- Leépíti a Sony az európai piacot?
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Eurós árlista a Google Pixel 10 telefonokhoz
- Ne legyetek bátorak, ha ezt a rollert választjátok - OOTD T10
- Légies iPhone halvány színei
- Google Pixel topik
- Realme GT 2 - aláírjuk
-
Mobilarena
TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Új hozzászólás Aktív témák
-
BonFire
veterán
válasz
Dany007 #19952 üzenetére
Arra viszonylag hamar rájön egy művész(eti vénával megáldott) alkotó, hogy a természeti jelenségeket egész jól lehet modellezni fraktálokkal, mert szabálytalanok, és a generálásuk nem kíván nagy számítási kapacitást. Egy villám alakja random cikkcakk, amit a fraktál felhőből egy kis kontraszt növelésével jó eséllyel elő lehet állítani. A robbanást is igény hozza elő. A művész random szóródást akar. A matematikus meg kitalálja, hogy "Te, figyelj! Ha kifordítod a képet a közepétől a sarkáig, jó eséllyel ilyet kapsz." És leprogramozza.
Ui.: After Effects-ben ez még meg van fejelve azzal, hogy mindez animálható.
-
Pala
veterán
válasz
Dany007 #19936 üzenetére
Ha van rá mód, én az ügyfelekkel megpróbálok Skype-on, livestream-szerűen (megosztom a képernyőmet), interaktív módon egyeztetni, lényegesen gyorsabb!
Legutóbb pont így dolgoztam egy német megrendelővel, fél óra alatt megvolt az, ami emailezéssel lehet, eltartott volna 1-2 napig.
-
Met
nagyúr
-
-
JustinBarnes
csendes tag
válasz
Dany007 #19860 üzenetére
Köszönöm a Te válaszod is! Igen azt tudom, hogy a vektorgrafikának nem az a legnagyobb előnye, hogy kisebb a memóriahasználat, hanem, hogy minőségromlás nélkül tudunk nagyíthatani. Csak azért érdekelt, mert amit most bevezetőben írtam, az ezáltal ellentétben van a kész tényekkel, hisz a Photoshophoz 1 GB, míg az Illustratorhoz minimum 1, ajánlottként 8 GB memóriát tüntet fel a gyártó honlapja.
Egyébként nem feltétlenül az összehasonlítás a célom, hanem egy grafikai stúdió működését elemezve végigmegyek az ajánlott programokon és ezekhez összeállítom a legideálisabb konfigurációt. Bár olyan szempontból igazatok van, hogy ugyanaz a gép fogja futtatni a Photoshoppot is, illetve az Illustratort is, tehát eleve az erősebb hardverigényű szoftver szerint kell a konfigot összeállítani, csak még is érdekelt, hogy ez a memóriahasználat most mennyire helytálló dolog. Köszönöm a válaszokat!
-
Met
nagyúr
válasz
Dany007 #19860 üzenetére
Gyakran hoznak hozzánk CAD-ből mentett vektoros tervrajzokat PDF-ben... és egy-egy összetettebb alaprajznál bizony megszenved a gép mire kinyomtatja.
Tudod miért? Mert ha CAD-ből mentik akkor egy körív nem egy vonal hanem sok kis szagatott vonalból áll, egy egyenes vonal alatt van még jó pár másolat. Mivel ezek mind külön objektumok a nyomtatónak fel kell dolgozni, hába nem látszik.
Amikor még gravíroztam nagyon sokszor hoztak ilyen rajzot és nagyon nagyon sok időt töltöttem ezek gyomlálásával. -
BalanceR
addikt
válasz
Dany007 #19775 üzenetére
Köszi!
Bár én inkább olyanra gondoltam, amit egyben le lehet tölteni.
(egy pár gigás .rar vagy .zip)Szerintetek hülyeség lenne egy félig publikus Dropboxot csinálni, amibe bárki feltölthet képeket a közösségből, illetve hozhat létre kategóriákat? Nem lenne fizetős tartalom, bárki leszinkronizálhatná a gépére a teljes tartalmat, vagy akár csak egy kategóriát, esetleg csak egy képet... lehetne egy minimum felbontás, meg persze jogvédett képet lehetőleg nem töltenénk fel.
Egy ember évek alatt tudna csak összeszedni annyi képet, amit párszáz ember egy hét alatt... -
ViZion
félisten
válasz
Dany007 #19696 üzenetére
Proofot a színek miatt kérnek első sorban.
Hogy Te színhelyesen látod az egy dolog, de ő mint ügyfél ebből kevésbé profitál, tehát kérjen akár a számára fontos részleteket kivágva egy kisebb nyomatot, jobb megoldást nincs. Illetve beülhet a gépedhez PS-ezni kicsit
A proof is pénz, de X m2 sz@r nyomat még több pénz... -
ViZion
félisten
válasz
Dany007 #19688 üzenetére
Nem gyorsabb proofot kérni? Ezt max. nyomdán belül megcsinálják, de csak pár képért nem fog senki otthon monitort kalibráltatni, meg színprofilt kérni. Amúgy ahogy írtam is: "Csak CMYK, de még akkor sem lesz tökéletes, mert ugye a nyomdai gépekhez is kellene tudnod mivel nyomják, mik a lehetőségek."
Teljesen felesleges belemenni a részletekbe, meg ilyen-olyan papírt szimulálni, stb... mert ugye "ezek összességével meg sok tapasztalattal együtt már elég jó közelséget lehet nyerni a végleges anyagról."szal. kb.ugyan azt írtad...
Logó megint más téma, sok helyen megadják a színt is, ott nem szeretik a konvertálgatást, sőt.*Ropi*: nah, meg a másik, a festék. Nagyformátumúnál azért vannak kísérletek, volt olyan kínai festék, amit még UV fóliázás után is "eltűntetett" a napsugárzás egy év alatt...
Az meg rip SW és beállításfüggő, hogy mennyire piszkál a gépbe. Jó digit nyomdagéppel RGB sem progléma, azért is jó amit küldesz. Mindjárt más lenne, ha ofset gépre raknák. De ez inkább Dluinet szakterülete.
Clemi: szvsz jobb, ha Te konvertálod CMYK-ra és úgy tiff, vagy PDF amit küldesz.
-
*Ropi*
félisten
válasz
Dany007 #19688 üzenetére
Kérni kell a nyomdától az aktuálisan betöltött festékekkel egy nyomatot (mert ugye új patronokkal már más színegyensúly lesz), amit ki kell tenni a monitor mellé. Ha azt tudja az ember, hogy az eredetije hogy néz ki monitoron, akkor azt is tudja mit hova kell húzgálnia, hogy olyan eredményt kapjon amilyet szeretne.
Egyébként évek óta gyártatok fine art fotókönyveket az esküvős párjaimnak és sosem volt gondom (saját magam által kalibrált, Adobe RGB-t tudó monitoron szerkesztek, Adobe RGB-ben küldöm a külföldi nyomdának az anyagot, ők meg postázzák vissza a kész könyveket).
-
ViZion
félisten
válasz
Dany007 #19640 üzenetére
Ilyen egyszerűnél biztos, hogy flock, az a logikus. Tehát Corel.
Vektorizálásra meg vector magic, csak jó alap kell, PS-el élesítve, javítva... de komplikáltnál semmi nem segít, meg kell rajzolni újra. Csak azt meg elmagyarázni, hogy a weboldalon lévő logo miért nem lesz jó a 2 m-es molinón... na az a szép... -
BonFire
veterán
válasz
Dany007 #19636 üzenetére
No látod, hogy nem jó a Delete, mivel mindenféleképpen vektorosban kell megcsinálni a végeredményt!
Éppen ezért a pixeles képet mindenképpen újra kell rajzolni vektoros eszközökkel, így pedig teljesen okafogyottá vált, hogy van-e box körülötte, avagy nincs. Annyival kevesebbet kell rajzolni. Marad a Pen és a pathok. Mentésre meg nem sok fájlvariáció van a Photoshopban.
-
TheProb
veterán
válasz
Dany007 #19567 üzenetére
Hu ezaz, erre gondoltam, csak én a warp-ot találtam meg ami nem volt jó.
Ilyenre sikerült, milyennek tartjátok?
(#19568) ViZion: Azzal csak az a gond, hogy tudtommal ezekbe nem lehet rendesen betölteni a .DWG-t, főleg ha abból indulok ki, hogy még az inventor se képes megnyitni... Kalap szar ez az ACAD...
Újracsinálni meg nem fogom az biztos. -
ViZion
félisten
válasz
Dany007 #19499 üzenetére
A Quark megelőzte a korát, ID onnan "merített" elég sokat. Nem véletlenül van amúgy bill kombó fájl ID-hez, ami a Quark billentyűit tölti be. Munkatársam sokáig Quarkal dolgozott, ahhoz volt ugyanis normális magyar elválasztás és helyesírás, ID-hez meg CS2-ben is elég problémás volt, külön kellett megvenni még azt is... Fenntartom, hogy a legnagyobb hülyeség, hogy a grafikus csináljon mindent. Engem is néznek copywriternek, fotósnak, etc... Igenis a tördelő tördeljen, a grafikus rajzoljon, retusáljon, etc. Amúgy is több szem, többet lát. Egy jó tördelő még egy korrektúra. Nálunk a tördelő kb. BonFire
, Valdemort és Rodolfo keveréke volt, viszont nélküle sokkal rosszabb lett volna a minőség. Újságírónak is beszólt a szövegért is, nemhogy egy rossz képért, hirdetésért... Tisztelem, jó barátom azóta is.
-
GergőBp
tag
válasz
Dany007 #19473 üzenetére
Azért szarból várat nem lehet építeni. Egyébként a fotográfus nem véletlen fotográfus. Régen is volt PS, de azt akkor levilágítónak hívták. Jó, volt még a spricc pisztolyos javítóeszköz, aminek a szivattyúját egy mosógép motor hajtotta meg. Ha lehet akkor mindig igyekezz a lehető legjobb képet készíteni. Itt van egy levilágításnál alkalmazott kis trökk, amivel az expozíciót javították. Magnum fotóügynökségnél található ez a kép. Ha esetleg nem ismered mindenképp olvass utána!
-
BonFire
veterán
válasz
Dany007 #19473 üzenetére
„Fogsz egy alap szikkadt MacDonalds-os hamburgert és pár órányi PS munkával olyan fotót varázsolsz belőle, mint amit a reklámokban látni.”
Amerikában a fotós mellett van külön egy food stylist erre a célra. A hambit rétegenként fényképezik le, majd úgy pakolják egymásra, hogy a gravitációtól ne tudjon összenyomódni, és a felső rész elfedni a benne lévő dolgokat. Minden hozzávaló elhelyezkedése úgy van megtervezve, csipesszel illesztik a helyére, hajszárítóval olvasztja a sajtot, hogy lekunkorodjon, injekciós fecskendővel adagolja bele a mustár és ketchup pöttyöket, pont oda, ahol az a képen a legelőnyösebben mutat.
Utána Photoshopban összerakják a rétegeket egy hambivá, ami sokkal magasabb, mint az eredeti, de ugyanazokat az „alkatrészeket” tartalmazza. A Ps mágus még végez némi retusálást a végső képen, itt ott színt fakít és -éget, lukakat foltoz stb. És kész a mesteri hamburger fotó.
Ez egy külön szakma, a saját fortélyaival, amit nem szívesen vernek nagydobra. Például a levest mindig hidegen fotózzák, egyszerűen a gőz lecsapódik mindig az optikán, nem lehet fotózni. Van egy csomó ilyen trükk, hogy nem is azt látod, amit mutatnak neked. Kávé helyett kóla, sör- és süteményhab helyett borotvahab, aranyló húsleves helyett tea, a zöldségek mindig nyersek, hogy megtartsák a színüket a főtt ételben stb.
A kulcsszó a YouTube-on: food stylist – rengeteg hasznos trükk van.
-
balintkagan1
tag
válasz
Dany007 #19473 üzenetére
Nagy részük ám olcsó trükk, olyanok pl. amikhez megveszi a felszerelést a helyi Praktikerben. Az mondjuk tény,hogy ennek az embernek nem 2 FT volt a stúdiója...De ott szerintem a nagy pénz inkább a Hasselblad meg ezek a fél milliós Broncolor Para 220, stb-k. De pl egy csmó fotózásához softbox helyett "scrim"-et használ, ami tulajdonképpen keretre feszített pauszpapír.Mondom érdemes meglesni az Advertising Photography DVD-jét, egy csomó trükk van benne, amik izgalmasabbá tehetik a fotót.
-
BonFire
veterán
válasz
Dany007 #19456 üzenetére
„ja de azért így nem kell nekiugrani szegény srácnak.”
De igen, kell, sőt, ülepen is kell rugdosni, mert nem a nyelvvel van problémája, hanem a gondolkodással! A két főmenüpontot ugye ki lehet találni, ahogy le is írtam. File - Fájl, Script - Szkript. Na, ha abba belekukkant, egyetlen olyan menüpont van benne, amely ránézésre teljesíthetné a kívánságát. Az Export layers to Files magyarul kábé Rétegek exportálása fájlokba, vagy valami hasonló lehet. A többi nem releváns. Eddig kéne eljutni önállóan, de megrökönyödve nézek, amikor kiírja a számítógép, hogy újra kell indítani a programot, vagy a rendszert, akkor az egységsugarú user csak néz, mint a boci, és gőze sincs, most mit kéne tenni. Pedig magyarul írja. Akkor most mi van?
Oké, elfogadom, hogy valakinek ez feladja a leckét, de szvsz aki kreatív munkára adja a fejét, annál az a minimum, hogy sokat agyal, okos, kíváncsi, és szereti felfedezni a dolgokat. Próbálkozik. Végignyálazza a menüket. Nem óbégat a mindenböngészőbenalapértelmezettentelepülőgoogletranslate korában, hogy nem tud megfejteni egy kétszavas angol kifejezést, és ezért nem tud haladni a munkájával. Nem muszáj mindenkinek gondolkodni, például kukoricát hántani agy nélkül is lehet.
-
BonFire
veterán
válasz
Dany007 #19440 üzenetére
Már hogyne lenne Corel Draw topik! Használd a keresőt!
-
BonFire
veterán
válasz
Dany007 #19363 üzenetére
„Bár a maszkolás mindig is távol állt tőlem.”
Megkérdezhetem ennek az okát? Ha gondolod, átmehetünk ebbe a topikba is a témával, de tényleg komolyan érdekel, hogy miért mellőzöl egy olyan hasznos műveletet, amellyel gyakorlatilag nem hibázhatsz, mert ha megcsúszik kicsit a kezed, akkor festőszínt cserélsz, és visszajavítod. Ezt radírozásnál elég körülményes kivitelezni, főleg a 20 undo-val. Ráadásul nagyja-kijelölés után a végletekig lehet finomítani a végleges kijelölést, ha pedig simán kitörlöd a pixeleket, utána nem lágyíthatod, vagy ellenkezőleg, keményítheted meg a széleket.
Egyetlen értelmes érv sem szól a radír használata mellett, már csak azért sem, mert a maszkolás pont ugyanannyi ecsetvonásba kerül, mint a radírozás, csak előtte még egyet pluszban kattintani kell a Layer paletta Maszk ikonjára. Így még az sem hozható fel mentségére, hogy a radírozás gyorsabb, tudniillik pont ugyanannyi ideig tart. Sőt! Ha hozzávesszük, hogy a romboló technika folytán bizonyos óvatossággal kell eljárni, le is marad a maszkolással szemben, hiszen a maszkot bátrabban festi az ember. Mert tudja, hogy semmit nem ronthat el. A radír otromba eszköz, és a végeredmény ronda.
-
ViZion
félisten
válasz
Dany007 #19361 üzenetére
De ez nem munkahely...
Ha majd megtanul maszkolni, megismeri az összetettebb módszereket, akkor el tudja majd dönteni -kellő tapasztalat után, hogy melyiket válassza. Az meg másik dolog, ha kollégád nem jól mérte fel a munkára fordítható időt... Most szórós újságot rakok össze, 45 g és rotációs, mivel hétfőn reggel viszik, így az ügyfél álltal csatolt p!csányi jpg képekből építkezek... hétfőre ígérte, me délután hozta. Ennyit a minőségről. Szava nem lehet, mert megcsinálom éjjel, cserébe sz@r lesz.
Hiába no, az évek meg a rutin... majd belejön a kollégád is.
-
ViZion
félisten
válasz
Dany007 #19356 üzenetére
Ha tanácsot adsz, akkor ne "oldszkúl" legyél. Azért fejlesztik a non-destruktív motyókat, mert jók, igény van rájuk, több lehetőséggel bírnak, etc. Akkor már ne MS paint módszert ajánljunk...
Az a kombó a merge layers to new layer, azaz egybeolvasztja a látható rétegeket a többi fölé, új rétegre... Nálam az undo-ból így elég max 5, mert minden módosítható utólag...
*Ropi*: az alaplapja max 8 GB-ot fogad, gyakorlatilag komplett gépcsere kellene. Ramdisk jó dolog, még XP időkben is szívóztam vele. Jó ramdisk progi is pénzes (fix meghajtót gyárt, kikapcsoláskor tömörítve menti is, induláskor betölti, ilyesmik...). Másik baj, h ram árak egekben vannak. Szép is volt 18k-ért vettem a 16 GB-ot... Gyakorlatilag a pénz a legnagyobb sebességkorlát...
-
indigo
aktív tag
válasz
Dany007 #19337 üzenetére
Végül megoldottam a képek többszörözését Action-nel. Számomra kicsit furcsa módon, de működik.
Akit érdekel, az olvassa tovább
Szóval betöltöm az 5x5cm-es képet, Action felvétel indul. Átalakítom intelligens objektummá a képet, készítek egy új réteget, amelyet kitöltök fehér színnel, megváltoztatom a képméretet 10x15cm-re, felrajzoltatom a segédvonalakat és a szétnyújtott 5x5cm-es képet visszaalaktíom az eredeti méretére. Ezt követően azt behúzom a segédvonalak által határolt bal felső sarokba, és lemásolom ötször, majd a helyükre igazítom. Itt nyomom be a stop gombot. -
ViZion
félisten
válasz
Dany007 #19352 üzenetére
Jujj... még egyszer delete-t írsz és bannollak
de a delete gombodat biztos törlöm!
Hajtincset kopi új rétegre, alá az új arc. Tincsnek lehet árnyék akár új rétegen, vagy drop shadow-al, ha bekapcsoljuk a layer mask hides effects opciót, utána az árnyék is maszkolható, ahol nem kell.
B verzió, hogy az új arcon maszkoljuk a tincs helyét. ez azért nem jó, mert azon rengeteg maszkolás-maszatolás lesz, az első verzió több szabadságot ad szerintem.
"Aztán én az ilyen retus / retouch dolgok után miután flatteneltem a layert"
OK, de szigorúan ctrl+shift+alt+e kombóval!Jah, nehéz elmondani az alapokat, amikor valaki a közepén kezdi, ilyen ez a topik, majd látod. Volt, aki valami prosit szerkesztett volna, egy kérdése volt: hogyan...
-
-
pikszel
addikt
válasz
Dany007 #19320 üzenetére
Ha minden képed tabon van, akkor is megy a drag&drop. Fogod a layer(eke)t és ráhúzod a kívánt kép fülére (tab), egy mikronnyi várakozás után átvált a képre, majd beejted oda. A layers palettáról viszont ugyanígy nem megy a dolog.
Egyébként pedig: preferences > open documents as tab > innen vedd ki a pipát és örülj.
-
BonFire
veterán
válasz
Dany007 #19321 üzenetére
Értem én, hogy neked ez kéne, de ez nem koncepció kábé CS4 óta! Addig minden külön floating windowban volt, és sokakat ez halálra idegesített (engem is őrületbe kergetnek a lebegő ablakok). Így nem marad más hátra, mint egyesével szétszedegetni őket.
De egyébként neked miért nem jó a Window>>Arrange>>Float all in Windows opció?
-
Dany007
veterán
válasz
Dany007 #19320 üzenetére
Mutatom képen is, elvégre vizuális típusok vagyunk.
Tehát nekem ez kéne. Hogy minden kép külön ablakban nyíljon meg, ahogy ott a képen is van két külön kép, két külön ablakban.
Erre van egy jó megoldás: float all in windows.
Ami jó is, ha egyszerre behívott képekről van szó. De ha már menet közben még egy képet berakok akkor már megint szívás... -
BonFire
veterán
-
BonFire
veterán
válasz
Dany007 #5002 üzenetére
Sehogy sem lehet. Régen, még a hetes verzió előtt "állítólag" át lehetett állítani, de a CS széria óta már nem.
Azért írtam, hogy állítólag, mert én nagyon sokáig a 6-ost használtam, és abban sem lehetett a nyelvet átállítani. Ez van sajnos. Ha mindenáron az angolhoz ragaszkodsz, kénytelen leszel beszerezni egy angol példányt.
Egy ismerősöm mondta, hogy ő otthon angolt használ, de a cégnél magyart kénytelen, mert a főnöke bevásárolt az akciós magyar nyelvű CS2-ből, amikor már kijött a CS3. Többek között ezért volt olcsó, mert a magyar nem kellett senkinek, meg különben is volt már új.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- ROBUX ÁRON ALUL - VÁSÁROLJ ROBLOX ROBUXOT MÉG MA, ELKÉPESZTŐ KEDVEZMÉNNYEL (Bármilyen platformra)
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- LG 65BX - 65" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! HP ProBook 450 G6 - i7-8GEN I 16GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W10 I Gari!
- Xiaomi Redmi Note 13 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Honor 90 Lite/Honor 90/Honor Magic5 Lite/Honor Magic6 Lite/Honor Magic5 Pro
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest