Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrgergoke

    aktív tag

    Sziasztok!

    Jelenleg asztali géppel használok (alaplapról) egy Logitech Z4i-t, de le szeretném váltani, mert ha picit megemelem a hangerőt, a jobb oldal bizonyos frekvenciákra zizegni kezd, és egyre jobban feltűnik, ahogy a mélynyomó a durva basszusokat torzítja.
    Nem akarom 0-24 szétszedni a falakat, de néha jól esik az embernek egy fél óra erős, tiszta basszus. Ettől függetlenül sokat játszok, és zenész lévén viszonylag audiofil is vagyok. Nem szoktam hangosan bömböltetni, szeretem, ha normál hangerőnél is kijönnek szépe a dolgok.
    Tehát szeretnék valami újat venni (leginkább hardveraprón használtan), mondjuk 20k alatt. Tudtok ilyesmi árú használt 2.1-eket javasolni? Megjegyzem, ezzel a Z4i-vel pozitív tapasztalataim voltak, de hát nem mai gyerek már. Hangkártya váltást is tervezek, tehát jó helye lesz a következő darabnak.
    Köszi mindenkinek! :)

    https://rendeljkinait.hu/

  • mrgergoke

    aktív tag

    Sziasztok!

    Eddig egy Logitech Z4-et használtam úgy 2 évig. Elégedett voltam vele, mert sokat játszok FPS-ekkel (sok géppuska, robbanó gránát, autó, stb.), így fontos a megfelelően feltekerhető basszus. A játékoktól eltekintve is szeretem a mélytúlsúlyos hangzást. Szégyen, nem szégyen nekem a 2.0 nem jön be a 20-40 közötti árszegmensben, vagy csak nem láttam még jót.
    Amikor leváltottam ezt a hangrendszert, itteni javaslatra megvettem egy Edifier R1600T Plus 2.0-t, majd kitaláltam, miután rájöttem, hogy alig van benne mély, hogy akár használhatom én ezt a Z4 mélyládájával is (ha jól vettem ki, egy oldal szerint 8"-os). Aki nem bírja az ilyesmit idegekkel, ne olvasson tovább.

    Az új alaplapomon valami megfejthetetlen ok miatt nem működik a jack-sensing, ezért nem volt más hátra, vásároltam egy jack elosztót, és rádugtam az Edifier-t is, meg a mélyet is. A szatelliteket nyilván lehagytam a Z4-ből, félretettem őket.
    Teljesen jó is volt így, de vásárló akadt a Z4-re kompletten. Azért írtam le a teljes sztorit, hogy képben legyetek az elvárásaimmal. Szeretném helyettesíteni a mélyládát, ergo ha lehet, jack csatlakozással csak azt szeretnék vásárolni. Tudnátok segíteni? :)
    Köszönöm szépen!

    [ Szerkesztve ]

    https://rendeljkinait.hu/

  • mrgergoke

    aktív tag

    válasz dudika10 #26410 üzenetére

    Nekem jo hasznaltan is, de 20k-nal tobbem nincs erre a dologra. Az egesz Z4 legutoljara ujonnan vagy 27k lehetett, hogy lehet, hogy az aktiv melyladak 40k-nal? :O
    Ha ez igy van, igy marad, akkor surgosen tudnom kell, mert nem adom el a Z4 melyladajat, hasznalom, amig meghal. Valami olcsobb megoldast tudnal javasolni, ami hangzasban legalabb annyit ad, mint ez a mely?

    https://rendeljkinait.hu/

  • mrgergoke

    aktív tag

    Ha valaki tudna esetleg segíteni, nagyon hálás lennék!

    Új felállás van. Eladom a Z4-et cakk-pakk, így marad az Edifier R160T Plus, amihez ugye szeretnék venni egy lehetőleg aktív mélynyomót. Közben eszembe jutott, hogy van itthon egy teljes 5.1-es házimozirendszer (Dimarson, tudom-tudom), aminek az erősítője halt meg véglegesen. Az aktív mélyekkel ahogy nézem, az a probléma, hogy a hátlapjukon van mindnek a szabályzója, én meg hozzászoktam a Z4 vezetékes távirányítójához.
    A kérdés a következő: lehet-e valahogy úgy egyszerre 2 különálló hangrendszert, egy 5.1-et és egy 2.1-et rákötni egy most vásárolandó erősítőre, hogy tudjam váltogatni alkalomadtán, hogy melyik szóljon és asztalról vezérelhető legyen a basszus? Hogy teljesen tiszta legyen a kép, hozzá kell tennem, hogy az 5.1-et csak azért akarom belenyomorgatni az amúgy is problémás ügybe, mert az csak kallódik itthon, senki sem használja, és ha nagy ritkán filmezek, hátha jobban szól, mint az asztali sztereo.

    Tehát szeretném összehozni a fenti rendszert. Az sem baj, ha a filmezések előtt mindig be kell dugdosni az amúgy kihuzigált vezetékeket, vagy kicserélni a 2.1-ével. Ilyeneken nem akadok fenn, csak működjön a dolog.

    A fentiek alapján akkor szeretnék venni egy erősítőt (nem kell semmi extra, költséghatékony megoldást keresek), illetve egy aktív mélynyomót (mondjuk használtan). OLX-en, a linkelt oldalon nézegettem őket, de őszintén szólva elképzelésem sincs, melyik szólhat normálisan, melyik megbízható márka.
    Az erősítőre egy tízesnél nem szívesen szánnék többet, a mélynyomó mondjuk max 25k, nagyon indokolt esetben 30k.

    Köszönöm szépen annak, aki veszi a fáradságot és segít!! :)

    https://rendeljkinait.hu/

Új hozzászólás Aktív témák