Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    Sziasztok!

    Nem tudom, hogy jó helyre írom-e a kérdésemet, de azért leírom, mert nem találok olyant témájú topikot.
    Tehát a probléma az lenne, hogy rootolva van a telefonom és nem tudom normálisan unrootolni és az lenne a kérdésem, hogy hogyan kell, illetve ha nem lehet, csak szoftverfrissítéssel, akkor hol találom meg a telefonomhoz (V smart first 6) a gyári romot (lehetőleg magyart, illetve olyat, amiben a magyar nyelv is ott van)?
    Egyébként pont a szoftverfrissítés miatt kellene normálisan unrootolni, mert kijött egy új szoftver, viszont letöltésnél kiírja egy felugró ablakban, hogy rootolva/módosítva van és ezért a frissítés nem lehetséges, viszont én már eltávolítottam a programot (kingroot) és utána újra is indítottam a telefont, sőt kapott reset-et is, de még mindig nem engedi ezzel az indokkal.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Richter36 #91147 üzenetére

    Pont így csináltam és egy root ellenőrző alkalmazás is azt írja, hogy már nincs rootolva a telefon, de a telefon szerint még mindig rootolva van.

    Azon gondolkoztam, hogy esetleg maradhatott valami a rom-ban a programból, vagy annak beállításából, csak azt nem tudom, hogy mi az és hogy hogy tudnám helyrehozni, mert elméletileg a program törléskör mindent visszaállított, de ezek szerint mégsem.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Richter36 #91153 üzenetére

    Ez igaz, nálam is így volt, viszont most mikor töröltem, akkor reset után nem jött vissza, csak ugye gondolom ugyan úgy, mint ahogy maga a program, úgy a maradéka is megmaradt.
    A rom telepítéssel csak annyi bajom van, hogy nem találok hozzá rom-ot, legalább is a gyárit nem találom, másikat meg nem akarok rárakni.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Narxis #91161 üzenetére

    Már megpróbáltam ezt a módszert is, szinte ugyan azt történt, mint mikor rendszeren belül indítom el a visszaállítást, sajnos ezután se tudom frissíteni.

    Köszönöm a linket, valahogy megpróbálom kideríteni, hogy van-e benne magyar nyelv és ha van, akkor szerintem frissíteni fogom, de először megpróbálok egy mentést csinálni a jelenlegi rom-ról.

  • Alteran-IT

    őstag

    Sziasztok!

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy nem tud valaki egy VF695-ös telefonra egy normális androidot, ami lehetőleg magyar is? Bár utóbbi nem feltétel, de azért nem lenne rossz.
    A probléma egyébként az, hogy a mostani android/rom (kitkat 4.4.2) eléggé hülye (igen tudom, vicces hogy ezt mondom, de akkor is) és folyton problémát okoz, a legnagyobb probléma az, hogy folyton elindít egy csomó folyamatot és addig míg be nem zárom őket addig nagyon lassú és az aku is hamarabb merül, de ha bezárok mindent akkor már normálisan használható, viszont előbb utóbb megint elindít egy csomó alkalmazást, ráadásul a híváskezelője is valami iszonyat nagy hülyeség, viszont azt nem tudom, hogy más rendszereknél különbözik-e, de már elég sok problémát okozott, ugyanis zsebben a telefon képernyője képes úgy "elnyomódni" még tokban is, hogy a hívást simán kinyomja és küld egy SMS-t a hívónak (a csúszkán középen van ez az opció, ezért elég csak egy érintés a képernyőnek), ami azért is zavaró, mert nem is tudok róla, hogy hívtak (még csak meg se szólal a telefon), ha csak meg nem nézem a hívásnaplót, vagy az üzeneteket, ráadásul egy csomó pénz elmegy az SMS-ek miatt főleg ha egy nap többször is hívtak és ráadásul mindig nekem kell visszahívnom mindenkit. Tudom lehet sokaknak nincs ilyen problémájuk és biztos én csinálok valamit rosszul, de azért szeretnék valami megoldást találni rá, mert telefont nem szeretnék cserélni.
    Ha az android csere nem megoldható, akkor ha esetleg van valami módszer a felesleges alkalmazások és folyamatok végleges kilövésére, akkor nekem az is megfelel, valamint nem tudom, hogy a gyári híváskezelőt le lehet-e cserélni, de valahogy meg kellene oldani, hogy mikor hívnak akkor ha a képernyőhöz hozzáér valami, akkor ne az legyen az alap, hogy fogja és küld egy SMS-t.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz brd #97059 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ.
    A törléssel az a probléma, hogy a legtöbb alkalmazást nem tudom, legalább is hagyományos módon, a legtöbbet kiszedtem az automatikus indulásból, valamelyiket a kingroot segítségével, de hát ha nem azokat, akkor valami mást indít el (pl. mtk logger, exchange, böngésző-alap, amit nem is használok, de törölni se lehet, one time init, google partner setup, galéria-ezt is csak akkor kéne megnyitnia, ha épp ott vagyok) és ezért eléggé leterhelődik. A vicces egyébként az, hogy ha van egy gyári visszaállítás csinálva és semmi sincs letiltva, akkor még mint ha gyorsabban elindulna, mint ha kiszednék néhány alkalmazást az indulásból, amik egyébként egyáltalán nem szükségesek a telefon alapvető működéséhez (vodafone-os appok, google hülyeségek és kb. ennyi) így ezt se értem, meg ugye azt is mint amit említettem, hogy ha kiszedek valamit, akkor helyette elindul valami más, ezért is szeretném inkább lecserélni az egész rendszert, mint tovább kínlódni vele.
    Az appokat köszönöm, még a mai nap kipróbálom őket, az hogy fizetős-e vagy nem, az nem probléma, bár úgy láttam tényleg van ingyenes verzió belőlük, bár gondolom az funkcionalitásban jóval szegényebb és reklámmal is tele van, ami szintén probléma, ezért is lenne jó még a rom csere, mert elméletileg azzal a reklámok eltüntetése is megoldható, csak ugye ilyen custom rom-ok nem minden telefonra vannak.
    Ezt a CyanogenMod-ot is nézegettem, de hát ez is mindent támogat, csak azt nem amit kéne.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tordaitibi #97061 üzenetére

    Nem folyamatosan, de az esetek 80%-ban sajnos ez van és sajnos nem, nincs ilyen beállítva, többször is ellenőriztem, pár alkalommal úgy, hogy nem volt zsebben és hívtak, olyankor érdekes mód csörgött a telefon és a csúszkán ugye három mód van, két oldalt a felvesz/elutasít, középen pedig az elutasít és sms küldés, olyankor elég ha középen kap egy érintést a telefon és elküldi az első "nem érek rá" témájú SMS-t.

    Rootolva van, említettem is a kingroot-ot, amivel csináltam, az lehetőséget ad arra is, hogy pár alkalmazást kivegyek az automatikus indításból, de olyan nagyon sokra nem mentem vele.
    Ez a rendszer alkalmazás egyébként véglegesen törli? A visszaállítás pedig gyári visszaállítással lehetséges csak? Bár akkor se probléma, csak rákérdezek mielőtt törölgetek.

    De amúgy ezt nem értem, mihez kéne a sok felesleges google app? Mert annyi hülyeség van (mint pl. könyvek, újságos, játékok, zene, térkép, felhő nyomtatás stb.), ami felesleges, főleg azért, hogy automatikusan elinduljanak és terheljék a telefont.

    Igen az mtk dolgokkal kapcsolatban kicsit képben vagyok, de elméletileg 1-2 kiiktatása nem okoz akkora nagy problémát, bár inkább nem próbálom ki.

    (#97062) air: Egy-két alkalmazás tiltásához nem is, de a legtöbbet nem engedi tiltani a sima alkalmazás kezelőben, eltávolítani meg főleg nem.
    Nem itt keresem magát a rendszert, csak esetleg javaslatot, ötletet, hogy mit lehetne feltenni, hisz elméletileg ez egy android szakmai topik, amiből azt gondolnám, hogy túl megyünk a telefon ki/be kapcsolásán és valami komolyabbról folyik a téma, bár lassan már ez is alkalmazás topik lesz.

    (#97059) brd:
    Sikerült kipróbálnom az alkalmazást, de van egy kis probléma vele. Mindent sikerült rajta rendesen beállítanom, megtettem eszközrendszergazdának is, hogy véletlenül se legyen semmi probléma, erre úgy működik, hogy egyszer ennek a hívás fogadója jön be, egyszer meg az alap droid, sőt egyenlőre csak az alap droid, pedig fut a háttérben.
    A beállítások után rögtön kipróbáltam, működött is az első hívásnál, azután mondom egy teszt az nem teszt, hát csináltam még egyet, na akkor már nem működött és azóta se nagyon akar működni, pedig telefon újraindítás is meg minden egyéb meg volt.
    Nem lehet esetleg valahogy véglegesen kicserélni az alap alkalmazást? Mert a jelenlegi csak egy fedés, ami hol működik, hol nem, de egyébként nem rossz, olyan témát is találtam aminél nincs ott az üzenetküldési opció, csak hát az a baj, hogy ugye nem nagyon akar működni.

    Szerk.: Úgy tűnik, hogy egy-két beállítást (pl. téma beállítás) mindig le kell zongorázni ahhoz, hogy működjön, tehát ha hívtak és felvettem/elutasítottam, utána mindig visszavált alap híváskezelőre, ameddig újra meg nem nyitom és beállítok egy-két dolgot, úgy hogy szerintem ez felejtős.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz beg #97086 üzenetére

    Azt hiszem eltévesztettem, jó kis baki lett :D
    Kimásolom a hozzászólásokat, ha megkérhetnélek rá akkor kérlek töröld. Kicsit kellemetlen hogy megint belefutottam ebbe a topikba, lehet hogy nem kéne egy tucat böngésző ablakot megnyitni.

    Tényleg érdekes amúgy, hogy nem vettem észre, bár lehet azért, mert másik topikban is láttalak, már nem tudom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák