Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • subaruwrc

    félisten

    válasz helkis #4433 üzenetére

    pörögni kell teszt közben, nincs idő ámuldozni mert a vizesedés viszonylag hamar megkezdődik
    ha véletlenül úgy alakul hogy valami miatt megakad a teszt menete, a rendszert akkor is időközönként hűteni kell hogy minuszban maradjon

    ln2 öntözgetés a hiedelemmel ellentétben nem halálos művelet, és igazából még semmilyen sérülést nem szereztünk vele, a szárazjéggel viszont annál inkább.a nitrogén csak akkor veszélyes ha véletlenül pár másodpercnél hoszabb ideig marad meg a testen. általában higanyszerűen elgurul és egy pillanat alatt el is illan. nem szoktunk sem kesztyűt húzni, sem szemüveget viselni. határozottan kell bánni a termosszal, és biztos kézzel fogni / önteni, akkor nem lesz probléma. ha véletlen mellé megy nem kell izgulni, nem vezet, és rögtön el is illan.

    a tárolás terén nincs mese speciális dupla falú szigetelt dewar edény kell hozzá, lehetőleg olyan amiben a vákuum is megvan. ezenkívül minden más megoldás / edény felejtős.

    szállítás témakörében sok okosat nem tudok mondani mert nekem házhoz szállítják, de amúgy ha valaki besétál a linde illatos úti telepére, akkor is csak dewar edénnyel fogják kiengedni, és kocsiban kell szállítani, bekötve.
    a dewarokat nem lehet légmentesen lezárni tehát előfordulhat hogy kifröcsög belőle, de mint mondtam kárt nem valószínű hogy okoz hacsaknem tartosan oda ér valahova

    volt már rá példa hogy elfehérítette az ülést mert szép lassan csordogált kifelé .. :D

    vannak egyébként olyan 200+ literes nyomásálló dewarok amiknek biztonsági szelep van a tetején, de ilyet itthon senki nem használ nitrogénes teszteléshez mert horribilis ára van

    nagyjából ennyi, majd előfordulhat hogy írok külön blogot de egyenlőre még mindig nem elég sok az információ hozzá

    ami még szerintem hiányzik most ebből, az az AMD-s szigetelés illetve a vga előkészítése
    ezeket is majd megírom, de egyenlőre gyorstalpalónak ez is megteszi

Új hozzászólás Aktív témák