Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csendes

    őstag

    válasz rokefeller #2160 üzenetére

    Kezdek falnak menni attól hogy majdnem minden értékelésből kiderül hogy aki értékel, az KDE user... oké, engem meg nem érdekel
    Én mostanában Gnome-ot használok, de gyakran váltogatom. Nekem a Fedora és az Ubuntu telepítése is egyszerű, felhasználóbarát, kivéve a multimédiát mind a kettőnél, de az a jogászok miatt van :U. Ubuntu 10.4-t teljesen újratelepítettem, gond annyi volt, hogy a Flash-nél hiába klikkeltem, nem reagált, ez két perc Google-ba tellett. Meg a fekete panelon a tálcán nem látszott a Skype legördülő menü, lecseréltem a témát. A Fedorát preupgrade-del frissítettem, nem volt gond.
    Ami látványos különbség Gnome-nál, hogy Ubuntu-val a login után azonnal (5 másodpercen belül) használható a Gnome, Fedora 12-vel ez kb. 15, Fedora 13-mal kb. 19 másodpercig tart. Utána viszont talán a Fedora egy hajszálnyit gyorsabb (új kernel, új X). Az új X miatt - még az Archlinux is óvatosabb ebben - viszont a zárt, gyári driver-ekkel gond lehet a Fedora-nál egy darabig. A csomagkezeléshez grafikus felületet ritkán használok, ebben talán az Ubuntu synaptic jobb. Viszont konzolról a Fedora yum a presto-nak köszönhetően gyorsabb, valahogy egyszerűbbek a parancsok és ráadásul négy karakterrel rövidebb is, mint az apt-get:D. Apróság, de az Ubuntu alapból utf8-cal tette be a telepítésnél megadott meghajtókat az fstab-ba, így az ékezetes fájlnevek egyből jól jelentek meg.
    Összességében nálam a Fedora és az Ubuntu is tökéletesen megy, nem tudnék köztük választani pillanatnyilag.

    [ Szerkesztve ]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Új hozzászólás Aktív témák