- iPhone topik
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Redmi Note 10S - egy a sok közül
- Itt egy pár fotó az iPhone 17 sorozatról
- Több újítással támad a Xiaomi Redmi 3s
- Garmin Venu X1 - vékony, virtuóz, váltságíjas
- Mindenki Z Fold7-et akar
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
Mobilarena
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Janos250
őstag
válasz
JohnnyX #23101 üzenetére
Hasonló gondom van nekem is, de még csak a tervezés szintjén.
Infrasorompó, mozgásérzékelő infra, és radar. Ezeket a filléres, és pici ESP32-C3 supermini (800 Ft, az infrasorompó házába befér) jól tudja kezelni, és neten jól továbbítható. Viszont, ha a betörő bemegy, első dolga, hogy lekapcsolja a ház áramát. Ezért gondoltam, hogy hasznosítom a szintén fillérekért megvett (de minek?) hibás mobiltelefont, aminek rossz a mikrofonja, így telefonként nem használható.
A problémám, amit nem tudok, mert még nem csináltam ilyet:
Ez arra is jó lenne, hogy kinnről lekérdezzek bizonyos adatokat, mert a vezetékes net NAT-olt, így az erre alkalmatlan.
Kérdésem azokhoz, akik már használtak hasonlót: kinnről elérhető-e a mobiltelefon hotspot mögött lévő eszköz? "NAT-olt"-e a mobiltelefon hotspotja, illetve van-e rajta IP4 port forward lehetőség, vagy IP6?
Melyik szolgáltató a jobb?
A V-nek van ez a TUTI100+ 0 Ft SIM kártyája, ami valóban ingyenes, ha kifelé nem használja az ember, az jó-e, vagy a T? -
-
Tankblock
aktív tag
válasz
JohnnyX #5725 üzenetére
Hello
Wifi modul nem 5V toleráns, szintillesztő nélkül mágikus felhő lesz.
5V to 3V3 logic level Converter kell [link]
Keress/találj ki egy projectet, csináld meg.
Törekedj az egyszerűségre főleg az elején, hogy érsd meg az alapelveket, protokollokat, esetleg a HW rejtelmeit/regisztereket.Utána mehet a wifi is, és ha mégis jön a füst akkor se add fel, abból is lehet tanulni, főleg abból
Eddig a mérleg -3 Nano -> most várom a Diódákat hozzá, hogy megjavítsam....
-
Janos250
őstag
válasz
JohnnyX #5725 üzenetére
Az én véleményem:
1. alaplap : az is jó , de ha WiFi-t is akarsz próbálni, akkor inkább valamelyik nodemcu, vagy Wemos, pl.
http://www.ebay.com/itm/NodeMcu-Lua-CH340G-ESP8266-WIFI-Internet-Development-Board-Module-/262136737901?hash=item3d0891306d:g:j-MAAOSwmLlX4h~82. az a készlet annyit megér, és jó is lesz.
3. a WiFi lap helyett vagy az elsőként említett panel, vagy ha ügyesen forrasztasz, akkor:
ESP12EMajd még a későbbiek folyamán szükséged lesz egy marék csatlakozó vezetékre (egyebek mellett):
pl
mégpedig 3 félére: male-male, female-female, male-female.
Új hozzászólás Aktív témák
- LG 27UN83A-W - IPS LED - 3840x2160 4K - 60Hz 5ms - USB Type-C - HDR 400 - AMD FreeSync - Hangszórók
- Ultimate előfizetés új fiókra akár 2105 Ft/hó áron! Azonnali, automatizált aktiválással, csak Nálam!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 256GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3038, 94% Akkumulátor
- Telefon Felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- Dixit 4 Eredet (bontatlan, fóliás kártyacsomag)
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest