Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lordjancso

    senior tag

    válasz Karma #1305 üzenetére

    Igen, ez a megoldás már közelít, de még így sem tökéletes:
    Az adaptert eddig az onCreate-ben állítottam be. Mivel muszáj az adapter beállítás előtt meghívni az addHeaderView-t, így az onCreate-ből ki kellett vennem az adaptert.
    Az onCreate után meghívja az onCreateView-t. Itt elkérek egy referenciát a headerbe beállítandó layoutra, majd inflatelem a view-t, amiben a ListView-m van és ezt beállítom visszatérési értéknek.
    Ezután az onActivityCreated-ben tudom beállítani az előzőleg elkért header referencia alapján a headert, majd beállítani az adaptert.
    Elindítom az alkalmazást és minden szép és jó, egészen addig amíg el nem kezdek navigálni.

    Az alkalmazásomban három darab fragment van egymás mellett egy ViewPager-ben.
    Az első fragment a szóban forgó ListFragment, a másik kettő egyelőre sima Fragment.

    Ha elnavigálok a második fragmentre, majd vissza, akkor még minden oké.
    Viszont ha elnavigálok a harmadik fragmentre, majd vissza az elsőre, akkor újra meghívja az onCreateView és onActivityCreated metódusokat és ekkor elszáll hibával.
    Plusz ugyan ez van forgatásnál is.

    Találtam is erről egy StackOverflow bejegyzést.

    Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

Új hozzászólás Aktív témák