Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz philoxenia #30247 üzenetére

    Szerintem minden szakmában van egy 2-5x-ös szorzó a fizetésekben nyugatabbra. Ha a lakhatást meg lehet oldani olcsón, akkor még fizikai munkásnak is megéri kimenni. Egyébként talán már nem annyira. Unokatesóm csinálta téli szezonban egy darabig, hogy kiment Ausztriába mosogatni olyan 1500 EUR/hó + szállás + kaja, amit kapott. Az is Samsung gyár jellegű volt, talán még rosszabb, mert a szabadnapokat egyben adták ki, azt hiszem 2 havonta 1-2 hetet vagy valami ilyesmi rendszer volt. A környezet is ingerszegény volt, még wifi jelszót se kapott, meg a szart is kihajtották belőle, de egy szezonban összeszedett 1.5-2 millát, utána meg azt csinált itthon, amit akart. Vendéglátósoknak talán annyira nem rossz, ha megvan a bejáratott helyük, nyáron itthon csinálják a Balatonnál, télen meg Ausztriában. Neki még képesítése se volt, nyelvismeret sem, az egész 2-5 éve lehetett, szóval tényleg lehetséges, ha valaki nagyon akarja, és éhbérért dolgoztatják.

    Az anyanyelvi szintet az átlag csak évek alatt éri el, és csakis kint. Én agyalok, hogy távmunkában dolgozzak az USA-ba, van kint ismerősöm, szoktam vele angolul chatelni, de pont emiatt el is bátortalanodtam, mert bár jó vagyok angolból, de nem elég jó, és úgy érzem, hogy egy idő után nem fejlődök tovább. Igazából egy kicsit elnagyoltan fogalmaztam meg. Az van, hogyha nagyon ráállok az angolra, akkor persze fejlődök, de az már a magyar rovására megy, és elkezdem elfelejteni a magyar szavakat, meg angol mondatszerkezetet kezdek használni a magyarban is. Szóval nekem nagyon úgy tűnik, hogy vagy az egyik, vagy a másik nyelvet beszélem anyanyelvi szinten, de a kettő együtt nem lehetséges. Biztos van olyan ember, akinek megy, nekem nem áll rá az agyam. A némettel is ugyanez volt, amikor elkezdtem tanulni az angolt, akkor teljesen felülírta, pedig abból is egész jó voltam még gimiben. Ha nagyon erőlködök, akkor talán 1-2 perc után össze tudom rakni, hogy hogyan mondaná egy német, de alapból az angol jön már. Nem tudom más hogyan képes több nyelvet anyanyelvi szinten beszélni.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák