- Netfone
- Mobil flották
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- One mobilszolgáltatások
- Yettel topik
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- Mi nincs, grafén akku van: itt a Xiaomi 11T és 11T Pro
-
Mobilarena
▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. március
Új hozzászólás Aktív témák
-
zseko
veterán
Üdv, azt gondoltuk itthon, hogy anyumnak vennénk egy egyszerű tabletet. 8 colos méretre gondoltunk, nagyon alap felhasználásra, egy-két alap játék van ami tetszik neki (szókeresős, szókirakós), esetleg a későbbiekben rászokik hogy recepteket keressen rajta.
55e lenne a határ, nagyon nics értelme drágábban venni.
Milyen lehetőségek lennének?
Amit kinéztünk az a Huawei MatePad T8 8", Octa-Core, 2GB/32GB lenne, árban nem rossz, viszont ahogy néztem, nincs rá Google Play. -
zseko
veterán
Anysoftot én is ajánlom, nagyon jó, és véleményem szerint 7"-on teljesen jó is lesz. Nekem 10-es van, azon is teljesen jó, és gyorsan lehet vele írni, viszont ez a méret már nagyon nagy, nem lehet átérni 100%-ra
Nem mintha bánnám, hogy 10-eset vettem, de ez már játszani is túl nagy pl. mass effect vagy dead space játékokkal
úgy vélem a 8" lenne az igazi méret, hordozni is könnyebb.
-
zseko
veterán
hali, valaki használ usb hubot a teblethez? Ha igen, milyet? Egér+bill eseteg még hdd menne rá, ami itthon van hama-s az csak ledöglesztette a rendszert, azt hittem a tabnak is kampec mert a kép is elment.
-
zseko
veterán
-
zseko
veterán
ConCorde vagy MyAudio1016dcc amit én tudok mondani, mindkettő magyar, és kb 70e környékén van (kicsivel talán fölötte, a ConCorde pontos tipusát nem tudom, majd az illetékesebbek megsúgják
). Én az utóbbiról írok most. Olvasgass bele mindkettő fórumába, mik a tapasztalatok.
-
zseko
veterán
Hozzád válaszolok, mert már nem tudom kinek akartam ebben a 3g témában
Én MyAudio 1016DCC-t vettem, amiben szintén nincs beépítve a 3g. Ám ha nagyon akarom telefonról meg tudom osztani a netet, vagy a kapott 3g stick használatával lehet netezni. Viszont ennek két oldala van, megpróbálom érthetően leírni.
- az egyik az, hogy ha telefonnal osztom meg a netet akkor az értelemszerűen a telefonomat meríti, így vagy tartalékaksikat viszek vagy a töltőt, feltéve hogy tudom valahol tölteni, így inkább a plusz aksik a nyerők, ezért ilyenkor jól jön(ne) a külön 3g-s net.
- a másik oldal, hogy nincs az a pénz, hogy én kössek egy újabb előfizetést csak azért hogy netezzek, pláne nem így, hogy qrva drágán kínálnak nevetséges mennyiségű netet. Majd ha 500-ért adnak 1G netet akkor előfizetek, addig csak szemberöhögöm őket mikor rábeszéléssel próbálkoznak, így marad a telefonos megosztás ( és a plusz aksik)
Hogy ezzel ellened vagy melletted szóltam nem tudom, nem is akarnék senki oldalára állni, csak leírtam mit gondolok erről -
zseko
veterán
válasz
Arménia43 #20640 üzenetére
Jaja, közben visszább is olvastam, meglett hogy ezt írtad már. Szerintem ezeket az online tárhelyeket nem azért találták ki hogy filmet tároljunk rajta.. MP3-at sem lehet minden szolgáltatónál feltölteni, csináltam egy flash playert amivel online lehetett hallgatni egy oldalon néhány zenét, de a legtöbb szolgáltató amint felért a tárhelyre az mp3, már automatikusan törölte is.
-
zseko
veterán
válasz
gabesszg #20582 üzenetére
Én sem találtam úgy, hogy rootolva lenne. Nem tudom, hogy a gamepad-ok hogy működnének, kell-e hozzá root vagy sem a programokhoz, vagy alapból működik-e, viszont ezt eddig el is felejtettem kipróbálni. Amint visszakapom kipróbálom. Nekem 1016DCC van, egér, billentyűzet remekül működött, ám a külső 1T-s vinyómat sem próbáltam még, ezt is ki fogom majd próbálni.
-
zseko
veterán
Gyöngyösi tescoban 5db MyAudio 908A tablet van még 44900.-ért.
-
zseko
veterán
válasz
Davebowman #20242 üzenetére
Én varrni fogok az enyémnek egy sajátot
Csak még gondolkodom milyen is legyen.
-
zseko
veterán
Nagy nehezen sikerült összehozni egy videót a madaras tesztvideo lejátszáshoz:
[link] -
zseko
veterán
válasz
nightshadow #20087 üzenetére
ez igen, ebay-en meg 2 dollárért árulják.
-
zseko
veterán
Ok, legközelebb ügyelek rá
Tegnap felhívtak az üzletből ahogy ígérték, elmondtam azokat a tapasztalatokat amiket ide is beírtam, megígérték hogy utánanéznek és letesztelnek pár darabot, és felajánlották a cserét is. Egyébként jól működik és gyorsan, eddig mindent fel tudtam telepíteni amit próbáltam. A modellszáma T101, mint a Terminátor
Csak nincs most sok időm, este is kb.annyit használtam amíg ide beírtam, aztán bealudtamCsináltam képeket még mikor megjött, ha lesz időm felteszem.
Ja, és MyAudio 1016DCC
-
zseko
veterán
Reggelre ~70%-ról 8%-ra merült. Az akkuelőzményeket megnézve nem derül ki mi okozhatta, mert nincs lista csak a grafikon. Van egy kicsi bevilágítási hiba valahol a jobb alsó harmadánál a képernyőnek, majd csinálok róla képet ha sikerül, olyan mintha lenne ott egy led, és az fényesebben világítana egy pontban. De csak teljesen fehér háttérnél tűnt fel, mint a doc vagy a pdf.
A wifi gyengébb mint az S2-é, pedig az se arról híreskb. 10db-el. Lehet itt is kihagyták a fóliát? Rájöttem, hogy ágyban, hanyatt fekve egy kisebb kényelmesebb lehet, persze azon meg rosszabb nézni a netet. Játékhoz is, mint pl. a dead space ahol be kell nyúlni a kijelző közepére is akár, jobb a kisebb.
Maga a készülék viszont gyors, az első kb. negyedórát leszámítva ahol még döcögött, fajául megy. És azért nagy ez a 10"... Képeket, filmet élvezetes rajta nézni. Eddig vitt mindent. -
zseko
veterán
válasz
rocket #19783 üzenetére
Ezt tudom ajánlani neked, igaz nem mondtad billentyűzet kell-e.
-
zseko
veterán
válasz
tjb007 #19770 üzenetére
Kipróbáltam. Beakadozik minden második fordulatnál. Az S2-n is ugyanez, csak valamivel rosszabb. A többi teszten is jobb a tablet egy picivel. Pl. tab: 200 pont, S2: 180 pont, tab: 330 pont, S2: 300 pont. Ami most így tényleg zavaró azért, az a féloldalas hangzás. Meg az zavar, hogy nem tudok bejelentkezni a MyStore-ba, mert pc-n próbáltam először, aztán azt írja rossz a jelszó és sehogy nem tudom megváltoztatni
-
zseko
veterán
Aham, látszik. Az előbb vettem észre. A jobb felső sarok a legrosszabb, az már azért zavaró. A kapott füles jobb oldala nem szól, másba dugva sem. Maga a készülék hangereje kicsit kevésnek tűnik, és kissé baloldalas, tehát a baloldal hangosabb. Nem tudom, nem láttam még ips-t.
-
zseko
veterán
3924 pontot kapott quadrantban. Töltés alatt, grafikai program alkalmazásánál, mint a quadrant is, néha becsíkozódott a kép. Erre is kíváncsi leszek hosszabb távon is csinálja-e, amit legelőször írtam marketes problémát, az azóta megszűnt.
-
zseko
veterán
ok,ok
Kijelző az S2 után fura, de nem rossz. Pixelhibát nem találtam, igaz nem is nagyon kerestem még.
Az Asphalt 7-et jobban viszi mint az S2-őm, néha beakad de ezt még később újra megnézem mert közben ezerrel telepít marketről progikat és úgy vettem észre az akasztjaA procira telepítés közben egy egszerű SystemInfo azt írja, hogy 1500-1600 között ugrál.
A gyári böngésző első indításkor telepítette a flash-t, néztem pár 1080p-s videót és gond nélkül viszi. Néha pici mikrolag mintha lenne, de az asztalin is előfordul nálam flash alatt, meg közben töltés is ment, szóval lehet a net. A CpuSpy is írja az 1600MHz-et, szóval talán nem az lehet mint volt linkelve, hogy a tesztprogramok alatt felhúzza a procit, mert eddig tesztprogramot még nem indítottam.
-
zseko
veterán
No, nyomkodom egy pár perce. Az első dolog, hogy vékony, de nehéz. Aztán van rajta market, viszont ami idegesítő, bármit választok ki a már régebben feltelepített listából, van kb. 1 másodpercem, hogy rányomjak a telepítésre, mert mindig a google maps oldalát adja vissza. Ezt nem értem miért, majd későbbiekben kiderül mi lesz. Ja, magyar nyelvű a tab, teljes egészében, eddig nem találtam angolt. Rajta van a Network Tv program, egyelőre keresem a kódot a dobozban. Kaptam két Music Card-ot, amivel letölthetőek a zenék, van 15 oldalas használati útmutató, ami magyar nyelvű.
-
zseko
veterán
Na, lebaszattam a futárcéget. A bolt nagyobb korrekt volt, 4x hívtak vissza, hogy pontosítsuk a kiszállítást hová, még a futárcéggel is lebeszélte, csak közben már kivitték a csomagot és átadták a szomszédnak mert nem volt otthon senki. Csakhogy:
1. Nem adtam felhatalmazást a futárnak, hogy másnak adja át a csomagot.
2. Azért kapott egy kib@szott telefonszámot hogy hívjon fel probléma esetén
3. Ha ott áll valaki a házunk mellett és azt mondja szomszéd/ismer, majd ő átadja nekem a csomagot, minden további nélkül odaadják??
4. Ha teszem azt, haragban vagyok a szomszéddal és az lenyúlja a csomagot akkor ki fizet??Gondolom rajta lesz a csomagon a szállító cég címe, telefonszáma, erről azért tájékoztatni fogom őket is.
Holnap a bolttól felhívnak még érdeklődni, hogy mennyire vagyok elégedett a készülékkel.
-
zseko
veterán
Hozták a 1016DCC-t, csak épp nem voltam otthon, így a szomszéd vette át helyettem. Én csak 4 óra után érek haza...
-
zseko
veterán
A Gyöngyösi Tescóban még van 2db 9.7"-es MyAudio tablet 45e-ért (most húztam le a vonalkód olvasón) és 2db 7"-es 25e-ért.
-
zseko
veterán
No van egy jó hírem meg egy rossz, melyikkel kezdjem?
Most beszéltem a MyAudioval, a jó hír az, hogy már ott van náluk a 1016DCC tablet, ma már kezdik is a kiszállítást
A rossz az, nem valószínű, hogy a futár ideér ma így csak kedden kaphatom meg
-
zseko
veterán
válasz
CHIPman #19164 üzenetére
Mea culpa, ezekről nem tudtam, elnézést
(#19165) nightmare13b: ezért is írtam bele azt hogy talán.
(#19162) KAMELOT: a tablet olyanoknak van mint pl. én, aki laptopnak nem látja értelmét asztali gép mellett (játékra kicsi, hurcolászni nagy), nyaraláskor, utazáskor viszont netezni, olvasni, filmezni a telefon kicsi, az asztali meg kb. felejtős...
-
zseko
veterán
válasz
ronson #19020 üzenetére
A telefonomhoz itthon 2500-3000Ft-ért árulnak 'bóvli' aksit, ami történetesen tök ugyanaz mint amit kínából meg lehet rendelni ~780Ft-ért és ingyen kihozzák. A gyári MHL kábel ebayen 2700Ft ingyenes szállítással, itthon 6800+1500 a szállítás. A konklúziót vonja le mindenki maga.
-
zseko
veterán
No, ma felhívtam a MyAudio-t, azt mondták előreláthatólag 16-án jön egy szállítmány és 17-én már nálam is lehet a tab, majd meglátjuk. Mindenesetre megrendeltem, volt vele egy kis macera (én végettem, mert live linux alól ment, de ez végülis itt mindegy), aztán kíváncsian várom, és remélem pénteken tényleg itt lesz
-
zseko
veterán
válasz
molnarpeter #18875 üzenetére
Ez így ebben a formában nekem is új volt, mert mobilon ez így nem működik.
-
zseko
veterán
Előre tudom, hogy hülyeséget kérdezek, de root mennyire várható, elképzelhető a MyAudio tableteknél? (tudom, ha elég népszerű és valaki megcsinálja, de mégis)
-
zseko
veterán
Be akartam regisztrálni a MyAudio oldalára, de cseszik elküldeni a visszaigazoló emailt.
-
zseko
veterán
Még mindig csak kérdezek...
mennyit befolyásolhat az 1280x800 helyett az 1280x768? A 1016DCC miatt kérdezem, mert ugyan teszenek a kínai oldalakon lévő tabletek (főleg az áraik), de a még nem elég mély angoltudás miatt nem merek belevágni onnan rendelni, nekem egy kicsit lutrinak tűnik (főleg a garancia miatt). Apró, max. 1-2e forintos kis 'vackokat' már rendeltem, de a 30-50e Ft már más kategória. Mindenképpen 10"-at szeretnék, eddig a Galaxy Tab2 volt kinézve, de ez a MyAudio tetszik és máris csak feleannyiba kerül mint a Samsung. Néztem más tableteket is, de mindegyikkel volt valami, vagy nem 10", vagy kicsi felbontás, vagy kevés háttértár, vagy gyenge. Ezzel már csak az ár a bajom, egy -20e-el kevesebbért nem is gondolkoznék, de még mindig csak feleannyi mint a Samsung..
-
zseko
veterán
Van egyébként bárki, aki már hozzájutott egy 1016DCC-hez? Guglival keresve a találatok 95%-a a saját oldalára vezet, 4% ide a PH/IT/MA stb. oldalra, a maradék meg valami egyéb találat..
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Mielőtt kérdeznél, olvasd el a téma összefoglalót!
- A warez minden formában tiltott!
- Alkalmazást keresel? Ide kattints!
- Használt iPad Pro 10. 5 cellular - 64GB + Apple Smart Keyboard + Apple Smart Cover
- ÚJ Bontatlan iPad Air 6 - 7 gen 11 és 13 Minden szín 1 év Apple Garancia Azonnal Átvehető DEÁK Térné
- újszerű iPad Pro 11" (3. generációs) (2021) M1 chip Wi-Fi 128GB silver ezüst Apple
- Samsung Galaxy Tab A8 (2021) , 3/32 GB,
- MacSzerez.com - iPad Pro 12.9" / 4. generáció / Asztroszürke / Wifi + Cellular / 512GB / Garancia
- Samsung Galaxy S23 Plus 256 GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Kingmax 1x2GB DDR3-1333 RAM
- BESZÁMÍTÁS! Sony PlayStation 4 PRO 1TB SSD fekete játékkonzol extra játékokkal garanciával hibátlan
- BESZÁMÍTÁS! Dell Latitude 5550 üzleti -Intel Ultra 7 165U16GB DDR5 RAM 1TB SSD Intel Graphics WIN11
- Beszámítás! HP Z2 G4 Tower Workstation számítógép garanciával, hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest