Hirdetés
- 1 VII Japán
- Mobil flották
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Xiaomi Watch 2 - fast fashion
- One mobilszolgáltatások
- AGM G3 Pro - ordít róla, hogy szoftverfejlesztők kellenének
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Együttműködik az Infinix és a Pininfarina
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Yettel topik
-
Mobilarena
Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Peak
addikt
válasz
dabadab
#19194
üzenetére
Vegyünk egy egyszerű példát.
192kHz/24bit FLAC.
XBMC a hangkártya driverével karöltve kell megoldania, hogy az analog DAC 48kHz/16bit-et kapjon.Hol és ki végezze el a downsamplingelést?
Milyen algoritmus szerint?
Vajon az XBMC hagyja ezt a feladatot a DirectSound-ra vagy a Realtek High Definition Audio driverre?
Netán maga gondoskodjon arról, hogy a 24bit-ből hogy csinál 16-ot? Mennyire finomitson a kvantálási értékeknél? Mi van ha a 192kHz-et 44.1kHz-re kell csökkenteni, ami nem egész osztója? Tehát lesz maradékolás. Lesz módosulás a hanggörbében.
És a DirectSound-nak vagy a Realtek HDA drivernek már nativ 48kHz/16bit LPCM-et adjon?Aztán kikapcsolod-e hangkártyának a hangzás opcióját? Figyel erre egyáltalán bárki?
Vagy hogy mekkora "hangfal" van beállitva pl. a Realtek HDA-ban? Vág-e frekvenciát vagy sem HDA driver szinten?Szerintem egyszerűen csak fogadjuk el, hogy programozás technikai szempontból PC-n is olyan sok helyen lehetséges belenyúlás a nyers LPCM adatfolyamba, hogy butaság lenne azt gondoloni, mindig minden szoftver kizárolag egyformán működik. Lásd ellenpéldának a FooBar-t.

Ezzel természetesen NEM AZT ÁLLITOM, hogy minden szoftver más és más hangot produkál!
Hanem azt, hogy igenis lehetséges különbségeket találni szoftverek, driverek és DSP-k között bőségesen.
Remélem ez igy tiszta és világos.
Uff.

Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Mi is az a HTPC?
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi




