Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shyciii

    veterán

    válasz .Szaki. #35 üzenetére

    Amit reflektáltam rá, abban a mondatban benne van a lenne szó. Tehát nem állítottam rád semmit, ellenben feltételes módban írtam. Nagyon nem mindegy.

    Épp ez a baj, hogy ha vannak ilyen hiteles szervezetek, akkor miért nem az van lehozva hírként?

    1. Nincsen kirakva se publikusra, se dokumentálva, hogy egy hivatalos szervezet milyen módon, és mikor tesztelte ezt. A gyártók megkérhetnek egy erre szakosodott szervezetet, de nem feltétlenül teszik ezt publikussá.
    2. Ha van is ilyen, és van is erről papírja az adott szervezetnek, attól még egyáltalán nem biztos, hogy az a szervezet kellőképpen hiteles. Lásd EURONCAP (ha már az autókról is volt itt szó). Ugyebár bármennyire hitelesnek is tűnik ez a szervezet/tesztelési módszer, a hozzáértők pontosan tudják, hogy semmi köze a valós tesztekhez, nem utolsósorban úgy osztogatnak plusz pontokat, ahogy az adott gyártó fizet neki. Lásd Mercedes, és a spéci biztonsági övük.
    3. A Mobilarena szerintem nem az a médium, ami csak és kizárólag a hiteles, bizonyított módszerekről közöl le cikkeket. Tudtommal sosem volt az. Ellenben informatív, érdekes, szubjektív cikkeket, videókat, híreket közöl. Így viszont simán belefér Zack tesztjei is.

    +1. Ha Zack tesztján "nem megy át" egy készülék, mert mondjuk meghajlik, megtörik, akkor biztos lehetsz benne, hogy egy hiteles teszten is el fog bukni. Fordítva ez már nem biztos hogy igaz, vagyis akármennyire is nem hiteles Zack tesztjei, viszont támpontnak tökéletes. Márpedig egy mezei usernek ennyi bőségesen elég tud lenni. Arról nem beszélve, hogy látványosak, érdekes, vonzzák a tekintetet a videói.
    Egy mezei usert ez érdekli, és nem fog neked egy unalmas, száraz akár 100 oldalas doksit olvasni egy hiteles tesztről.

    Mégegyszer. A helyén kell kezelni a dolgokat. Főleg úgy, hogy maga Zack sem állította egyszer sem, hogy mennyire tökéletesek, és hitelesek a tesztjei.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák