Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZP67

    tag

    válasz Sk8erPeter #16956 üzenetére

    Sziasztok,
    nekem is hasonló kérdésem lenne, de sajnos csak hasonló...

    Új, oprendszer nélküli 5010, a win7 telepítésekor kiírta, hogy már van a gépen egy 40 MB-os és egy ~70 GB-os partíció, az utóbbi neve OS volt.
    Túlképzett laikusként gondoltam felrakon a win7-et az OS-re, de nem engedte, többek között a nem megfelelő fájlrendszerre hivatkozott.
    Szenteste nem volt kit felhívni, ezért szépen létrehoztam a maradék hely felén egy új partíciót, oda ment a vindóz, telepítés után az lett a C meghajtó, a még üres helyből meg csináltam a Kezelés-sel egy E-t.

    Viszont az az OS nevű partíció nem látható a Sajátgép-ben (bocs, nem t'om hogy van win7-ül...), csak ha bemegyek a Kezelés-be, gondolom ez egy rejtett partíció.

    A kérdésem természetesen az, hogy törölhetem-e... Majd negyede a teljes tárhelynek... (320 GB)

    Előre is köszi a segítségeteket!

    Üdv,
    ZP

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #16958 üzenetére

    Ezt a témát folytatva (M5010-zel kapcsolatban):
    javaslom, hogy senki ne upgrade-elje a Dell (vagy a bolt) által felpakolt Ubuntut (pl. 10.04 LTS-re, 10.10-re - későbbi kiadásban majd lehet, hogy javítják), mert utána csak szopni fog a pl. a wifihez tartozó driverekkel.

    Éppen ezért, ha valaki mégis megtette, és újra szeretné üzemképesnek látni a gépét Linux-szal, akkor NE törölje a recovery partíciót, hogy adott esetben a gyártó (vagy a bolt) által felrakott driverek segítségével ismét normálisan működjön a gép.

    Újraraktam a 9.10-es x86-os (32 bites) Ubuntut, helyette ráraktam a 10.10-es kiadást, lezúzva a recovery partíciót, szépen beállítva külön swap, boot, root és home partíciót, de onnantól kezdve egyszerűen semmilyen módszerrel nem sikerült beüzemelni a wireless kapcsolatot (elképesztő sok helyen néztem utána, próbálkoztam rengeteg dologgal, a végén már a Linux-topicban is beletört a bicskájuk a hozzáértőknek is :( - és mielőtt valaki arra gyanakodna, NEM volt kikapcsolva a BIOS-ban, és a hozzá tartozó nyomógomb is működött, használtam is, de az csak a Bluetooth-t kapcsolgatta ki-be, és továbbra is jó volt a BIOS-beállítás - de még ezt is módosítgattam, hátha; már a végén próbálkoztam mindenféle driver és program felpakolásával, ndiswrapperrel, és még több percig sorolhatnám...), ráadásul a gép számomra érthetetlen módon rendkívül lassú volt a bootolást követő 10-15 percben - pl. ha az elindulás után közvetlenül akartam akár a böngészőt is elindítani, az is botrányosan lassan indult, legalább 2 percig várni kellett, míg egyáltalán a böngésző maga megjelent; a Terminál teljes elindulására is várni kellett több másodpercet, pedig az nem egy túlzottan erőforrásigényes alkalmazás.
    De mondom, ez a gép vagy adott program beindulását követő percekben volt jellemző, kb. 10-15 perc elteltével elfogadható sebességgel üzemelt a gép.

    Érdekes hiba, a boltban sem tudtak rá mit mondani.
    Windows-zal hibátlanul működik a wireless kapcsolat, és a gép rendkívül gyors.
    Úgy tűnik - számomra nagyon meglepő módon -, hogy a - hivatalos oldalról letöltött - Ubuntuval nagyon nyűglődik. Sosem gondoltam volna, hogy ilyet kell mondanom, de erre a gépre nem ajánlom az Ubuntut (pedig preferálom a Windows-zal szemben), legfeljebb azt a változatot, amit a gyártó (vagy a bolt) felpakol - driverekkel együtt. Tulajdonképpen nem értem, miért nem találtam meg hozzá a megfelelő drivereket, amik működésbe hozzák a wifi-kapcsolathoz szükséges hardvert, pedig minden követ megmozgattam. Persze így is lehet olyan dolog, amire nem gondoltam, de valóban kíváncsi lennék, sikerült-e valakinek ugyanezzel a konfiggal, ugyanezekkel a rendszerekkel beüzemelni (Ubuntu 10.04, 10.10 32 ill. 64 bites változatot is próbáltam). (Amúgy Broadcom 4727, ezen az oldalon a "Wireless WLAN 1501 Half Mini-Card (4313bgn)" a megfelelő driver Windows-hoz.)

    Azért írtam meg ezt a hozzászólást, hogy ha valaki hasonló gondokkal küzd, ne pazaroljon el olyan sok órát az életéből a probléma megoldására feleslegesen, mint én. :)

    Ez persze lehet csupán egyedi eset is, elképzelhető, hogy valakinek ugyanezekkel az oprendszerekkel hibátlanul működött a wireless kapcsolat, ha valakinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata, írja meg! :K

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák