Új hozzászólás Aktív témák
-
Pilács
senior tag
Érik a kuka
Az előbb ránéztem a töltőre és kisütés közben reszetelt, és rá állt alap töltésre 200mA-el. Esetleg lehet az adapter is ludas? Bár kisütés közben az nem igazán van terhelve, de ha "kihagy" akkor esetleg reszetelhet a töltő miatta... Gyárilag kapcsoló üzemű táp jár az IPC-1L -hez?
-
ottkar
addikt
Bármi elromolhat nincs olyan ami nem. Az IPC-knél kevés a meghibásodás de azért előfordulhat. A zúgás nem természetes. Nem melegszenek az akkuk nagyon? Az akkuk attól hogy nem lettek sokat töltve még lehetnek zárlatosak.
Azt is meglehet csinálni hogy nyomsz kisütést és utána megvárod míg mindegyiket teletölti majd kiíratod mennyi van bennük, akkor látod hogy van e rossz akku.Ha egy akku a 2000-esekből csak 300-at vesz fel annál beindul a 20mA körüli csepptöltés, FULL kiírás mellett. -
And
veterán
Sajnos létezik, pedig a közelmúltig nem nagyon volt ilyesmi. Azért sajnos, mert a Li-ion cella névleges feszültsége háromszor akkora, mint a NiMH akkué, így nem szerencsés sima ceruzaelemek helyére a fogyasztókba néhány ilyet betolni, nem is beszélve a töltőkről. A Li-ion akkuk teljesen másképp paraméterezett töltést igényelnek, mint NiMH-s társaik. Amíg a Li-ionok mérete eltér a megszokott 1.2V-os cellákétól, addig nincs baj..
-
Zola007
veterán
Így már más a helyzet, főleg ha 3 nap alatt lemerül. Nem valószínű, hogy a 250/500-as edzés is mindegyiken többször végigmegy.
Egyébként nekem 300-350 mA-es töltőáram hiányzik nagyon a készülékből. Szerintem ez lenne a mai akksikhoz egy optimális áram, ami még szép lassan tölt, de azért 8-10 óra alatt végez is ilyen 2500-as akkukkal.
A tápellátás megoldására pedig szivarcsújtós dolgoknál nagyon is érdemes figyelni, mint fentebb írták. -
ottkar
addikt
"Van rajta 3V-os érték is, és ez mellett 2A-t tud leadni."
Csakhogy az nem elég mert az adaptere 2,8 A-es az L-nek. Meg minek, van hozzá stabilizált tápegység még az hiányzik hogy egy stabilizálatlant rácsatlakoztass. Csak 3V-ra stabilizált tápegységet lehet hozzá használni és 2,8A-t leadót, több A lehet de kevesebb nem .
-
Zola007
veterán
Attól függ milyen akku, de egyébként Ottkarnak igaza van. Mondjuk, ha nem kell sebtiben, inkább maradj a 200-nál, az is C/12,5 és pont optimális. (még 1,4 C-vel számolva is C/17,5)
Nem árt ha hagysz időt a fizkémnek is .Egyébként ha mégis Conradtól vennéd a +4 akkus kivitelben, azokra rá van írva, hogy optimális töltés 16 órán át 200-zal. De amelyik akkun van olyan felirat, hogy "fast rechargeable" annak elvileg mehet nyugodtan az 500, de ismétlen, ha az idő nem sürget, akkor maradj nyugodtan a 200-nál
És mivel gondolom új akksikkal nyomod majd, ha lemerült, töltsd fel használat után, mert állni hagyni is töltve célszerűbb és így bármikor is kell, nem kell fejbevágni őket 500 meg 700 mA áramokkal, hogy gyorsan kész legyen.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- FÉL ÁR ALATT! Lian Li UNI FAN SL120 RGB 1db-os és 3db-os ventilátor szett garanciával
- MacBook felváráslás!! MacBook, MacBook Air, MacBook Pro
- Apple iPhone 15 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy S23 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest