Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thon73

    tag

    válasz thyrpacia #351 üzenetére

    Köszi, ez a beállítási lehetőség megvan. Csak úgy tűnt számomra, hogy ez az aktuális jdk kompatibilitási szintjét állítja be. Vagyis, ha pl Java JDK 7 (1.7) van fent, akkor az még beállítható úgy, mintha mondjuk 1.6 lenne. A hozzászólások többsége azonban arról ír, hogy az Android fordító a Sun/Oracle JDK 1.6 "köztes" kódjából dolgozik tovább. Mivel a "köztes" byte-kód nem feltétlenül egyezik meg az egyes gyártók között, ezért nem javasolják az OpenJDK használatát. A Sun Java 1.7 viszont megint más kódot használ, mint az 1.6, sőt arról is olvastam, hogy Open JDK az alapja. Ember legyen a talpán, aki kibogozza, hogy mi az igazság. :(((
    JRE szerintem bármi lehet, ott nincs "köztes-kód" használat, tehát ezek kompatibilisek (kell legyenek). Emiatt levettem a Sun kivételével a többi JDK-t (próbaképp), de az Open Office azonnal visszatelepítette az OpenJDK (JDK-t). Hm. Persze az alapértelmezett még mindig átállítható. De csak rendszerszinten találtam ilyet. :(((
    Egyébként én is használtam (tudatlanul) OpenJDK-val az Android SDK-t, és működött. Ám a vélemyéneyek szerint a működés nem 100%-os, lesznek benne hibák. (Hogy ilyet hogyan lehet szándékosan előidézni, nem tudom.)
    Abban nem vagyok biztos egyébként, hogy az Android SDK kiolvassa ezt a beállítást az Eclipse IDE-ből. (Elvileg más IDE-vel is működik.)
    :F Csak annyit szeretnék megtudni (de azt biztonsággal), hogy az Android SDK (és nem az Eclipse IDE) éppen melyik JDK segítségéval fordít. Ehhez semmi info-t nem találtam.
    Ezzel kapcsolatban valami ötlet? Info? Saját tapasztalat? Nekem még annyi van, hogy készítettem programot AIDE segítségével is. Android-ra (on-board) nincs Sun Java, tehát azt nem használhatja. De akkor vajon mit?

    Az AsyncLink-kel kapcsolatban annyit: még folytatódik (amint lesz időm)!

Új hozzászólás Aktív témák