Hirdetés
Az iPhone 14 formájával és kamerafélszigetével, az iPhone 16 Apple A18 chipjével és egyetlen, 48 megapixeles hátlapi kamerával mutatkozott be a minap az iPhone SE szériát leváltó iPhone 16e, amivel 220 ezer forintról egycsapásra 300 ezerre ugrott a legolcsóbb, hivatalosan megvásárolható almás telefon ára. Érdekes öszvér a 16e: 8 GB RAM-mal és a 3 nm-es hardverrel kipipálja a támogatott régiókban az Apple Intelligence AI funkciókat, régies szenzorszigete és relatíve korlátozott, 1200 nites pontszerű fehér fénysűrűsége viszont arra céloz, hogy az Apple ahol tudta, meghúzta a nadrágszíjat, és ennek a MagSafe is megitta a levét.
Ez a telefonok és a tartozékok oldaláról egyaránt mágneseket használó megoldás a kiegészítők kényelmes és stabil illesztésére, és ezzel az az iPhone 14 rendelkezett, viszont az alakját megöröklő 16e nem. Ez ritka következetlenség az Apple portfóliójában, és bár sokak arra tippeltek, hogy ennek az Apple által újonnan kifejlesztett C1 5G modem az oka, a gyártó ezt hivatalosan cáfolta.
Oké, de akkor mi a megoldás? A legegyszerűbb válasz egyben a legcinikusabb: azért, hogy az Apple megkülönböztesse az „olcsó” iPhone-t a drágábbaktól. Ezért nincs esztétikusabb szenzorkapszula, dinamikus sziget, második hátlapi kamera, magasabb AMOLED fényerő, WiFi 7 modul, mm hullámhosszú 5G sávtámogatás, kameragomb és UWB chip.
Az iPhone 14 MagSafe kompatibilis, a szinte megegyező formájú, csak egy hátlapi kamerás 16e nem. [+]
Csakhogy az iPhone 15 felára mindössze 50 ezer forint, és egyértelműen jobb vételnek tűnik az iPhone 16 is 100 ezer forint ráfizetéssel, tehát 300 ezer forinton nyitva a spórolás még a rajongói oldal, az AppleInsider szerint is véleményes. Hozzá kell tenni, hogy ettől még a vezetékmentes Qi töltés opció, bár 15 watt helyett 7,5 watton, csak a mágnesek hiányoznak.