Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Allien

    veterán

    válasz hattorihanzo #2246 üzenetére

    Elég rosszul fogod fel a dolgokat. Itt is elhangzanak negatív kritikák (is). Ez olyan, mint ahogyan én speciel nem értek az autókhoz (bár van jogsim) és elmennék egy autós totyikba, és osztanám az észt. Ami az esztétikát érinti, az nem jön magától! Bizony, tanulni kell, kinek többet, kinek kevesebbet. A kritika megértéséhez, illetve eleve a kritizáláshoz meg jócskán kell inteligencia, ezt jól látod. Ergo, inteligens ember nem kritizál úgy, hogy ne lenne valami alapja hozzá, illetve, ha téved, beismeri tévedését! :DDD Tehát, lehet, hogy azért van az, hogy: ''még soha nem sikerült egyetlen épkézláb képet lőnöm.'', mert Te sem vagy tökéletes (más se). Csak vannak, akik veszik a fáradtságot, és mondjuk átnézik pl ezt a totyikot hasznos linkeket kutattva. ;) :R
    (szigorúan szvsz)

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz hattorihanzo #2246 üzenetére

    Néhány észrevétel:

    1, Azt hiszem talán tőlem eltekintve mindenki maximális jóindulattal reagált a te ööö... - hogy is nevezted? - ''kritikádra''. Ehhez képest ez az ősfelháborodás amivel kikéred, hogy esetleg más kijavítson kissé furcsa...

    2, ''Soha nem tanultam fényképezni, soha nem hallottam aranyvágásról, és még soha nem sikerült egyetlen épkézláb képet lőnöm. De...
    ...esztétikai érzéke és igényei mindenkinek lehetnek, csakúgy, mint véleménye, amit megoszt másokkal, mégha az nem is mindenkinek tetszik''


    Igen véleménye mindenkinek lehet. Esztétikai érzéke is - többé kevésbé. De ha valamihez nem értek, nem tudom korrekten megítélni, csupán, mint a témában teljesen jártatlan, veleszületett esztétikai érzékemtől sugallva akarok véleményt kifejezni a megfelelő módon teszem, tudva korlátaimat és tudva azt, hoyg esetleg mások, akik a képeket csinálták jobban értenek hozzá. A szavaidból pedig akkora felsőbséges ''majd én megmondom, hogy ti még erre sem vagytok képesek'' attitűd áradt, hogy majdnem kiverte a monitort. Már ne is haragudj, de ''Olyan az egész, mint egy elrontott, vaktában lőtt valami, amit az ember a következő pillanatban töröl a kártyájáról, nemhogy még felrak mutogatni egy nyílvános fórumra. Gyalázatos.''
    ilyen szavakkal nem illet valamit az ember amihez nem ért, sőt még ha ért is hozzá megpróbál emberi véleményt alkotni. A középre komponálásos baromságodról már nem is beszélve.

    3, ''Egyébként is, a negatív kritika megértéséhez és feldolgozásához szükség van némi intelligenciára, azonban ennek hiányáról meggyőtődhettem néhány reagálásból.''

    Pont erről beszélek... intelligencia kéne ahhoz, hogy tudd, hogy mit milyen módon kritizálsz milyen tudással.Intelligencia kell ahhoz, hogy el tudd dönteni, hogy amit írsz, az egy maximálisan szubjektív meglátás ami vagy korrekt, vagy nem és ilyen pozícióból nem használsz olyan szavakat, mint ''gyalázatos''. Negatív kritika? Ehh... mert elmondod, hogy hogy képzeled, hogy nem középre komponáltál ez egy negatív kritika... és ehhez intelligencia kéne, hogy valaki mélyen magába nézzen és bűnbánóan ezentúl csak középre komponáljon... hát nem mondok semmit inkább.

    A többiektől én kérek elnézést, de ledobta a szíjat az agyam...

  • Hydra SR

    addikt

    válasz hattorihanzo #2246 üzenetére

    Tetszik, hogy ilyen lazán, ösztönös esztétikai érzéken alapuló negatív kritikának hívod ezt:
    ''...ha ezek a legjobbak, milyenek a többiek?'' - amiből ez az ösztön: ''...hogy képtelen a témát középre helyezni, a madarak farka nem számít'' (már bocs de szerintem tényleg nem számít, ez nem biológiai album)
    vagy ezt: ''Olyan az egész, mint egy elrontott, vaktában lőtt valami, amit az ember a következő pillanatban töröl a kártyájáról, nemhogy még felrak mutogatni egy nyílvános fórumra. Gyalázatos.'' Én ezt nagyképű, irritáló stílusú fikázásnak hívom, nem kritikának.

    Senki nem hasonlítgatta magát a legnagyobbakhoz csak mutattam pár példát, hogy miért nem állja meg a helyét az indoklásod. Képet sem kért számon rajtad senki, én sem azt az elvet vallom hogy aki nem fotóművész az ne is mondjon véleményt egy képről. Nem is értem, miért írtad ezt. A baj az, hogy te úgy szóltál hozzá, mint ha az lennél, méghozzá egy igen rosszul nevelt példány csak még a technikai tudásod sincs meg hozzá és hihetetlen sületlenségeket hordtál össze.

    Egy kis illemtan: ha megérkezel valahova ahova még máskor is vissza szeretnél menni akkor nem árt körülnézni, hogy mi ott az elfogadott. Itt ez nem.
    Volt már dolgunk pár ilyen érkezővel. Némelyik visszavett az arcából és maradt, mások sértődötten továbbálltak. Rajtad áll, nekifuthatsz mégegyszer.

    [Szerkesztve]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Aktív témák