Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Achill3uS

    veterán

    válasz 14adam #2808 üzenetére

    elárulnátok mit keresne a szárazjég a lapon ha f.nitrogénnel teszteltem? :D
    azonkivül hogyne vezetné az áramot ami lecsapódik a lehült majd felmelegedett kondikon és egyéb alkatrészeken. ezért a legfontosabb az alaplap megfelelő kiszigetelése. van akinek a gyúrma a kedvence, én többrétegű papírkendőket használok erre a célra már évek óta, és tudom, hogy hova és mekkora mennyiséget kell felhasználni, hogy biztonságos körülmények között tudja az ember végigtesztelni azt a néhány órát. az ominózus kép amit FragStaR linkelt, persze hogy már mindenhol ki van fagyva, mint ahogy Szatesz is írta, ezt már a teszt végén készítettem. rég le van kapcsolva és ki van húzva minden konnektor, már csak olvasztom fel a potot hogy el lehessen távolítani. az ilyenkor leolvadó vízpára, jég, dér természetes hogy felolvad. ilyenkor kb teszt után 1 éjjszakát minimum javallott a cuccot száradni hagyni következő bekapcsolás előtt. a folyamat persze gyorsítható hajszárító és egyéb eszközökkel. processzor dettó, 1 nap ajánlott "pihentetés" egy ilyen teszt után. egyébként pont a szárazjeges teszt a legveszélyesebb bevizesedés szempontjából teszt közben, mivel nem tudod szabályozni. van a jégnek egy hőfoka amit kb át tud adni idle állapotban a potnak, viszont abban a pillanatban, hogy elkezded terhelni a cpu-t ez a hőmérséklet már csak nőni fog. hiába teszel több jeget, nem tudod nagyobb hatásfokon hűteni a potot, mert a jég hőmérsékelte -40~-70C körül fix amit még fel tud fűteni egy mai 4-6 magos cpu is könnyedén. ezért lényegében folyamatosan lehül-felmelegszik a teszt alatt ami több párát és lecsapódást eredményez. ln2-vel mivel nagy a skála az amin tudsz mozogni és mivel folyékony, folyamatosan tudod kontrollálni és terhelés alatt is kb fixen tartani a kívánt hőmérsékletet (persze ehhez kell a jó pot is). de jórészt mindig tudod jobban behűteni a potot mint ahogy a cpu el bírja viselni az ln2 -196 fokát, sokkal előbb coldbug-osak lesznek. AMD Phenom 2 kivétel, de itt sincs már régen szó felfűtésről, csak egyszerüen megoldották hogy folyamatosan skálázódjon a hidegtől CB nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    "De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

Új hozzászólás Aktív témák