- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- Légies iPhone halvány színei
- Google Pixel topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- iPhone topik
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Írországban lezárult, az USA-ban csak most indul az Apple dráma
- One mobilszolgáltatások
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
-
Mobilarena
Autóhifi
Új hozzászólás Aktív témák
-
Lite
őstag
válasz
Buster17 #76825 üzenetére
A műszerfalba épített hangszórónak sosem lesz mélye. Egyrészt, mert nem zárt doboz, másrészt, mert így nincs térfogata a doboznak és akkor optimalizálásról sem tudunk beszélni. Meg uyge 10 cm-es...
Szóval: azt vedd, ami tetszik, vagy ami a keretedbe belefér. Közép talán, magas igen, mély sehogyan sem lesz. Ebben a kategóriában nem is emlékszem, hogy lehetne-e ajánlani valamit.
-
Lite
őstag
válasz
Buster17 #76823 üzenetére
A legtöbbet a gyári hangszórókkal fogod kapni, hiszen azok vannak az ajtóhoz tervezve. Utólagos hangszóró elsőre nem fog szebben / jobban szólni, ahhoz még kell egy pár dolog.
Mondjuk, a 10 cm-es hangszórónak így se, úgy se lesz mélye, kár kínozni. Ha a 100 Hz-et lejátssza, már siker...
-
footy
addikt
válasz
Buster17 #76032 üzenetére
Ha retro kinezetu fejegyseget keresel akkor a Becker modelljei, illetve a Blaupunkt Bremen szokott lenni a legjobb valasztas. Van a Continentalnak is hasonlo fejegysege joval olcsobban.
-
LógaGéza
veterán
válasz
Buster17 #40647 üzenetére
Én egy kicsit olcsóbban megúszom szerencsére. Igaz, nekem van, de vennem kell, mert az előző tulaj letörte az összes karmot, ami a helyére fogta, aztán sziloplaszttal a helyére fogatta
Mondanom se kell, mikor cseréltem a fejegységet első mozdulatra kiesett...
-
LógaGéza
veterán
válasz
Buster17 #40645 üzenetére
Ha szerencséje van, és gyártanak a típushoz, akkor beépítő kerettel.
-
gabber01
addikt
válasz
Buster17 #40547 üzenetére
Na jó, akkor tisztázzuk. Ha szeretnél egy alap szettet zenélésre, akkor szükséged lesz:
1 fejegységre
1 komponens hangszóró szettre
1 erősítőre minimum a mélynomóhoz
1 subládára
+ kábelek, beépítés, biztik, biztiház, egyebek.Ezek, ha minden használt, és nem te csinálod a beépítést, hanem szakember (amit jelen esetben ajánlok), alsóhangon 60-70e Ft. Mindent alap dolgokkal számolva.
Ezek után sanszos, hogy kicsi lesz a generátorod és az akksid teljesítménye, feltételezem a polskiban nem túl erős egyik sem.
És akkor még nem beszéltünk arról sem, hogy szigetelni kellene gyakorlatilag az egész autót, hogy ne rezegjen, csörögjön minden, amikor szól a zene.Tehát, végső soron mit szeretnél, és főleg mennyit szánsz az egész megmozdulásra?
Egyébként pedig személy szerint azt javaslom, hogy hagyd a fenébe az egészet, amíg nem veszel másik autót. Hidd el, jobban jársz.
-
válasz
Buster17 #40551 üzenetére
Elöl egy hangszóró szettnek kell lennie, ami egy magasból, egy középmélyből és egy hangváltóból áll oldalanként. Hátulra a mélynyomó kerül. Ha nem fér az ajtóba a középmély, akkor az ajtóRA kell felfogatni egy kiemelőgyűrűt (nekem is úgy volt a suzukiba), bár kérdéses hogy hogyan férnél el tőle a kispolákban
-
gabber01
addikt
válasz
Buster17 #40545 üzenetére
Ez rendes szabvány ISO csatinak tűnik. Ha csak fejet akarsz cserélni, akkor simán lehúzod és ráteszed az újat. A hangszórók ugyanúgy fejről fognak szólni.
Nem kell 2 pár RCA. RCA igazából egyáltalán nem kell neked, ha nem akarsz plusz erősítőt és/vagy mélynyomót. Ha viszont akarsz mélynyomót akkor mindenféleképpen szükséged lesz erősítőre. De egy polskiban, hát, nem tudom, minden elég bajos, árammal is kell ám etetni ezeket rendesen. Kicsi akksi, kicsi generátor, gyenge kábelezés.
-
válasz
Buster17 #40542 üzenetére
RCA-t csak akkor használsz ha erősítőd van, ha nincs, akkor közvetlenül a fejre vannak kötve a hangszórók, ne kérdezd milyen színű kábelre, mert fejből nem tudom
Ha van egy pár rca-d (piros és fehér) akkor az egy jobb és egy bal hangszóró erősítőre kötéséhez jó. Ha van két pár rca-d (két piros és két fehér) akkor már bekötheted úgy hogy az első két hangszóró + hátsó két hangszóró vagy első két hangszóró + mélyláda hátul.
Leegyszerűsítve
-
gabber01
addikt
válasz
Buster17 #40542 üzenetére
Nem, RCA-ba nem tudsz "hangfalat" "dugni". RCA-kra erősítőt lehet kötni. A fejnek van saját végfoka (alias beépített erősítő) is, aminek vannak külön dedikált kimenetei, amikre már lehet direktben hangszórót kötni.
De kezdjük az elején. Most egyáltalán mi van az autóban? -
kigoi
senior tag
válasz
Buster17 #40260 üzenetére
Én így nem szűkítenék le márkákra hogy nem tudni milyen területen nézve.
pl pioneer jó kis fejeket készít de pl hangszóróban nem kéne.
Régebbi sony fejeket dicsérik de maikat már nem hozzák a szintet.
JVC fejet elfognék de hangszóró abból sem kéne.
Vannak azért márkák amik minden téren kerülendők pl sal,auna,first austria,toxic stb ezek nagyon alja kategória.
Én audio system,gladen,focal,dls,kicx,hollywood,helix,signat,jbl,audison,hifonics,hertz, stb ezeket nézegetném.,fejegységnél meg alpine,pioneer,kenwood,jvc -
kigoi
senior tag
válasz
Buster17 #40258 üzenetére
Nem tudom hogy sikerült neked ennyire kihozni.
Lássuk szerencse és használt termék esetén.
-jófajta használt fejegység 20ezer
-1db 4csatis erősítő 15-18ezer
-szett legyen mondjuk as mx165 20ezer
-szigetelés 10-12ezer
-mélynyomó ládával 15-17ezer
-kábelek hegesztő táppal kb 20 ezer
-apróságok,biztosíték,biztosítékház,saruk stb legyen még mondjuk plusz 3-4ezer forint
Ezt akár hogy számolom kb 100ropi és még a házhoz szállítások sincsenek hozzá adva ami megint nem kevés ha sok cucc külön helyről jön.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● A topikban TILOS hirdetni!
● Az összefoglaló elolvasása kötelező, a legtöbb kérdésre választ kapsz.
● Az összefoglalóban megtalálható kérdésekre NEM válaszolunk.
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte AORUS B550M R7 5700X 32GB DDR4 1TB SSD RX 6800 16GB Zalman i3 NEO Gigabyte 850W
- Dell és HP szerver HDD caddy keretek, adapterek. Több száz darab készleten, szállítás akár másnapra
- AKCIÓ! ASUS PRIME Z390-P i5 8600K 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 8GB GDDR6 DEEPCOOL Matrexx55 630W
- Ritkaság! Csere-Beszámítás! Intel I9 13900KS Processzor!
- DELL Universal Dock D6000 docking station (452-BCYH) (DisplayLink)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest