Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BandiT85

    aktív tag

    Sziasztok!

    Új csirke vagyok a topicban, több mint egy évtized intelezés után jöttem vissza az AMD-oldalra, egy 1920X és egy Asus X399A Prime társaságában 4×4Gb 3000-es Kingston Predator memóriával.

    Problémám a következő: mikor először összeszereltem, ventik felpörgése után 92-es hibakóddal, illetve a VGA visszajelző LED világításával fogadott a gép, amúgy se kép-se hang, se bios. Szétszedtem párszor (nem volt egyszerű, full víz rendszer, két darab SLI 1070-nel), próbálgattam a memóriákkal variálni, ssd-t, hdd-t leszedve stb nem javult a helyzet.

    Külföldi fórumok hangoztatták a BIOS firssítést, szinte minden fajta x399-es lapnál, meg is tettem a hátsó alaplapi gomb és bios frissítő usb hely segítségével a legfirssebb 0601-os verzióra, és bumm!!! van BIOS.
    Minden happy. Először alapon próbálgattam, minden jó, nem fagy, win betölt.

    Ok gondoltam, jöjjenek a finomhangolások:

    Memória: 2133MHz-en mennek a 3000-es ramok, na akkor átállítom: na itt jönnek a gondok, bármire állítom át, 2-3 másodpercig felpörög a gép, leáll, és visszaállítja a gyári beállításokat. Próbáltam a BIOS főmenüben a Porfile 1-2-tőt, beljebb a memóriabeállításokban manuálisan az időzítéseket, órajelet, feszültséget beállítani, helyzet ugyanaz.

    Proci: itt is állogattam a szorzót, gyári OC beállításokat (tudom h bénaság, csak próbaképp), mindent, semmire nem reagál, csak a feszültséget tudom felvinni, órajel mindig 3700-max.

    Mondom ez a BIOS is szar, visszamegyek régebbire, kipróbáltam mindegyiket: egyikkel sem indul, code 92 és vga led.

    Még jó hogy most májusban jött ki ez a bios (0601), különben nem tudnám használni a gépet...

    Van valakinek tippje arra hogy mindig visszadob a gyári beállításokra?

    Előre is köszönöm bárkinek is a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák