Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • f.lorand

    Topikgazda

    válasz Matska #4810 üzenetére

    Egyrészt én arra a kérdésre válaszoltam, hogy a fotográfiámban levő fejlődés a felszerelésnek, vagy a gyakorlatnak köszönhető -e. Nálam mindenképp az utóbbi. A kezdő felszerelésem (leszámítva az EQ5-öt) bőven elég lenne profi képek készítésére ma is (150/750, átalakított DSLR).

    Hogy lehet -e mélyeget fotózni távcső és vezetés nélkül (azaz költséghatékonyan) kis mechanikával? Igen lehet, ugyanolyan magas színvonalon, mint távcsővel, drága cuccokkal. Ezek a képeim mind csak egy olcsó átalakított DSLR-el és a hozzá való obival készültek. Tehát no távcső. Az átfogás itt kicsi, de fantasztikus, magas színvonalú mélyég fotókat lehet nagyobb átfogásban készíteni.

    https://fenyeslorand.hu/tejut-bolygokkal/

    https://fenyeslorand.hu/ustokos-a-goncolszekerben/

    https://fenyeslorand.hu/a-del-keresztjetol-a-carina-kodig/

    https://fenyeslorand.hu/skorpio/

    https://fenyeslorand.hu/a-kentaur-parosa/

    Ebből a sorból csak az utolsó kettő nem Star Adventurer, de épp lehetne is valami kicsi mechanika. Mondjuk egy EQ5. Teljesen mindegy. Ami ezekhez a képekhez kell: egy átalakított egyszerű DSLR (használtan 80e Ft körül szokott lenni, egy jobb objektív (100e körül), egy egyszerűbb követőmechanika (100-150e kategória), esetleg vezetés (notebook + 50e Ft kamera). Azért ez együtt 320e Ft, ami egyáltalán nem égbekiáltó.

    Ebből 3 nemzetközi elismerést kapott kép. Tehát nem gondolom, hogy a drága cuccon múlna.

    ati3x: figyelem a munkáid, szépen fejlődsz, de még sok minden megtanulható. Nálad egyedül az EQ5 volt a nehézkes, az valóban nem alkalmas nagyobb távcsövek mozgatására. De figyelve téged, még rengeteg tanulnivaló áll előtted, sokkal több képfeldolgozás tartalékod van szerintem, mint hiszed. A kameráról: a hűtött kamerát ugyanúgy kell darkolni. Én a hűtött kameránál is készítek ugyanannyit, mint anno DSLR-nél. Tehát nem jó, amit írsz. Egyébként pedig tudom, nagyon sokan sokat várnak a hűtött CCD-ktől, de pont a korrekciós képek miatt az átalakított DSLR nagyon is jó megoldás. Szerintem csak kifejezetten komoly feldolgozás tudásnál van igazán különbség. Nem véletlen sokan, akik DSLR-el dolgoztunk hosszú éveken át voltunk eredményesek a nemzetközi mezőnyben is a kamerák mellett. Iván, Francsics Laci, Klacsány Imi, PoTi, Gatoth, Papp András, én is, de sorolhatnám sokáig. Nem a technika a lényeg, hanem a megszerzett tudás. A technika ennek csak alátámasztója.

    [ Szerkesztve ]

    Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

Új hozzászólás Aktív témák