Hirdetés
- Amazfit Bip 6 - jót olcsón
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Baseus Inspire XH1 – nyomokban Bose-t tartalmaz
- Félmillió felett a kiszállított Xiaomi autók száma
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Visszatérnek a Samsung tervezte CPU-magok és GPU az Exynos 2800-ban?
- Minden a BlackBerry telefonokról és rendszerről
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
Új hozzászólás Aktív témák
-
Telefunen
őstag
válasz
pengegyerek
#11186
üzenetére
Igen, annak a RAM-nak mennie kellene ezen az órajelen 2V-ról 4,4,4,12-n... Esetleg az NB-re (VMCH) tégy némi + feszt (akár 1.45V-ra is, bár két modullal és 400-as FSB-n ez nem feltétlenül indokolt), aztán próbálkozz a 4,4,4,12-vel
-
Telefunen
őstag
válasz
pengegyerek
#11184
üzenetére
Tehát akkor 1.35V a procinak, 2V a RAM-nak, RAM 533-ra, CL5-re, FSB 400-ra. Esetleg néhány CPU-Z képet nem linkelsz? Elsősorban a memória fülre lennék kiváncsi.
PCIe frekvenciát fixáltad 100-on? FSB termination voltage-nál van olyan hogy normal, vagy csak auto? Ha van normal, akkor azt is állítsd be normal-ra (Nem ismerem igazán az ASUS lapokat, a Giga auton túlfeszel).
-
Telefunen
őstag
válasz
pengegyerek
#11180
üzenetére
Elsőre 1.45V is mehet a procinak (hogy biztosra menj, majd később csökkentesz), a memóriát pedig vedd vissza 533-ra (2x szorzó, vagyis 400-as FSB mellett így fog 800-on menni), RAM-nak adhatsz bátran akár 2V-ot is, és egyelőre azt is vedd vissza 5,5,5,15-re. Az FSB természetesen mindezek mellé 400-ra.
A finomhangolást pedig mondjuk kezd a procival, majd ha annak megtaláltad stabilan a végét (a legalacsonyabb feszültséget amin még elmegy 8x400-on), akkor jöhet a RAM.
-
FlasH-BacK
senior tag
válasz
pengegyerek
#11178
üzenetére
Ja igen, asszem kevertem a másik tag e6300-ával.
Procinak az 1.35V még elvileg normális, attól függ hogy a valós érték mennyi (általában kicsit kevesebbet adnak az alaplapok mint amit a biosban állítasz).
De ha nagyon stabil, és elég a teljesítménye is, akkor megpróbálhatod lejjebb venni óvatosan. Minél kisebb a feszültség, annál kevésbé fog melegedni és annál kevesebbet fog fogyasztani a géped. De persze a tuningot is annál kevésbé bírja.A ramod meg szerintem megy 4-4-4-12-ben 800mhz-en, talán még 4-3-4-12-ben is. De az időzítés itt nem sokat számít, 1-2 %-ot.
Szívesen

-
FlasH-BacK
senior tag
válasz
pengegyerek
#11170
üzenetére
Szia!
Ezeket a feszültségeket hagyhatod alapbeállításon. A 3.2ghz-hez ugyebár kb 457mhz-es fsb érték tartozik (a procid 7x-es szorzója miatt). Ezt vinnie kéne az alaplapodnak feszemelés nélkül is, esetleg +0.1V-tal. Viszont a memória nem biztos hogy bírni fogja 1.8V-on, ezt érdemes lenne kitesztelni 6-os szorzóval, 457mhz-es fsb-vel, ha hibázik (pl memtestben), akkor emelni kell a feszültségét.
Illetve a procid sem biztos hogy vinné a 3.2-t, ezt is le kéne tesztelni, ha még nem történt meg.
Új hozzászólás Aktív témák
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Jövedelem
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- World of Tanks - MMO
- NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti / 3070 / 3070 Ti (GA104)
- Androidos tablet topic
- Milyen légkondit a lakásba?
- Amazfit Bip 6 - jót olcsón
- Hálózati / IP kamera
- Vezetékes FEJhallgatók
- További aktív témák...
- iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4065, 90% Akkumulátor
- Apple iPhone 15 Pro Max 256 GB Natural Titanium 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- ÚJ Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 - 13.3" WUXGA IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5 év gari
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro Max 256GB Blue Titanium-1ÉV GARANCIA-Kártyafüggetlen, MS4091
- Új, Aktiválatlan iPhone 16 Pro (256 GB) (rendelhető)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest



