Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Speeedfire #9848 üzenetére

    Milyen autóval játszanál? Én kipróbáltam többek között ezt és más hasonló kódokat - bár úgy tűnt hogy mindnek kb ugyanazok a gyökerei - de egy 2002-es A6-on totál használhatatlan, megbízhatatlan volt: álló motornál még úgy ahogy csatlakozott de járó motornál szemét szemét hátán. A csatlakozó hardver biztosan jó - ez már kiderült egyéb tesztekkel - úgy tűnik hogy zéró hibakezelés van a fenti kódban, plussz lehet az enyém vezérlője is éppen érzékenyebb / zajosabb... Mindenesetre beleástam magam és végül csináltam egy saját lib-et hozzá ami nem soft serial-al megy hanem rendes hardveres sorosporttal. Működik MEGA, DUE és ESP32 platformon is - utóbbival használom végül...

    A csatlakozó hardverről: első körben én is szétgányoltam egy VAGCOM 409 kompatibilis kábelt, de hamar rájöttem hogy egyszerűbben is lehet ezt: MCP2021, L9637D vagy bármilyen hasonló LIN driver megfelel a célra... Per pill az utóbbival megy és hibátlannak tűnik a kommunikáció több óra után is...

    Ha mégis kész kábelt vágnál szét, akkor erősen a szerencsén múlik hogy jó e: láttam olyat is már amiben egy fekete paca volt csak a csipp a nyákon mint a kvarcórákban, számológépekben, és arra nem nagyon lehet rácsatlakozni... Ha rendes smd alkatrészekből áll akkor cirka bármelyik lehet jó akár tranzisztorokból, akár komparátorból, akár rendes LIN meghajtóból van összerakva, amennyiben be lehet azonosítani az alkatrészeket benne...

    Ha érdekel akkor szivesen megosztom azt amire eddig jutottam...
    (az lemaradt, hogy a measurement blocks lekérdezésre mentem rá mint a linkelt projekten is - hibakód olvasással nem szórakoztam mert arra van külön VCDS kábelem is)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák