- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Milyen hagyományos (nem okos-) telefont vegyek?
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Megérkezett végre a várva-várt órafrissítés
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- Szerényebb panelt kap a OnePlus 15
-
Mobilarena
Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Keeperv85
nagyúr
A 64 bites gépben 64 bit szélességű memóriabusz van, így az 2^64-en memóriát tud foglalni, ha a rendszernek is 64 bites címei vannak. A 32 bites rendszer csak 2^32-en mennyiségű ramot lát, ami pont 4GB. Ebben benne van az összes cache és a videó memória is, szóval a ramból nagyjából látszik ~3 esetleg ~3,5GB. Más hátránya nincs.
-
kelzsoca
félisten
Azért hogy valami előrelépés is legyen az ügyben:
Letöltöd ezt a csomagot, majd felrakod a cwm recovery-t flashtool segítségével.
Miután ez megvan, letöltöd ezt a PSP5430DUO cwm mentést, ami a v1.0.09-es szoftver backupja, majd cmw recovery alól restore-al helyreállítod.A továbbiakban, a készülék szoftverének helyrehozásával kapcsolatos beszélgetéseket inkább itt kellene folytatni, ne ez a topic legyen ezzel megtöltve.
-
Ha ragaszkodsz a linuxhoz, akkor a dd-t kell használnod, hacsak nincs fastboot lehetőséged (ezt némely MTK-s telefon már tudja, jellemzően 6582, 6572, 6592, és némely 8127), amivel a boot-ot felrakod, de akkor még mindig ott van az, hogy system.
Mielőtt belekezdenél, a gyári boot és system img-ket meg kell szerezni.
Ha van factory mode, akkor abban nem kell csinálni semmit, ellenben adb-n lehet majd "ügyködni".
-
Ha nincs rendszermentés, vagy rendelkezésre álló gyári rom, akkor Flashtool-lal max egy mentést tudsz csinálni, mást nem nagyok (ami egyébként nagyon hasznos).
A flashtool alapból nem csinál semmit.
Akkor képes dogozni, ha a preloader kapcsolat felépül, ehhez pedig kell a Windows, és az usb vcom driver. Ez nélkül nem fog elindulni a flashtool sem flash-re, sem readback-re.Ha factory reset ne segített, akkor valahol vagy a boot vagy a system úszott el valahova.
Ez miatt kell ezt a két rom-szakaszt flesselni. Ennek a kettőnek a helyretétele legtöbb esetben feléleszti a telefont. -
WOT-H-A-C
veterán
Szerintem várj egy kicsit, mert már hárman kérdeztünk/ajánlottunk valamit de nem igazán jött válasz.
-driver rendben?
- ki volt kapcsolva a telefon mikor rádugtad a gépre flashelés kezdeténél??Ha ezekre nem "igen" a válasz, akkor előbb ezzel kezdjed a dolgot.
jogle: hiába piszkálod a romot nem lesz dual aktív, ahhoz kell még 1 gsm modul.
-
Flashtool-lal dolgozni kikapcsolt telefon mellett kell.
Tehát nem is kell hozzá, hogy felépüljön a rendszer.Ha az adataidat akarod menteni, akkor mindenképpen a flashtool-os megoldást kell megpróbálni, csak az említett system és boot img-ket flesselve.
Ha nem kellenek az adatok, akkor a recovery-ből factory reset is segít_het_ (nem feltétlenül , de előfordul, hogy ez is megoldja; ám legtöbb esetben a system-re és a boot-ra van hatűsa a frissítéseknek, így a FR csak egy kósza próbálkozás lehet, hiszen az a data és cache partíciókat formázza)
De mivel ugye csak boot jön,teljesen mindegy milyen linuxom van,mert nem látja a gép.
Ha van a telefonon factory mode, akkor adb-n keresztül bele lehet nézni a "belsejébe"; ehhez viszont kell az sdk for linux,dd : disk dump parancs, de akkor inkább hagyjuk, nem akkarlak még ezzel is kavarni.
-
Erre az lenne a megoldás, hogy a topiklakó tulajoktól kérsz egy Flashtool-os vagy egy MTKDT-s mentést, és abból a system-et és a boot.img-t flashtool-lal fel tudod tenni.
Vagy más lehetőség is van, ha van rajta factory mode: ekkor ugyanis dd-vel a system raw img-t is vissza lehet küldeni a helyére.Módosított recovery-vel próbáltad a frissítést, vagy gyári, 3e recovery-vel?
A Linux esetén inkább az ubuntu 10.04 vagy 12.04 lts verziókból válaszz, de azért nem árt tudni, hogy mit hogyan szeretnél csatolni.
Merthogy csatolni csak akkor tud valamit a rendszer, ha valamennyire sikerül felépülnie.
Linux alatt is van már flashtool, de nekem pl el sem indult. Akinek elindult, annak meg undefined error-t dobott.
Tehát flashtool esetén marad a win7, adb-n keresztül dd-vel a linux jobb (szerintem)Ha a hibát is meg akarod találni, akkor mentést kellene csinálni.
Ha gyorsan akarsz végezni, akkor a már említett gyári rom beszerzése javasolt.Ha az adataid nem kellenek, akkor pedig egy factory reset a recovery-ből.
Új hozzászólás Aktív témák
- sziku69: Szólánc.
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- E-roller topik
- Linux Mint
- SzDavid99: Van 20 perced? Akkor tanulj meg koreait olvasni!
- Autós topik
- Jövő hónapban érkezik a Sacred 2: Remaster
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Végre elkezdődik a DGX Spark gépek szállítása
- További aktív témák...
- BONTATLAN Új iPhone 17 PRO MAX 256-512GGB Független 1év Apple GARANCIA Deák Térnél Azonnal Átvehető.
- Samsung S21 Plus 6 hónapos Akkucsere!
- Samsung Galaxy S25 Ultra 256,Újszerű,Dobozával,24 hónap garanciával
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 16 Pro Max 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S25, Samsung Galaxy S25 Plus, Samsung Galaxy S25 Ultra
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 256GB Black-1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3626, 100% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3437, 100% Akkumulátor
- MacBook felvásárlás!! Macbook, Macbook Air, Macbook Pro
- 24 GB-os RTX 3090 OEM
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest