- Telekom mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Google Pixel 10 Pro XL – tíz kicsi Pixel
- iPhone topik
- Garmin Fenix 7 és 7S - profi sport megszokásból
- Apple iPhone 16 - ígéretek földje
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Fotók, videók mobillal
Új hozzászólás Aktív témák
-
Winner_hun
félisten
válasz
rauschie #747 üzenetére
LOL A tápok szívják ki a levegőt a gépből
Elég lesz a házad szellőzése, de ez úgyis a gyakorlatban fog kiderülni. Ha meglesz a gép, bepakolsz mindent, használod a gépet és pár óra terhelés után leveszed az oldalát majd belenyúlsz és megállapítod, hogy melege van-e vagy sem. Én is így csináltam, így vettem észre, hogy a meleg a táp és az optikai meghajtók között igen megreked. Itt kezdődött az egész modding.... -
Winner_hun
félisten
-
SaNyEe
aktív tag
válasz
rauschie #731 üzenetére
Nem az, bár ha nincs otthon dekopírod akkor valószínű állványos fúrógéped sincs de azért leírom
Szerettünk volna tökéletes köralakot gépházra és elkezdtünk gondolkodni mivel is lehetne ezt kivitelezni, mindenféle megfordult a fejünkben de túl sok lett volna állandóan az utómunka így arra a következtetésre jutottunk, hogy szerszámot kell készíteni (szerintem boltban lehet is ilyesmiket kapni de ha az emberek megvan minden eszköze hozzá akkor miért ne csinálja nemde?)
Szóval a cucc úgy néz ki, hogy van egy központi felfogatórész ami a fúró tokmányába megy be, a felfogatórészen van egy furat amibe bekerül egy állítható hosszúságú fémrúd a végén egy vágóéllel. A fémrudat meglapoltuk és egy csavarral be is lehetett tökéletesen rögzíteni kívánt hosszal (sugárral) a központi felfogatórészbe. A közp. felfogrésznek az alja egy 5mm-es átmérővel végződik.
Ezt az egész cuccot befogtuk egy állványos fúró tokmányába, alátettük a vasat amire egy 5,5mm-es lyukat fúrtunk, beállítottuk a megfelelő helyre a megfelelő sugárral és szép lassú fordulaton(3-500rmp) elkezdtük kivágni a lemezt.
Utána elég durva frizbit kaptunk, tökéletes gyilkolóeszköz
Ezután már csak le kellett reszelgetni a peremet és kész is volt a köralak, ami tényleg kör!!! -
Winner_hun
félisten
válasz
rauschie #731 üzenetére
Nem kivitelezhetetlen, csak akkor kell egy reszelő is.Naszóval. Az első lukakat a gép tetejére vátam ki. Először azt csináltam, hogy felrajzoltam a ventik helyét, majd fúrtam egy 10es lukat, amibe bedugtam a dekopírt és elkezdtem vágni. Nem a leggyorsabb dolog volt, ezután taktikát váltottam. A kört kifurkáltam 3-as fűróval, majd végigtoltam rajta a dekopírt, majd a legvégén egy dremmelszerű csiszolóakármivel kör formát adtam neki. asszem így volt, másfél éve vágtam ki a gép tetejét
Winner_hun
és nem lesz átírva, egyenlőre
-
Winner_hun
félisten
válasz
rauschie #721 üzenetére
Még szép, a jelenlegit topikcímnek be kell teljesülnie
Milyen stockról beszélsz? Az tudomásom szerint a gyári hűtőt jelenti. Szerintem nézd át az első hsz-t, egy fél percet nem ment az a hűtő
Hogy hogy fog elférni? Az legyen a legnagyobb probléma, felfér az a kis drágaság mindenhova -
Winner_hun
félisten
válasz
rauschie #715 üzenetére
Első ránézésre az az idióta mintázat, ami nem tetszik a ház oldalán. Ha ez nem zavar, után természetesen oda és annyit lyukat teszel/tetetsz, amennyit csak akarsz, az én házamban sem volt, csak elöl és hátul egy egy ventinek hely, a többit én csináltam bele. Azthiszem nagyon nem bántam meg
Miaz, hogy fémben nem alakítható ki esztétikusan szellőzőnyílás?
Amúgy szvsz nem lenne elég az a 2db 8-as és a táp. Vagyis nem teljesen, különben nem csinálnának ilyen házakat. Elég az, de sokkal melegebb lesz benne, ezért nem árt egy két plusz ventit bele. Az oldallapon a CPU magasságában, amikor a másik gépem volt, ott volt nekem is a lyuk: [link], de a BAT miatt nem fért el, ezért alulra raktam kettőt nagyon nem bántam meg, sőőőt és a proci mostmár hátulról kapja a friss levegőt.
Ha elfér, lehet előre 12 centis ventit, szoktak is, de SZVSZ az nem éppen elég, mert a meleg felfelé száll, az alsó 12 centis a VGA hűsítésére jó lehet.
Ha képet szeretnél rá matricázni, akkor: [link], ha festeni, akkor pedig: [link]
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Honor X7a 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Dell Latitude 5550 notebook - Intel Ultra 7 165U 16GB DDR5 RAM 1TB SSD Intel Graphics WIN11
- LG 25GR75FG - E-Sport Monitor - FHD 360Hz 1ms - NVIDIA Reflex + G-sync - AMD FreeSync - HDR 400
- Bomba ár! HP EliteBook 745 G6 - Ryzen PRO 5 I 8GB I 256GB SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W10 I Gari!
- Apple iPhone 15 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest