- Elmentünk fotózni a Xiaomi 17 Ultrával
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Fotók, videók mobillal
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- One mobilszolgáltatások
- OnePlus 15 - van plusz energia
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
-
Mobilarena
Debian GNU/Linux
Új hozzászólás Aktív témák
-
bambano
titán
1024 alatt szabványosak a portok, tehát nem kell tudni, hogy milyen program, mert az csak dns szerver (vagy dns relay lehet). azt azért indították el a telefonodon, mert a netmegosztáshoz kell, a telefon dhcp szervere magát a telefont állítja be a gépnek default routerként is meg dns szerverként is.
Ha wifin osztod, akkor sima wifi, ha usb-n, akkor a telefon szoftvere egy remote ethernet kártyát szimulál usb fölött rndis protokollal a pc-nek.
"ahha, akkor ezek szerint a portok nyitva lennének, csak nem válaszolnának mert most azt láttam, hogy zárva vannak (kivéve 53-as)": nem, olyan nincs, hogy a port nyitva van és nem válaszol, olyan se, hogy nincs program, de a portja mégis nyitva. A portokat a szerver szoftverek nyitják meg, amíg azokat nem raktad fel, addig zárva vannak (a kernel eldobálja a kapcsolódási kérelmeket, jobb esetben egy icmp port unreachable hibaüzenetet küld vissza). Ezért nem kell tűzfal, mert amíg nem raktál fel szerver programot, ami megnyissa a portot, nincs más, ami megnyitná, tehát zárva van, ergo az a port törhetetlen.
mostanában már nem raknak fel default smtp szervert a debianok, exim4-et se. egyébként meg annak az esélye, hogy te most felraksz valamit, és abban bárki idegen pont most és pont nálad talál valami bugot, erősen konvergál a nullához. pláne ha olyan, sokak által használt, ennélfogva jól tesztelt cuccról van szó, mint egy exim4.
mindez alap debian installra igaz. ha desktopot raksz fel, akkor felrak pár dolgot, de szerintem az se vészes.
Új hozzászólás Aktív témák
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Elmentünk fotózni a Xiaomi 17 Ultrával
- Vezetékes FEJhallgatók
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Vicces képek
- Egérpad topik
- Melyik tápegységet vegyem?
- További aktív témák...
- Bioshock 2 Special Edition
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- MSI Thin 15 B12UC - 15.6"FHD 144Hz - i5-12450H - 16GB - 512GB - Win11 -RTX 3050 - 3 év gari , MAGYAR
- Keresünk Galaxy S22/S22+/S22 Ultra
- LG 32GR93U-B - 32" IPS - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDR 400
- Apple MacBook Pro 16 (2021) 16GB/512GB használt, karcmentes 87% akku, 191 ciklus
- 222 - Lenovo LOQ (15IRX10) - Intel Core i5-13450HX, RTX 5050
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

