Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nimfas

    addikt

    válasz #79335424 #110551 üzenetére

    Azért azt belátod, hogy a HD, FHD de főleg QHD esetén nő a proci terhelés és az akksi merülés. Nekem csak 1280*1024-felbontású a monitorom, sikeres ember nem lehetek. LENOVO P70 telómon is csak hd a kijelző. Mindjárt sírok..... Játékok esetén már QHD esetén lehet kevés lenne a 8 mag is....

    Főleg fórum, FB amire használom, továbbá a levelezést intézem. Erre elég nekem a kis felbontás.
    Ez persze csak az én szubjektív véleményem!

  • Ájvé

    veterán

    válasz #79335424 #110551 üzenetére

    Nem feltétlenül, MTK67XX és Kirin 620-ban is azonos órajelen mennek az A53-as magok, úgy meg nincsen különbség köztük, vagyis itt szimplán a összes teljesítmény növelés volt a cél, nem pedig a takarékosság (persze kérdés mennyire lehet ezeket az alkalmazásokban kiaknázni).
    Egyébként igaz, sok esetben, csak takarékosság a cél, de akkor már komolyabb teljesítményű processzort tesznek az energiatakarékos magok mellé (A72, vagy korábban A7 mellé A15-öt tettek).
    Felbontáshoz pedig, ez is relatív persze. Régen számomra olyan 220 ppi volt a minimális, de szerintem egy közép kategóriában ma már azért 300 körüli elvárható azért. Az agyamat eldobom az ilyen 5-5.5"-os WVGA-s csodál láttán, ezt sehogy nem tudom elfogadni. Itt HD az elvárható már, belép szinten 4,5" környékén meg még elviselhető a WVGA is.

    (#110552) nimfas:
    Monitort nagyon felesleges felhoznod felbontás témában. Monitort nem 10-15 cm-ről nézed hanem legalább 30-40 cm-ről, ez óriási különbség. Minél távolabbról nézel egy képet annál kevésbé láthatók a képpontok, a szemed már nem képes kivenni a képpontokat.

    [ Szerkesztve ]

  • SSlyTR

    aktív tag

    válasz #79335424 #110551 üzenetére

    szerintem full hülyeség, tényleg azt tudom felhozni, hogy mindennapi használatra még a 720p is sok 5ös kijelzőn.
    Mit nyer a user: -élesebb picivel a kép, bár igazából ez sokkal jobban függ a technológiától is
    Mit veszít: -akksi időt, rengeteg akksi időt, a nagyobb felbontású kép megjelenítéséhez nagyobb erőforrásigény tartozik, ugye animálják a menüt is, meg háttér is mozog stb.
    -és még, ha olyan a telefon akkor lassú is lesz, mert nincs elég erőforrása, hogy megjelenítsen mindent

    Egy haverom úgy vett telót, hogy 720p alatti legyen a felbontása, mert neki az a jó, ha 2-3 napot bír az akksi, nem 0,5-1et
    Egy csajjal dumáltuk, hogy telót venne, LG G3, ránézek a leírására, hogy ezzel nem menjen töltő nélkül sehova, és akkor még kérdéses, hogy mennyire lesz lassú, vagy akad. Itt van róla teszt és írják, hogy akad, és akksi idő is vacak. Én a G2-t ajánlottam neki, de az nem elég csicsa neki.

    Igen mások az igények, de ha valaki abba belegondol, hogy milyen pozitívummal jár és milyen negatívummal, akkor beláthatja, hogy parasztvakítás.

    Én is szívesen vennék 200 lóerős kocsit, van is rá pénz, de ott a bibi, hogy 90%ban városban használnám...

Új hozzászólás Aktív témák