Hirdetés
- One mobilszolgáltatások
- Fotók, videók mobillal
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- 8000 nit, maradhat? A szaúdiaknál kezd a Honor 600 Pro
- Telekom mobilszolgáltatások
- iPhone topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Mobil flották
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kovbob
senior tag
válasz
gregory91
#32908
üzenetére
Nem egészen. Az Intel Cherrytrail tabletek mint rájöttem egy furcsa állatfaj. 64bit képes, de a rajta lévő UEFI csak 32bites. Így 32bites grubbal lehet bebootolni a 64bites linuxot
Ja és külön poén, hogy ezen az Alcatelen még legacy boot sincs, így sima 32bites nem UEFI képes rendszert se lehet bootolni 
-
Kovbob
senior tag
válasz
gregory91
#32905
üzenetére
Igen, csak alapesetben a linux mint 64bites grubot telepít, ha meg a leírás alapján próbálkoztam a 32bitesnek a telepítésével, végül mindig kaptam valami hiba üzenetet, amivel nem tudtam mit kezdeni. De igazából ne törd rajta magad tovább, maradok inkább a fedoránál, nem akarok egyenlőre ennyire belefolyni a linuxba. De köszi szépen a segítséget, csak tényleg ennyi küszködést nem ér meg nekem, ha amúgy a fedora meg megy alapból.
-
Kovbob
senior tag
válasz
gregory91
#32902
üzenetére
Nincs mellette windows, secure boot tiltva van. Ennyi a baj, hogy 32bites az UEFI a tableten. A fedora ezt gond nélkül támogatja, de más distrok hadilábon állnak vele. Viszont igazából közben, hogy próbálgattam a 2 rendszert, lehet maradok a fedoránál és nem erőltetem a mintet. A mint az csinált furcsa dolgokat, ha megtelt a ram például lehalt a youtube, meg beakadt a hang. A fedora viszont nem csinált ilyeneket, az jobban elvan a 2gb rammal.
-
Kovbob
senior tag
Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata Linux Mint telepítésében 32bites UEFI (Intel Cherrytrail) mellett? Próbáltam már több leírás alapján is (ez, ez, ez), de egyik alapján se sikerül. Egyáltalán a fedorán és debianon kívül van olyan linux distro ami támogatja ezt a felállást? Addig oké. hogy a live-ot bootolhatóvá tudom tenni és telepíteni a rendszert, de utána nem tudom bebootolni, mert nem látja a 32bit-es efi. Egyáltalán érdemes próbálkozni a fedora helyett, vagy maradjak a fedoránál? Nem tudom igazán eldönteni melyik a szimpatikusabb. Teljesítményben van különbség fedora xfce és mint xfce között. Egyenlőre annyi tűnt fel, hogy a mint az nem használ zramot, ez lehet hátrány 2gb ram esetén.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- CNC topik
- Robot fűnyírók
- One mobilszolgáltatások
- Mesterséges intelligencia topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Akciókamerák
- További aktív témák...
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- PC Game Pass előfizetés
- Game Pass Ultimate előfizetések 3 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Csere-Beszámítás! Apple Macbook Pro 2013 vége! 512GB SSD, I7, 16GB DDR3, Intel Iris Pro! Olvass!
- Lenovo Yoga 7 2in1 OLED FHD+ Ultra 5 125H 16 GB DDR5 7467 MHz Magyar helyszíni garancia 2028.06.
- Apple MacBook Neo 13" 512GB Touch ID Indigó Bontatlan / 27% áfás ár
- Panasonic CF-XZ6 AIO all-in-one laptop tablet 2k touch i5-7300u speciális ütésálló rugged
- 27% - ASUS ROG Strix XG27ACS Monitor! 2560x1440 / 1ms / 180Hz / G-Sync / FreeSync
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Ja és külön poén, hogy ezen az Alcatelen még legacy boot sincs, így sima 32bites nem UEFI képes rendszert se lehet bootolni 
