Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • p_adam

    addikt

    válasz liszi70 #112398 üzenetére

    Azt is lehet értelmezni, amire én gondolnék, átfogalmazva: egy már meglévő valami újbóli felvétele adott eszközön kevesebb információt tartalmaz, mint az eredeti, így nem vehető biztosra, hogy mindent kimutat, azaz eltérő felvételt kreál. amit egyébként szubjektíven lehet, hogy érzékelhető, valós.
    Szóval nem, nem feltétlen kell hogy minden esetben eltérést adjon, bár a technika korlátai miatt lehet hogy ad, csak nem feltétlen olyat, ami 'hasznos'.
    Vélhetően ezért nem használják ezt ilyen célból, mert ha olyan 'hasznos' lenne, akkor mért ne használták volna már eddig is.
    Alapvetően azzal van (lehet) gond, amikor már valaki csak ebben hisz, az egész ASR erre épül.
    Fejhallgatók között frekvenciamenet mérésen még lehet látni jelentős, reprodukálható változást. Erősítőknél már nehezebb kimutatni, mikor hallhatóan eltérő (már akinek).

    Egyébként az egyszerűség kedvéért ok, tételezzük fel, egyértelműen mutat valamit a felvétel + visszajátszás, de nem csak ez a lényeges, hanem hogy ha mondjuk nem olyan "egyértelmű" dolgot mutat, mint hogy egyik hang torzabb, mint a másik, stb. akkor hogy lehet ezt átültetni arra, hogy mi a "jó" és mi a "nem jó" -> a szubjektivitás megint képbe fog jönni elkerülhetetlen módon...

  • bkercso

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz liszi70 #112398 üzenetére

    A komponenseket (ide értve a kábeleket is) rendszerben hallgatjuk, a rendszer viszont mindenkinél más. Pl. más a környezeti RF-terheltség is - van, aki mondjuk közel lakik egy rádióadóhoz. Az RF-gondok nem mindig hallható zúgásban vagy cicergésben jelentkeznek, van, hogy hangminőségbeli eltérésben.

Új hozzászólás Aktív témák