Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gorlin

    őstag

    válasz wrz #372 üzenetére

    Hello!


    -Én mindenképpen passzív tápot ajánlanék!(FSP ZEN)
    -2.5ös HDD.Amire neked kell bőven elég lehet(van már 100-120gigás is)és sokkal halkabb mint a nagy,nem melegszik stb.
    -Az asrock alaplap jó,én egy 3000+-os sempront ajánlanék bele.Mivel kisebb órajelű processzorok nem támogatják a C&Q-t! És ez nagyon fontos a hűtés és a ZAJ szempontjából.
    -A processzor hűtő ha befér a házadba legyen Egy Coolink U8 92,vagy 120.Ezek nagyon megbízhatóak és be tudod lőni hogy rögtön fujja ki a levegőt a házból.Azért fontos a profi hűtő mert akkor nem kell annyira pörögnie a ventillátornak és halkabb lesz.
    -Esetleg ha nagyon muszály nyáron berakhatsz egy gumibakokra rögzített halk leszabályzott nyolcas ventillátort.


  • gorlin

    őstag

    válasz wrz #379 üzenetére

    Erre nem figyeltem...
    Megláttam azt a szót hogy asrock,és rögtön aza 12000Ft-os alaplap ugrott be amin 6100-es chipset van rajta jónak mondható vga,és 754-es processzor megy bele.
    Szerintem a Celeron D -vel gondok lesznek,mégpedig mindenképpen a hő miatt.Egy 3000+Sempron jóval hűvösebb ,és mellesleg erősebb is mint egy celeron D.De mindenképpen a hőfokokkal lesznek a problémák!
    (Ha tudsz ennyit rászánni ajánlom nézd meg az általam említett alaplapot.Ennyi pénzért megéri.)
    -A zalman 7700-as nem rossz de minimálisra letekerve (mert mindíg úgy használtam) furcsa susogó hangot ad ki.Ezért javasoltam a Coolinket,amihez szerintem halkabb a ventillátor,és MERŐLEGES az alaplapra!!.Ez azért nagyon fontos mert adott esetben ki tudod irányítani a levegőt.(a proc. hűtő egyik oldalára felszerelsz egy 120-as vagy 92-es ventillátort(attól függ melyik hűtőt veszed) a másik oldalára is felszerelsz még egy ventillátort .Az első ventillátor átfujja a bordát a második kifujja a levegőt a gépből.(Ha Coolink Green 800RPM-es ventillátort használsz minimumra letekerve akkor nem fogsz hallani semmit és tökéletes lesz a hűtés!
    Arra hogy előlről befujja egy ventillátor a levegőt szerintem csak nyáron a legforrób napokon van szükség.(legalább is én így használom és hűs:) ).

    TeljesítményErre szerintem akkor van szükség ha valaki át akarja kódolni a filmjeit amit felvett divixre.Ezért ajánlottam a 100Gigás 2.5ös Hdd-t.(Mondjuk nekem is 40es van:) ) De ha vennék akkor már csak nagyobbat venék...
    Apropo :Nagyon fontos!!Nem mindegy hogy milyen 2.5 ös hdd-t veszel!!!Ez nagyon fontos,van valamilyen thermal controll vagy nem tudom mi,a lényege hogy ''gluttyog'' meghatározott időnként a hdd.És ez nagyon idegesítő!!!.
    Én mindenképpen a toshiba HDD-t ajánlom ez egyáltalán nem ad ki zavró hangot.
    (Pedig volt már nálam hitachi,Wd,Samsung)

  • gorlin

    őstag

    válasz ManY #397 üzenetére

    :160Giga ATA HDD Ez is nagyon durva.
    A 2.5-ös Hdd ehez képest megváltást lesz.(Dimenziókkal halkabb).(nem hiszem hogy van ember aki képes megszokni a film egy feszült pillanatában a HDD seekelést,plussz az alap süvítést)
    És amit még érdemes meggondolni:egy FSP ZEN passzív táp.

    Vga:Itt inkább az a kérdés hogy milyen hűtőt teszel rá (ami nem hagyja hogy tűzbe jöjjön a kártyád:) )és HALK!!



  • gorlin

    őstag

    Most találtam Foxconn házakat.
    [link]
    Van a 838-as az is nagyon szép.10.000 forint körül vannak táppal.
    Emlékszem egyszer vettem egy Aopen A600-as házat .Mondtam magamba vesz a fene Foxconnt,biztosan valami bovli:)
    aztán az eladó (épp akkor hoztak valakinek Foxconnt)megmutatta nekem ezt a tipust.
    Kb fele annyiba került.de 100% hogy ugyan azon a gyártósoron készült.
    Gyönyörű,megbízható van benne anyag.
    Csak ajánlani tudom!

    [Szerkesztve]

  • gorlin

    őstag

    válasz atuci #420 üzenetére

    [link]
    Például itt is van.Nagyon sok helyen árulják.
    A HRP az egyik nagykereskedő.Tehát mondjuk ha felhívod a HPCTRADE-t vagy valaki olyat aki tud tőlük hozni akkor hoznak neked.

Új hozzászólás Aktív témák