.

    Azt megköszönöm ha van rá pár perced. :R

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Rico45 #370 üzenetére

    Szia!

    Én sem vágom miért nem működik ahogy kellene, ha egyszer telóról meg jó.

    (#371) tuareg85:

    Szia!

    Nálam nem jó. :( Simán youtube.com-ot cast-olsz? Milyen verziószámú a chrome böngésződ? Neked az első generációs chromecast van? Mert nekem az.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz tuareg85 #373 üzenetére

    Köszi. Otthon leszek jövő hét elején, megnézem újra. :R

    Ja és neked is köszönöm Rico45 hogy kipróbáltad! :R

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz moli.hu #377 üzenetére

    Köszi, tolódik a dolog, sajnos nem volt időm foglalkozni vele míg otthon voltam.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák