- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Egyszerre legnagyobb és legkisebb is a Garmin Venu X1
- iPhone topik
- Google Pixel topik
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- Nem lett arányos a fogyókúra
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Magisk
- A lapkakészlet és az akku különbözteti meg a Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro-t
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
td
senior tag
Ez a kérdés a DVD-image-beli dátumokról stornó, mivel az összes könyvtárnak azt állítja be, amikor az image (vagy ha DVD-re is ment, akkor nyilván az) létrejött, vagyis mind ugyanaz lesz. Elég gáz.
(A Preserve file permissions nem volt bepipálva, de gondolom, az nem változtatja meg ezt, mindenestre kipróbálom.)
Arra viszont továbbra is kíváncsi lennék, hogy lehet-e valamivel egy virtuális diszket készíteni egyszerűen, úgy, ahogy az íróprogival DVD-image-et hozok létre. Egy fokkal jobb alternatívának tartom, mint a tömörítetlen tar-ba tevést.
-
bambano
titán
Ezzel a chatscripttel:
# This chatfile was generated by pppconfig 2.3.18.
# Please do not delete any of the comments. Pppconfig needs them.
#
# ispauth PAP
# abortstring
ABORT BUSY ABORT ERROR ABORT 'NO CARRIER' ABORT VOICE ABORT 'NO DIALTONE' ABORT 'NO DIAL TONE' ABORT 'NO ANSWER' ABORT DELAYED
# modeminit
'' ATZ
# ispnumber
OK-AT-OK "ATDT*99***1#"
# ispconnect
CONNECT \d\c
# prelogin
# ispname
# isppassword
# postlogin
# end of pppconfig stuffÉs ezzel a ppp konfiggal:
# This optionfile was generated by pppconfig 2.3.18.
#
#
hide-password
noauth
connect "/usr/sbin/chat -v -f /etc/chatscripts/tmobile"
debug
/dev/rfcomm0
115200
defaultroute
noipdefault
user ""
remotename tmobile
ipparam tmobile
usepeerdns
novjmegy nekem a rózsaszín, amikor bluetoothon keresztül tolom a mobilnetet. Ebből neked az rfcomm0 ttyACM0 lesz, a többi szerintem ugyanaz. A telószám az ATDT után van.
-
bambano
titán
Az, hogy mit csinál a mobil, meg mit hazudik neked arról, amit csinál, itt eléggé nem esik egybe
A lényeg az, hogy analóg modem felületet emulál az usb fölött emulált soros port fölött
Ezek után tárcsázni kell a ppp szerverük számát, amire az elérhető legjobb rendszerben (gprs, hsdpa, ami éppen van), felépít egy virtuális kapcsolatot és beirányít a ppp szerverbe. Usernév, jelszó nem szokott kelleni, azt a telefon azonosíthatósága pótolja.
A lényeg, hogy vannak kacifántok a dologban, de azzal neked nem kell foglalkozni, mert szabvány modem felületet kapsz a mobiltól, amin csak tárcsázni kell és azon szabvány ppp forgalom működhet. A behívás lehazudása csak azért kell, hogy neked ugyanazzal a szoftverrel menjen a kapcsolat, mint régen az analóg modemeknél.
-
doc
nagyúr
hm, jo kerdes...
a mar emlitett megoldasok (/dev/XXX, ppp, kppp, stb) mind arra alapoznak, hogy modemkent hasznaljak a telefont
amennyire tudom, a telefonok szoktak igy mukodni, tehat elvileg igy mukodnie kell szerintem
(a mobilnetes modem lenyegeben ugyanaz mint egy mobiltelefon, csak a celnak megfeleloen van kialakitva)ne zavarjon meg hogy a mode az anno az 56K-s betarcsazos nethez is hasznalt szerkezet is
-
-
bambano
titán
Akkor rakj fel egy minicom nevű progit, azzal próbáld meg elérni a /dev/ttyACM0-n keresztül a telefont. Ha az alap ccitt/itu parancsok működnek, akkor a ppp is fog. leginkább atz-vel teszteld.
Ha ez kész, akkor ppp-config, a telefonszámot ki kell találni, mert elvileg szolgáltató függő, de előfordulhat, hogy ugyanaz. Fent kell lenni a ppp-config és a ppp csomagoknak.
Vagy faraghatod kézzel a /etc/ppp, /etc/ppp/peers alatti fájlokat -
bambano
titán
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T490s - i7-8GEN I 16GB I 256SSD I 14" WQHD HDR I Cam I W11 I Gari!
- Bomba ár! Dell Latitude 3590 - i5-8GEN I 8GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 7600XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Ikea Eilif Paraván - Asztali elválasztó
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged