Hirdetés
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- EarFun Air Pro 4+ – érdemi plusz
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Apple iPhone XR - amikor az olcsóbb is drága
- Pebble - az átgondolt okosóra
- MIUI / HyperOS topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Core2duo6600
veterán
válasz
_voodoo_
#4555
üzenetére
Ha minden kötél szakad, akkor 2 antennával.
Annó nem véltelen volt a lakótelepi házak tetjén több antenna.Mi pl, amikor újapoltán (Bp 15 ker) laktunk, útgy volt beállítva a ház tetején a tv antenna, hogy a kákesről vette az M1 est, míg a többit a Szechenyi hegyről.
Valszeg rálátás, vagy jelerősség miatt volt így. -
zhagyma
őstag
válasz
_voodoo_
#4553
üzenetére
Bocs. Elfelejtettem, hogy erősítős lepke antennáról van szó, nehéz lenne kivitelezni az osztó beiktatását az erősítő elé. Mivel szakszerűen "kibelezted" az erősítő probléma "megoldódott". A régebben kapható lepke antennák antennanyeresége "lekonyúlt" a magasabb frekvenciákon (850 MHz, nincs jel). Valószínűleg egy nagyobb nyereségű yagi típusú antenna lesz a megoldás, amelynek kellően nagy nyeresége van az UHF sáv tetején.
Elképzelhető, hogy a vételi helyen különböző irányokból jön a 666 MHz-s és 850 MHz-s MUX a reflektált jelek miatt.
-
zhagyma
őstag
válasz
_voodoo_
#4550
üzenetére
Ebben az esetben az erősítés szabályozás nélküli távtáplált erősítő túlvezérlődését kellene ellenőrizni. Az erősítő elé kell tenni egy osztót legalább 5 - 900 Mhz sávszélességgel. Így csökkented az erősítőbe jutó jelet és kisebb az erősítő túlvezérlődésének esélye. A túlvezérlődést elsődlegesen az analóg adók jelei, ritkábban az egy csatornában jelen lévő modulált DVB-T vivők superpozíciója is okozhat.
Többféle osztóval egyre nagyobb csillapítást érhetsz el. Ha ez a baj, akkor "saccra" egy 3-s osztó után meg kell javulnia. Sajnos a fix erősítésű erősító sokszor csak bajt okoz ... Ha már erősítő, akkor legalább szabályozható legyen.
-
_voodoo_
tag
válasz
_voodoo_
#4548
üzenetére
Nos, Kiskőrösön a toronytól pár száz méterre kipróbáltam botantennával, és tökéletes volt, (Quality:100%), adók is simán jöttek, úgyhogy legalább az eldőlt, hogy a tuner jó. Viszont akkor valszeg a botantenna kevés Halason, a távtáplált meg nem tetszik ennek a tunernak, esetleg a tuner érzékenysége kevés...
-
zhagyma
őstag
válasz
_voodoo_
#4542
üzenetére
Igen. Ha interneten vásároltad és újonnan vetted, akkor indoklás nélkül vissza kell venniük 8 napon belül. A visszaküldés költsége viszont téged terhel.
Az Én esetemben használt volt a tuner. Szétszedtem és újraforrasztottam a nyákra ültetett USB csatlakozó érintkezőit. Azóta jó. Persze erre nem szeretnélek felbíztatni, csak néha pofonegyszerű lehet egy hiba megoldása.
-
zhagyma
őstag
válasz
_voodoo_
#4540
üzenetére
Közvetlenül dugod be az USB tunert, vagy USB-s kábelen keresztűl? Ha jó az USB kábel, akkor az biztonságosabb. Egyes USB-s tunerek a súlyuk miatt lefelé "lógnak" az USB portban és bizonytalan kontaktot eredményeznek ... Neken is van egy ilyen "súlyosabb" DVB-T darab, az viselkedett így.

-
nrc
tag
válasz
_voodoo_
#4534
üzenetére
Néhány dolog amit még esetleg érdemes lehet megnézni, kipróbálni:
- lehet, hogy a TsReader nem működik jól, ezért másik szoftverrel is ajánlott kipróbálni a keresést. Elképzelhető, hogy a TsrReader-en segít ez: TsReader leírás. Az ingyenesen használható programok közül pedig pl. a SmartDVB ad információt a jelerősségről és minőségről.
- a túlvezérlés megakadályozásához csatlakoztathatsz egy elosztót, közösítőt, vagy esetleg egy hosszabb koax kábelt a tuner és az antenna közé
- a TV is az általad keresett frekvenciákon találta meg vajon az adókat, vagy esetleg egy másik toronyból veszi a jelet?
- a TV-n sikerül vételt elérned a tunerhez adott botantennával?
Végül pedig a DVB viewer telepítéséről, használatáról találsz infót ebben a fórumban is, ha a bal oldalon lévő kereső mezőbe beírod a "dvbviewer" kifejezést.
-
Core2duo6600
veterán
válasz
_voodoo_
#4531
üzenetére
Na ez az, hogy szerintem nálad erősítés nélkül is kell mennie.
Nálunk itt Bp en igen gyenge a teljesítménye a sugárzásnak, és a szobaantennánom, egy potméterrel lehet az erősítés mértékét állítani, már majdnem a földhöz vágtam az antennát és a tunert, mire valszeg véletlen letekeredett az erősítő és a kép is "kitisztult, azóta hibamentes, már megvan véve amúgy a kültéri antenna, csak ilyenkor a francnak sincs kedve a hidegben csavarozgatni.
" -
nrc
tag
válasz
_voodoo_
#4526
üzenetére
Tipp: lehet, hogy a távtáplált erősítés zavar be. Ahogy a jelenséget leírtad az eléggé erre mutat legalábbis. Úgy tünik, hogy a TV-ben lévő tuner bírja az ilyen távtáplálást, a tuner pedig nem. Ráadásul a TV akár képes az antennabemeneten keresztül ellátni táppal az antennát, tehát ez egy plusz hibalehetőség.
Az a variáció sincs kizárva teljesen, hogy a TV tunerje ennyivel érzékenyebb, mint a PC-s tuner, de az, hogy a gyári antennával is kb. ugyanazt kapod PC-n már inkább arra utal, hogy az erősítős antenna nem működik megfelelően a számítógépen.
Beltéri vételnél, főleg ha erősítős az antenna, nagyon fontos a megfelelő pozíció megtalálása, ami azt jelenti, hogy néhány centiméteren is múlhat, hogy 10%-os vagy 100% jelminőséget kapsz.
Ami még fontos, hogy az antenna a vízszintes polarizációnak megfelelően legyen beállítva és az sem lenne rossz a pontos típusát is meg tudnád, adni.
Mikor számítógépen nézed a jelerősséget, akkor érdemes az antennát pontosan ugyanabban a helyzetben hagyni, mint mikor a TV-n megtaláltad az adókat és így akár egy automata keresést is lehet csinálni a PC-s tuneren, hogy annnak a lehetőségét is ki tudd zárni, hogy esetleg nem megfelelő frekvenciát nézel, mikor kézzel adod meg azt.
Ha már van notebook-od, akkor érdemes helyezkedni, úgy, hogy az antennát az ablakon kívülre is tudd tenni. Akár a kis gyári botantennával is van esély a vételre, ha TSReader-el nézed a jelerősséget/jelminőséget, akkor annak valamilyen szinten változnia kell, ahogy az antenna pozícióját változtatod.
A megfelelő botantennás vétel mikéntjéről zhagyma jóvoltából olvashatsz itt: budapesti botantennás vétel, botantennás kisérlet 50Km-ről
Ha a fentiek sem vezetnek eredményre, akkor végső esetben a hiba lehet a tunerben is, ami persze a legrosszabb lehetőség, tehát érdemes előtte kizárni minden más eshetőséget.
-
Core2duo6600
veterán
válasz
_voodoo_
#4521
üzenetére
Játssz az erősítés teljesítményével, nem kell feltétlen maxon lennie.
Valamint kapard le a netről a legfrisebb drivert progit hozzá.
És próbáld meg a dvbviewerrel., esetleg dvbdreammal.Az én dual hybridem pl meg sem moccant a cd én lévő progijával.
A netről leszedettel már behangolt, de a progi kiforratlansága miatt használhatatlan, a DVBViewer és az MCE vel használható.
Új hozzászólás Aktív témák
- bambano: Bambanő háza tája
- Sorozatok
- Ingatlanos topic!
- BIOS topic
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Házimozi belépő szinten
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- EarFun Air Pro 4+ – érdemi plusz
- További aktív témák...
- STANDARD Setup! Már kamatmentes rèszletre is! Èrdeklődj!
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H510M i3 10105F 16GB DDR4 512GB SSD RX 590 8GB ZALMAN T4 Plus ADATA 600W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 10, Xiaomi Redmi Note 10s, Xiaomi Redmi Note 10 Pro
- Lenovo magyar laptop billentyűzetre van szükséged? Akármelyik verzióban segítünk!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

wassermann

