Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    Sziasztok!

    Egy kizárólag LCD TV-re (Samsung LE-40C650) kötött, ágyból netezős-filmnézős-játszós-letöltős multimédia PC-t szeretnék építeni, mini-ITX alapokon, új, ill. meglévő alkatrészekből. A gép nem menne 24/7-ben, sőt valószínűleg minden nap sem.

    A felhasználási terület kb. 40% net (ha gyorsan kell valamit megnézni a nagygép bekapcsolása nélkül, YT, FB, stb.), 40% filmnézés (720p / 1080p HD ripek) és 20% játék (pár régebbi akció/sport játék, ami kontrollerről is játszható, minőségre elég a 720p felbontás, medium minőségben) lenne. Hangrendszer nem kell, a HDMI majd átviszi hangot a TV hangszóróinak, ez nekem elég lesz. WiFi sem kell, a gépet UTP-n dugnám rá a routerre.

    Win7 menne rá a játékok miatt, de hogy XBMC-t használnék-e az kérdés, lehet elég lesz az MPC-HC. Mivel a vezérlést egy wireless tapipados bill-el oldanám meg, távirányító nem kell. Optikai meghajtó sem kell bele.

    Már kinéztem a fix alkatrészeket, melyek ezek lennének:
    - Gigabyte MIB i3140 mini-ITX HTPC ház + benne 160W Gigabyte TFX táp + 6cm-es venti van benne (másik / több venti nem fér el benne)
    - LOGITECH Wireless Touch Keyboard K400 Magyar
    - 3 m-es HDMI kábel
    Ez összesen kb. 28,000 Ft.

    Ami már most rendelkezésre áll és fel szeretném használni ehhez a géphez:
    - RAM: 1 db. 4 GB-os Kingston DDR3 1333 MHz 1.5V CL9 low profile modul
    - HDD: 500 GB Samsung 502HJ
    - gamepad

    Tehát ami még kell: lap + cpu, hűtővel.

    Megerősítést kérnék, hogy a három közül szerintetek melyik félkonfig lenne a legjobb választás a fenti felhasználásra. Mindig törekedtem a kellő felszereléssel (HDMI kimenet!), de a legolcsóbban kihozni az adott platformot.

    1. AMD Brazos E-350
    ASROCK E350M1
    19.000 Ft

    + 19W TDP, a játékokon kívül mindenre elég lenne
    - az általam vázolt játékok futtatására azt hiszem teljesen alkalmatlan lenne, így ő szerintem sajnos ki is esik emiatt

    2. H61 + Ivy Bridge Celeron BOX (24p support Ivy IGP-nél már nem gond, ha minden igaz)
    MSI H61I-E35 V2/W8
    INTEL Celeron G1610 2.60GHz 1155 BOX
    25.500 Ft

    + elvileg a felsoroltakhoz alkalmas lenne, még talán a játékhoz is
    + cpu power, ha kell (alapból EIST ON lenne és olyan "Energiatakarékos" profilt állítanék be Windowsban, hogy mindig a minimális szorzón menjen a cpu, ellenben ha játszom, akkor meg váltanék "Kiegyensúlyozott" profilra, tehát felugorhatna max órajelre)
    - 55 W cpu TDP - a komplett gép átlagos fogyasztása kb. 45W lenne (esetleg alul lehetne feszelni a cpu-t az idle fogyasztás további csökkentése érdekében)
    - képi anomáliák játékokban az IGP driver miatt (?)
    - nem vagyok biztos benne, hogy tűrhetően, 30+ FPS-el futnának 720p mediumban a pár éves játékok (?)
    - ESATA nincs, de ezt nem is használnám

    3. A75 + FM1 APU
    ASROCK A75M-ITX
    AMD A4-3400 2.70GHz FM1 BOX
    32.500 Ft

    + elvileg a felsoroltakhoz alkalmas lenne, a játékhoz is, kompromisszumok nélkül (?)
    + cpu power, ha kell (alapból C'n'Q ON lenne és olyan "Energiatakarékos" profilt állítanék be Windowsban, hogy mindig a minimális szorzón menjen a cpu, ellenben ha játszom, akkor meg váltanék "Kiegyensúlyozott" profilra, tehát felugorhatna max órajelre)
    + jobb IGP - teljesítményben és játékok alatt képminőségben is, 720p medium OK lenne
    + USB3, ESATA - mondjuk ezeket nem nagyon használnám
    - 65 W cpu TDP - a komplett gép átlagos fogyasztása kb. 50W lenne (esetleg alul lehetne feszelni a cpu-t az idle fogyasztás további csökkentése érdekében)
    - a G1610-nél kisebb CPU power
    - 1333 a RAM, ami adott, az APU alá jobb lenne az 1600-as RAM a játékok miatt

    Tehát a 28,000 Ft fix költség, az összköltség így alakulna (ram, HDD és gamepad nélkül):
    1. 47,000 Ft
    2. 53,500 Ft
    3. 60,500 Ft

    Játékokban az Intel IGP-nél az APU 1333-as rammal is jobban teljesítene, igaz? Ha igaz, akkor én úgy gondolom, hogy az FM1 konfig érné meg a legjobban.

    Igazából szerintem a két konfig mellett a Brazos nem életképes megoldás, nem túl jó az ár/érték aránya.
    Ha vele a komplett gép fogyasztana átlagban pl. 25W-ot, a 3. konfig meg 50-et, akkor kiszámolható, hogy napi 4 órát a gépet járatva éves szinten kb. 1800 ft lenne a többlet áramköltség (napi 100Wh plussz a Brazoshoz képest). Tehát a fogyasztása nem valós előny, csak ha 24/7-ben menne.

    Szóval 1. vagy 2. szerintetek? Ti melyiket építenétek meg?

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    válasz c41r0^ #22488 üzenetére

    "Szóval 1. vagy 2. szerintetek? Ti melyiket építenétek meg?"

    Akarom mondani, 2. vagy 3. :B

  • c41r0^

    őstag

    válasz c41r0^ #22488 üzenetére

    végül egy 4. konfig mellett döntöttem egy az Ivy IGP terén történő gaming alaposabb utánajárása után, mert kiderült, hogy nem lenne elég erős számomra a játékokhoz 720p mediumban...

    ez lesz inkább:
    MSI FM2-A75IA-E53 (+wifi +BT is van hozzá!)
    AMD A4-5300 3.40GHz FM2 BOX
    ~36K, kb. 4K-val több, mint az FM1 konfig, amit alább írtam, de talán időtállóbb lesz ez a socket

    A 4GB 1333-as RAM single channelben mennyire fogná vissza a GPU-intenzív alkalmazásokat? Gondolom dual-channelben és 1600-as ramokkal olyan +10% körül lenne, igaz? Mert ezért a különbségért nem veszek 1600-as dual kitet. De lehet, hogy megy a ramom majd 1600-at (legfeljebb CL10 vagy 11-en, bár akkor meg sok értelme talán nem lesz), ez majd elválik.

    az egész úgyis kb. 3 hét múlva lesz aktuális, csak már előre okoskodok... :B

  • c41r0^

    őstag

    válasz Rypejakten #22504 üzenetére

    Ezzel tisztában vagyok. Amire gondoltam: főleg PES és FIFA pár éves, vagy akár újabb darabjai, Colin 2005, Dirt2, Street Fighter 4, MKKE. Szerintem ezek azért 30 fps-el el kéne menjenek low-mediumban. Bár az MKKE slow-motion-be lassul 60fps alatt, ez játék-bug.

    Pl. a PES2013 is szépen megy a notimon (Quadro 770M = 8600GT szint) 720p-ben, high-on, és az MKKE is, igaz ott minden low-on van 1280x800-ban. Na az A4-5300 APU "IGP"-je elvileg ennél a kártyánál 5%-kal erősebb (mondjuk azt nem tudom, hogy milyen rammal megtámogatva...).

    Tehát kicsit ilyen 3-4 évvel ezelőtti szintű "játékkonzol" is lenne egyben ez a gép, gamepaddal.

    A nagygépen úgyis csak CS 1.6 és CS:GO-t játszom, gondoltam ezeket a címeket kipróbálnám majd ezen a gépen, ha nagy ritkán elé kerülnék (heti 4 óra kb.). Csak ágyból, TV-n, kényelmesebben, gamepaddal. Nem az egér+bill. kombóval, a monitor előtt gubbasztva.

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    válasz Rypejakten #22508 üzenetére

    Igazából ez az, amit nem tudok eldönteni, hogy játékok alatt, teljesítmény szempontjából melyik a jobb választás:

    ASROCK A75M-ITX + AMD A4-3400 ~33K-ért
    vagy
    ASROCK A75M-ITX + AMD A6-3500 ~35.5K-ért
    vagy
    MSI FM2-A75IA-E53 + AMD A4-5300 3.40GHz FM2 BOX ~36,5K-ért

    Ha van is, pár % van szerintem ezek között. Multimédia PC-re az utolsó a legjobb a BT és wifi miatt (mondjuk ezeket nem igazán használnám), nem rossz dolog telefonról BT-n pl. egy képet átküldeni a gépre. Meg ha megnézem az aprót, akkor FM2-re mindenből nagyobb a választék, mint FM1-re, az emberek talán jobban bevásároltak belőle, így ha garin kívül a lap elromlik, talán nagyobb esély van pótolni. Csak ezért billen az FM2 felé a mérleg nyelve. De ha ti másképp látjátok, akkor hallgatok rátok.

  • c41r0^

    őstag

    válasz cekkk #22515 üzenetére

    adatlapomon ott a nagygép (3570K@4.3ghz+HD7770, 8G 1600-as ram és Dell 2412M), ezzel játszom, ha valamivel játszani akarnék komolyabban

    ezek az APU-k az általam felsorolt játékokra kb. jók 1280x720-as felbontásban, low-medium (inkább medium) beállításokon 30+ FPS-re, ez a max. igényem most

    a kérdés inkább az, hogy a két FM1 és az FM2 félkonfig közül melyik lenne nyerő, minden szempontot igénybe véve; sztem az FM2, de ha valakinek van valami tippje vagy cáfolata, azt szívesen veszem

    de ez egyre inkább nem HTPC topicba való lassan, hanem a Trinity topicba, úh, sorry mindenkitől

Új hozzászólás Aktív témák