- iPhone topik
- 45 wattos vezeték nélküli töltés jön az új iPhone-ba
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Google Pixel topik
- Apple iPhone 13 Pro Max - őnagysága
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Ilyen lesz a Fairphone 6
- LG V50 ThinQ Dual Screen - az 5G ára
- Keretmentesít a Galaxy S25 FE
- Középkategóriást mutatott be újra az Oppo
-
Mobilarena
DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február
Aktív témák
-
TD88
újonc
válasz
herdsman12 #62578 üzenetére
Ez megvolt, ennek ellenére nem nyitja ki a kívánt portokat.
-
lev258
veterán
válasz
herdsman12 #62425 üzenetére
Ez biztos? Mert nem akarok kísérletezni. Vagy ezek szerint a Huawei felületén ez a mező megtévesztő? Kb. 2-szer annyi csillagot (vagy még többet) jelez, mint a régi jelszó karakterei.
-
válasz
herdsman12 #62425 üzenetére
Az oké, csak a saját eszközén majd be kell állítani a megmaradó név/jelszót, amit most nem tud.
-
DonMaster
addikt
válasz
herdsman12 #62361 üzenetére
nem szédítek senkit, a tényeket írom, olvas vissza több ezer hsz-t és akkor tudni fogod a Digi milyen határidőkkel dolgozik, másrészről mondták neki szóban amiről hangfelvétel készült, hogy 60nap , ha én szédíteném akkor szerinted a telefonos üszf-t is bevettem a buliba vagy mi?
telefonos üszf hivatalos, mondták neki szóban tehát az már fix. -
DonMaster
addikt
válasz
herdsman12 #62351 üzenetére
szerződési lappon rajta van a bekötési határidő . lényeg telen mit ir az ászf a szerzödést aláirtad azon rajta van. a várható bekötés ideje vagy valami iylen cimszoval kézel ráirva.
-
Sultan
tag
válasz
herdsman12 #62356 üzenetére
Már reklamáltam de nem sokat ért.
-
Sultan
tag
válasz
herdsman12 #62353 üzenetére
Ma tettem panaszt. Azt mondták hogy még nem telt le a 60 nap. Kérdeztem ha letelik akkor mi lesz? Akkor várjak tovább, és reklamáljak.
-
Sultan
tag
válasz
herdsman12 #62351 üzenetére
A Szolgáltató az előfizetői szolgáltatásra vonatkozó igénybejelentést követően – amennyiben szükséges és az előfizetői szerződés megkötésére egyidejűleg nem kerül sor – haladéktalanul, de legfeljebb 15 napon belül elvégzi az igény teljesíthetőségével kapcsolatos vizsgálatait, és e határidőn belül igazolható módon nyilatkozik és értesíti az Előfizetőt arról, hogy:
a. az igenyt teljesíti;
b. az igeny teljesítheto, de:
1. a szolgáltatás nyújtását műszaki lehetőség hiányában az igénybejelentéstől számított 30 napon belül nem tudja biztosítani, ezzel egyidejűleg megjelöli a szolgáltatás nyújtásának megkezdésére vállalt kötelezettség teljesítésének legkésőbbi időpontját (év, hónap, nap pontossággal), amely nem haladhatja meg az igénybejelentéstől számított 90 napot, vagy
2. az előfizetői szolgáltatás nyújtása helyi hurok átengedésével valósul meg, ezzel egyidejűleg megjelöli a szolgáltatás nyújtásának megkezdésére vállalt kötelezettség teljesítésének legkésőbbi időpontját (év, hónap, nap pontossággal), amely nem haladhatja meg az átengedő szolgáltató helyi hurok átengedésére irányuló referenciaajánlatban foglalt létesítési határidőtől számított 15 napot. -
Sultan
tag
válasz
herdsman12 #62351 üzenetére
A telefonos ügyfélszolgálati hölgy mondta. Csak attól félek hogy 60 nap után meg azt mondják hogy 90 nap.
-
pinnacle
nagyúr
válasz
herdsman12 #62108 üzenetére
Igen először azt mondta a szerelő, hogy nem megbízható típus a kismegszakítóm. Végül úgy néz ki, hogy mégis a fő biztosíték volt túl gyorsan oldó. ELMÜ-nél fel sem merült, hogy a régi 20A-t cseréljék újra, egyből a 32A-t ajánlották.
-
Dezsike
tag
válasz
herdsman12 #61959 üzenetére
Bizonyos típusú 220V-os halogének le tudják vágni (tipikusan a GU10-es spotok ilyenek). Amikor elszakad az izzószál rövidzárt csinál, amitől szikrázik egyet a villanykapcsoló amikor felkapcsolnád a kiégett izzót és minden megszakító ami létezik azon az áramkörön leold. Ha a 10A-es kismegszakító nem ment le cseréltetni kell, mert nem biztonságos. Szerencsére ezt csak egyszer csinálják, utána már csak szimplán nem világít majd. Érdemes ezek helyére ledet venni inkább, azok nem csinálnak (normális esetben) rövidzárat. Fontos, hogy biztonságos megszakítót használj, mert az áram nem játék, egy rövidzárból tűz is lehet.
-
pinnacle
nagyúr
válasz
herdsman12 #61959 üzenetére
írta, hogy "mint típus nem megbízható." 10A-nek kellene lekapcsolni, nem a 20A-nak. Lehet ez az izzó kiégés, tulajdonképpen zárlat, ezért vágja le a biztosítékot. Azt hiszem a kismegszakítónak, pont az a dolga, ha valami zárlat van, lekapcsoljon, mivel ezek szerint nem jó, a fő biztosíték old ki helyette.
-
DonMaster
addikt
válasz
herdsman12 #61823 üzenetére
sok mindennek elég az fe csati sok 2018-as laptopnak is elég pedig core i7 8.gen.-esek csak fe csatis lan van rajta
, tv-nek is elég, szoval nem ez a kérdés hogy mire lehet felhasználni, hanem az hogy 1. miért nem ge 2 minek olcsobb lenne nélküle, 3 ha már van rajta akkor miért nem ge ?
mondjuk ezeket a zte és huaweii-nek kéne feltenni kérdésként nem itt. -
bl4ze
veterán
válasz
herdsman12 #61580 üzenetére
Mi Wifi akart lenni, nem Mi Fit - sorry.
Dr Nx - többen használnak itt gyári appot, FW mint a "Padavan" topikban. Sorry.
-
flegga92
senior tag
válasz
herdsman12 #61435 üzenetére
Egy hete volt itt pont az üzletkötő, kedden hívtak a központból és ma 2-3 között lett megbeszélve. 1-kor felhívtak, hogy tudnék e most menni, szerencsére elengedtek melóból. 2 előtt már nem voltak itt, végeztek.
Azt hozzá kell tenni, hogy az ajtó felé feltettem már egy lebegő polcot és tegnap a villanyszerelő haverom bekötött egy elosztót nekem.
Digiseknek annyi volt a dolguk, hogy a régi UTP-t elvágták, helyette be az optika. Kértem, hogy a lakásban lévő elvágott UTP-re tegyen csatlakozót, mert kell a szobába a kábeles kapcsolat. Bónuszban kértem még a TV-hez egy kettes koax osztót, így már a tuneremnek is van külön. (Mind ezt ingyen)
Mivel látták, hogy nem átlag felhasználó vagyok maguktól felajánlották hogy az ONT legyen inkább bridge módban
Ezzel a csapattal meg voltam elégedve, felkészültek voltak és értették a dolgukat.Kikerült ide a router, mostmár legalább a kisebbik szobában is jól jön a net wifin és a NAS is száműzte lett. Kábelezésen van még mit alakítani, nem volt rövidebb utp kábelem. A két digis eszköz közé meg beszerzek egy rövid optikai kábelt, mert ott van feltekerve vagy 3 méter.
-
flegga92
senior tag
válasz
herdsman12 #61310 üzenetére
Nálam pénteken volt az üzletkötő a Szerdahelyi utcán, 1 hónapon belül jönnek átkötni, a Kazinczy LTP felőlem lévő részén tuti bent van az optika a lépcsőházban, mert mielőtt nálunk csináltak, hetekig ott voltak a digis kocsik. Ismerősöm most kötött a Boczkó Dániel téren, neki már FFTH lett kiépítve (2 eszközzel).
-
Multibit
nagyúr
válasz
herdsman12 #61046 üzenetére
Ennél jobban érdekel, hogy mi ez a specifikációnál: WAN Ports: 2 x10/100Mbps?
Elírás. -
slug
senior tag
válasz
herdsman12 #57868 üzenetére
mi *buntu -val szoptunk igy, az *buntu network managementtel valo csatlakozaskor 1500-as mtu-t allit be a ppp ifre.
-
adika4444
addikt
válasz
herdsman12 #57633 üzenetére
Linux esetében én tolnék egy sudo ifconfig parancsot (ha nem található akkor apt install net-tools) és itt a PPPoE-nél nézd meg a MTU értékét, majd ha PPP0 (nekem ez volt a vpn-nél, ha más akkor más legyen itt) sudo ifconfig ppp0 mtu 1480.
Nekem a PPTP vpn-t megoldotta, és azt tudom hogy a PPPoE is MTU-érzékeny...szerk:
Egy példa, bár nem PPPoE mert nekem router mögött van a Linuxos gép:
deb@debian:~$ sudo ifconfig
eth0: flags=4163<UP,BROADCAST,RUNNING,MULTICAST> mtu 1500
inet 192.168.1.3 netmask 255.255.255.0 broadcast 192.168.1.255
inet6 fe80::xxxx:xxxx:xxxx:xxxx prefixlen 64 scopeid 0x20<link>
ether xx:xx:xx:xx:xx:xx txqueuelen 1000 (Ethernet)
Itt ha 1480-ra raknám akkor sudo ifconfig eth0 mtu 1480 -
adika4444
addikt
válasz
herdsman12 #57590 üzenetére
Ez az oldal bejön meg nem jön be probléma nekem MTU gyanús. PPTP vpn-nel szenvedtem csomót még régebben hogy a mtu nem volt rendben, fél internet nem jött be, átraktam a mtu-t talán 1480-ra de nem pontosan emlékszem és jó lett...
Úgyhogy én ezt megpróbálnám a helyedben... -
#29810560
törölt tag
válasz
herdsman12 #57590 üzenetére
Amennyiben mindent jól csinálsz szabályosan bontod az Internet kapcsolatot a routeren mielőtt rádugod közvetlen a gépet. Jó állítottad be a PPPoE (név, jelszó) kapcsolatot a számítógépen és mégis hibára fut, akkor - mivel a router közbeiktatásával minden működik - ...
... a 651-es hibakód valami Windows-al kapcsolatos hibára utal. Tele van a problémával/javítási próbálkozásokkal az Internet.
-
djsilas
tag
válasz
herdsman12 #55141 üzenetére
Szintén Békéscsaba... IPv6 címet kapok, de routinggal baj van, így ami IPv6-on menne, az lassabb, vagy nem is megy. Lehet valami városi gebax van? :/
Jobb híján letiltottam iPv6-ot, igy legalább nincs akadozás. Bár hozzátenném, hogy napokban IPv4 letöltési sebességével sem vagyok elégedett. -
djsilas
tag
válasz
herdsman12 #54615 üzenetére
Nálam pár hete egyszer csak meghalt az IPv6, az óta sem jött vissza. IP-t kap a routerem, osztja az IPv6-ot LAN-ra, a gépek is kapnak címet, de pár hope után elhal minden
-
Geth
veterán
válasz
herdsman12 #54615 üzenetére
De ha nem állítottál semmit, akkor az eredmény normális. Ezt írtam korábban is
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
herdsman12 #54593 üzenetére
-
Geth
veterán
válasz
herdsman12 #54593 üzenetére
Attól függ mit tekintesz normálisnak.
Ha nem állítottál IPv6-ot be (DIGI-nél ez dual-stack-en megy), akkor normális: csak IPv4-ed van.
Ha állítottál be, akkor nem normálisMindegyiknek OK-nak kell lennie, és nálam csak 3 db. ipv4 szerepel:
1, 5, 9.
Aktív témák
Hirdetés
Olvasd el az összefoglalót!
Társtopikok:
● DIGI kábel TV
● DIGI Mobil
● DIGI műholdas TV
● DIGI vezetékes telefon
Router kérdésekkel ezekbe a topikokba fáradjatok!
● Milyen routert?
● Router gondok
- Eladó Gopro Hero 10 Black edition sok tartozékkal!!
- Brutál GAMER (I7-9700K/RX 6800 Aorus/Z370-F CHIP)
- Simrig eladó PS5/PC kompatibilis. (olvass leírást.)
- Ryzen7 2700X/ RTX2060/ 32GB DDR4/ 512GB m.2 alapú konfig/ garancia / ingyen foxpost
- Eladó Fanatec szimulátor szett - Komplett, kiváló állapotban, azonnal használható!
- ÖRÖK GARANCIÁVAL - OLCSÓ, LEGÁLIS SZOFTVEREK 0-24 KÉZBESÍTÉSSEL - Windows - Office - LicencAruhaz.hu
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G2 - i5-5GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
- Samsung Galaxy A06 128GB Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
- AKCIÓ! Épített KomPhone R5 4500 16GB RAM 240GB SSD RX 6500 XT 4GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Apple iMac Pro (2017) 5K - Xeon W-2140B 64GB DDR4 RAM 1TB SSD Radeon PRO Vega 56 8GB
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest