Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kenwood

    veterán

    válasz Cyber_Bird #15657 üzenetére

    Kreativ.
    Gondolom, valami ilyesmi kellene : [link]
    Azert is jo, mert a malnara akar egy drotcapat is ra tudsz ereszteni.
    Wifis uplink, es akkor az Ethertnet lehet a monitor port, vagy akar a AAA/DHCP server is

    [ Szerkesztve ]

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • soma314

    tag

    válasz Cyber_Bird #15657 üzenetére

    nálam ez már agyúval verébre kategória
    Egyrészt szerintem a Rpi túl drága erre (sajnos zer-t már nem kapni, kell hozzá táp, SD kártya, doboz, esetleg USB OTG átalakító). Én használtan 3eFt-os D-Link és TP-Link USB porttal rendelkező otthoni "routereket" használok hasonló célra. Fel rá az OpenWRT (ami ugye Linux) arra fel az USB2serial chip drivere meg a minicom. Be SSH-zol, elindítod a minicom-ot pont mint ahogy az Rpi-vel csinálnád. Nem kell hozzá venni külön tápot, SD kártyát, sőt valószínű jobb wifi van benne, mint az Rpi-ben. (Nálam a wifi volt a lényeg, mert leginkább úgy használtam eddig, de akár a LAN WAN portján közvetlenül mehet akár az internetre).

    De még ez is erős túlzás, ha olyan switch van, amin gyárilag van management port ott sincs másképp megoldva, mint, hogy külön Mgmt VRF-be van rakva a port.
    Itt (mivel csal L2-es switch-ekről beszéltünk) még ez sem kell elég, ha egy portot külön dedikált vlan-be tesz és az ábra szerint csillagpontosan beköti egy management swich-be.
    Sajnos hajlamosak vagyunk túllihegni a feladatot: arra kell megoldás, hogy laborozni tudjon CCNP szinten l2 protokolok gyakorlására. Mivel hozzáfér jóféle switch-ekhez, akkor miért ne, de minden más esetben azt ajánlanám, hogy használtan venni 3 db L3-as Catalyst switch-et (3550, 3650, 3750) és azzal a routing-ból is lehet gyakorlatilag mindent CCNP szinten gyakorolni. Ha meg megvan a vizsga ha eladja feléért, akkor sem volt nagy luxus.

Új hozzászólás Aktív témák