Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #34784256

    törölt tag

    válasz ArrayOfLilly #9987 üzenetére

    Milyen tipusú a VGA benne? És a 105 fokot hol sikerült előirézni? ( nem mintha nem volna mind1 ekkora hőmérséklet, csak érdekelne )

  • adamsz82

    tag

    válasz ArrayOfLilly #9987 üzenetére

    Hali!

    Sok jót nem tudok mondani.. adott egy Dell Inspirion 9400es noti, és egy 7900GS nvidia.
    Egy szép napon a jelenség: bekapcs, és karakterhibák mindenhol a windows épphogy bejött csíkosan karakterhibásan és restartolt a gép. (soha nem volt húzva se a cpu, se a gpu, szimplán dell gyári driverek és nvidia oldalról letölthető legfrissebb drivercsomag)
    Dell szervizbe visszaküldés. 1. orvoslás vidkártya cserével
    Csere utáni tünet, dög lassú grafikakezelés 2d-3d-ben is. (megfelelő driverek fenn, de vistával ami alapból kezeli a drivereket a gépen szintén megvolt a tünet) pl windows logon képernyő is akadozva tűnt el belépés után.. avik akadoztak.. stb.. tipikusan olyan volt mintha nem lett volna felrakva a VGA driver csomag.. de fenn volt..
    ( több teszt progival ellenőriztem nincs-e visszaállítva az órajele a GPU-nak, vagy valami trükközés, de nem volt)

    Dell szervizbe küldés 2: ismét új videókártya(igen, már a második) és most alaplapot is rendeltek hozzá és cserélik
    - itt tartunk, várom vissza a gépet a szervizből és csak remélni tudom, hogy olyan lesz mint volt :/
    Konklúzió: alapból is iszonyat forró a GPU-ja, erre nincs megoldás, ez ilyen, a GPU bírná.. viszont mellette valszeg a memóriák a videókártyán annyira nem és azokon nem sok hűtés fér a notiba. (Egy gyárilag ilyen GPU-val szerelt gépet meg hagy ne kelljen már tuningolni extra és laptopba méregdrága hűtésekkel..)
    Legalábbis ebbe a Dell-be nem sikerült megoldania a gyártónak...
    Így csere után is majd csak reménykedhetek, hogy nem száll el egy ki-bekapcs után.
    Egyébként a biztos előjele már hetekkel a történteknek, hogy Memory Parity error-ral párszor kékhalálozott az XP...de azt nem írta hogy melyik memória.. a standard RAM-ra gondoltam.. hát nem az volt.
    Érdekesség, van egy saját diag program a Dell bioszában, full memória csekkel, végig futtattam és mindent rendben talált.. (persze a GPU memóriáját nem ellenőrzi.. )

    "szerencsére" céges a gép.. de ami biztos ha jövőben vennék saját részre notit, nem biztos, hogy nagyteljesítményű videókártyával tenném.. egyszerűen nem erre valók.
    Külföldi oldalakon fórumokon egyébként ugyanez a hiba előjött és nem csak Dell gépekben..
    Szóval nyáron óvatosan ezekkel a gépekkel.. vagy hűtött szerverszobákban szabad elindítani egy 3D-s alkalmazást.. vagy félve, hogy mikor jön egy rejtélyes kékhalál vagy restart, táncoló karakterek, kép remegések + a többi ami egy tipikus videókari memória megsülés jelei..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák