Hirdetés
- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- One mobilszolgáltatások
- Magisk
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Megbüntették, ezért feloszlatná az EU-t Elon Musk
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Ez lehet az Apple hajlítható telefonjának formája, mérete
- Google Pixel topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
HSM
félisten
válasz
S_x96x_S
#9722
üzenetére
Ez egyébként a Zen4-nél is látható volt, de a probléma nem a kétcsatornás DDR5, hanem az AMD csipek Infinity Fabric kapcsolata a processzor és a memóriavezérlő között. Meg lehet nézni, hogy az aktuális Intel generáció felsőkategóriás DDR5-el könnyedén a 100GB/s környékén van, míg Zen4-el örülni lehetett korábban olyan bő 70GB/s-nek is.
Nyilván az X3D modellek jelentős előnye is részben ebből fakad, hogy a nagy gyorsítótárból jobban kifutják magukat a feldolgozók, kevésbé támaszkodik a rendszer a memória alrendszerre.
Az Intel amúgy nem hiszem, hogy kinyírni akarná, csak nekik így jött ki a lépés, mikor alkotni kellett valami sokmagosat a Ryzenek ellen az éppen polcon lévő alkatrészekből... Az évtized mérnöki vicce, hogy az Alder Lake-ben mesterségesen kellett tiltani a benne lévő, működő AVX512-t a kis magok kedvéért... [link]
Új hozzászólás Aktív témák
- OLED TV topic
- NFL és amerikai futball topik - Spoiler veszély!
- World of Warships
- Horgász topik
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Milyen videókártyát?
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- BestBuy topik
- Az SK Hynix elárulta, hogy meddig nem lesz elég memória
- További aktív témák...
- Bomba ár! HP EliteBook 745 G6 - Ryzen PRO 5 I 8GB I 256GB SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W10 I Gari!
- RAKTÁRKISÖPRÉS! Eladó szerverek!
- HP EliteBook 850 G7 (15.6") i7-10610U - Garancia, Akció!
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 5 lemezes és digitális felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- Számlás vadiúj Tápegysègek! Kèszleten!
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


