Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MoP_FX 57

    őstag

    válasz Воланд #965 üzenetére

    Szerintem helytelen a megközelítésed. A Windows alapvetően mindenkinek készül, a mindenki nagy részét pedig az átlag teszi ki. Az az átlag, akinek sem ideje, sem kedve, sem egyéb affinitása nincsen arra, hogy maga egy kvázi objektív teszten keresztül értékeljen egy Windows verziót. Ehelyett a véleményét olyan személyek elmondására fogja alapozni, akiket magánál hozzáértőbbnek gondol. Ez a hozzáértés akár lehet vélt és/vagy valós is, neki nem fog számítani. Tehát haverja, szomszédja, gyereke, munkatársa stb. Gondolom, tovább nem is kell ragozni a „szájhagyomány” útján terjedő jó és rossz megítélés közötti óriási különbséget az átlagra nézve. Az utóbbiban a W7 brillírozik még mindig, a W8 nem, nem is alaptalanul.

    Nekem az a véleményem egyébként, hogy minél több hasonlóságot fog külsőleg mutatni a W10 a W8 irányába, annál komolyabb hendikeppel fog indulni jövőre. Rengeteg nagyszerű fejlesztés történik a színfalak mögött, az átlag ritkán ezt látja. Sajnos még mindig tolakodnak azok a csempék és modern appok. A modern és klasszikus appok kettősségét és keveredését már nem is igazán tudom hová tenni. Legyen az a számológép vagy a vezérlőpult vagy bármi más.

  • MoP_FX 57

    őstag

    válasz King Unique #971 üzenetére

    csak épp ott a gond, h nagy átlag nem tudja igazán objektívan átlátni a dolgokat és a szomszéd, kiskorú Veér István szava számára a szent, no meg a hülye mítoszok...

    A probléma inkább ott van, hogy amikor leszólod az átlagot, akkor a vásárlóerő zömét szólod le. Ha nekik nem kell ez az egybekutyult, katyvasz irány, akkor kinek fog? Teljesen mindegy, hogy pontosan mi alapján nem kell nekik. Lehet persze konokul ebbe az irányba is menni, csak az emberek már egyszer szavaztak a pénztárcájukkal, meg fogják tenni újra, ha rá lesznek kényszerítve. 2020/W7 támogatásának vége pedig még nagyon nem holnap fog eljönni.

    A kettősség valóban fura lehet, de szokható...

    Na, és megszokták az emberek? Vagy inkább választottak valami mást?

    A további részre reagálva:
    Megint csak leszólod az átlagot, mert nem fogja addig toszogatni a W8 beállításait, míg eléri a W7-en megszokott megjelenést/érzést. Nem fogja, és? Megteheti. Az MS-nak lenne a feladata, hogy kicsit nagyobb érzékkel ragadja meg az emberek elvárásait/kívánságait. Elvégre ők próbálnak meg valami újat eladni, nem fordítva.

    [ Szerkesztve ]

  • MoP_FX 57

    őstag

    válasz King Unique #975 üzenetére

    Ez részemről nem is igazán leszólás akar lenni, hanem száraz tények, amik főleg home user oldalról sokx lustaságra, megfelelő hozzáállás hiányára, vmint alapvető felhasználói ismeretek hiányára vezethető vissza.

    Leírom újra, bár csak ismétlem önmagamat. Nem az embereknek kell a MS-ot megnyerniük, hanem fordítva. Ha az MS új terméke elnyeri a tetszésemet, megveszem. Ha nem, akkor nem. Ennyire egyszerű. Egyelőre van választásom. Ha már fizetni kell érte, utána még állítgatni, third-party programot telepíteni csupán azért, hogy valahogy az eddigi állapotot visszaállítsuk, az már rég rossz az egyszeri felhasználó szemszögéből. A piac farkastörvényei, nem nagyon lehet vele vitatkozni.

    "szavaztak a pénztárcájukkal" na harmadrészt meg pont erről van szó, h egy jelentős része, már korábban váltott Win7-re és alapból nem is szándékozik onnan váltani, mert neki elég az. Tehát ebből kifolyólag lehet bármilyen az új OS, őt nem különösebben fogja érdekelni.

    Na, ez meg aztán teljesen szembemegy az aktuálisan uralkodó termékciklus-alapú értékesítési trenddel. Tehát tulajdonképpen az MS nem azért árulja a W8-at, hogy a Windowst továbbiterálja, és ezzel többek között profitra tegyen szert?

    Csak ugye egy ilyen 3-5 perces művelet se megy a nagy átlagnak, v menne, de nem is érdekli alapból, de bezzeg Skype, FB profil beállítása már annál inkább..., mert az érdekli.

    Skype, FB érdekli őket, az OS meg csak egy eszköz, ami lehetőleg tegye a dolgát láthatatlanul. Számomra abszolút érthető, a többség nem az OS állítgatásában/„betörésében” leli az örömét.

    A nagy átlag elvárásait meg pont nem lehet olyan könnyen eltalálni, mert, ha csak rajtuk múlna a fejlesztés, maga az OS nem sokat fejlődne és előre ők maguk sem tudják objektíven, milyennek kellene lennie pontosan az új rendszernek...

    Én ki merem jelenteni, hogy a felhasználók zöme nem rajong a változásokért. Egy ekkora paradigmaváltástól meg nyilván egyenesen irtóznak.
    Már a Vista sem volt egy kéjutazás az MS számára, pedig kívülről leginkább csak egy komoly facelift volt. (a motorháztető alá most ne menjünk)
    Nekem pedig kifejezetten tetszett, és használtam megelégedéssel. Felüdítő volt a szépsége.

    De itt az Insider program, ahol mki leírhatná az óhaját a gyártó felé, feedbackelhetne. Vajon hányan, hány átlagos felhasználó teszi ezt meg célirányosan, regisztrálva live fiókkal az Insider programba???

    Szerintem nagyon sokan. Naivitás lenne azt hinni, hogy mindenki, de már minden 2.-3. ember visszajelzése bődületes infó lesz nekik. Csak remélni tudom, hogy megszívlelik az ötleteket is, nem csak a bug reportokat.

    [ Szerkesztve ]

  • MoP_FX 57

    őstag

    válasz King Unique #979 üzenetére

    Ki mondta, h az embereknek kell megnyerniük az MS-t? Én nem az biztos, csak arra utaltam, h eleve van egy nagyon nehéz eset réteg, akiket jóformán nem nagyon lehet...

    Azzal kezdted, hogy a felhasználók zöme lusta, tájékozatlan, buta, alkalmazkodásra képtelen stb. Nyilván két megoldás van erre az esetre. Vagy minden felhasználó elkezdi pallérozni az elméjét Windowsból, vagy pedig az MS figyelembe veszi a célcsoportjának jelentős hányadát képező átlagot, és így alakítja (át) a lassan 20 éve kvázi de facto szabványnak számító GUI-ját.

    Ennyi erővel Win7-re is fel kell tenni csomó 3rd party programot, van akinek elég beépített Media Player, van akinek nem, mert nem támogat bizonyos formátumokat....az felrakja VLC-t és társait, v nem?

    A különbség pusztán annyi, hogy W8 esetén bűvészkedni kell egy kört még a modern UI legyűrésével is.

    Azért árulja, csak, mint mondtam, bizonyos rétegeknek hiába...

    Akkor vigyük végig a gondolatmenetet. Nem a W7 felhasználóknak szánták, implicite levonhatjuk a Vistát is, mert elég W7-szerű. 2012-ben az előbbi kettő 48%-ot birtokolt, míg az XP 43% körül lavírozott. Szerinted az XP felhasználók lettek volna a célcsoport? Azok az XP felhasználók, akik kvázi bemutatva a középső ujjukat az egész Vista-7 érát kihagyták? Meredek feltételezésnek tűnik.
    Nekem inkább az a véleményem, hogy a W7 felhasználóknak szánták, csak szimplán elbarmolták, a sajtó meg jól felkapta, és végül az MS duplán szarul jött ki.

    Igen az OS, csak egy eszköz, de ez a kerülő válasz, nem válasz, mert egy számítógép felhasználónak rendelkeznie bizonyos alapismeretekkel, meg kell tudni oldania bizonyos menet közben felmerő általános problémákat, beállítania xy dolgot.

    Dehogy kerülő válasz, ez a helyzet, nézz körbe a környezetben! Az emberek zöme csupán egy rutinszerű, betanult számítógép-használati ismerettel rendelkezik. Ha valami ettől eltérőt szeretnének, akkor jön a családtag, ismerős, rendszergazda. (az idősebb generációkra nyilván hatványozottan igaz, a fiatalabbak meg általában csak hiszik, hogy értenek hozzá)

    [ Szerkesztve ]

  • MoP_FX 57

    őstag

    válasz #58000384 #980 üzenetére

    Ha ott a Win7, ami elnyerte a felhasználó tetszését mindenben, és fizetett is érte, meg 2020-ig támogatott, akkor mi a bánatért akar egy olyan rendszert használni, ami más elgondolás alapján működik?

    Azért, mert az emberek zöme hiszi (fogyasztói társadalom csúcsra pörgetve), hogy az újabb automatikusan jobb, de legalább menőbb/trendibb/jövőbe mutatóbb. Tehát értelemszerűen tesznek egy kísérletet az újjal.

    Viszont ez nem jelenti, hogy meg kell rekedni egy bizonyos koncepciónál, ami még alapjaiban a Win95 idején keletkezett.

    Azért rohadt nagy különbség van a között, hogy egy meglévő jót elmaszatolnak valami még jobbá egyfajta evolúciós lépés keretében, vagy összehoznak valami katyvaszt, amit aztán revolúcióként próbálnak elsütni.

  • MoP_FX 57

    őstag

    válasz King Unique #984 üzenetére

    Hsz. csata, lol. Egyébként persze, zárjuk le. A számok igazából nem hazudnak. Tök mindegy, hogy személy szerint nekem vagy neked a zsánered-e a W8-irány. Globálisan nézve gyászosan leszerepelt ilyen-olyan okokból kifolyólag. W10-féle tűzoltást meg még meglátjuk, én mindenesetre drukkolok. Van sok pozitív jel, csak sajnos negatív is.

  • MoP_FX 57

    őstag

    válasz King Unique #986 üzenetére

    Nyilván könnyű, de ugyanezeket a rétegeket majmolták meg vélhetően ugyanezek a sajtó orgánumok, amikor a W7 durrantott, és nyitották is szépen a pénztárcájukat az emberek. Botorság lenne azt hinni, hogy a W8 kvázi bukása csupán a túlzott negatív sajtó-visszhang eredménye lenne.

    (#987) Kékes525:
    "egybekutyult, katyvasz" -> Az eddig izolált modern UI-ból lehozott modern appok futtatása konkurensen más klasszikus appal, lásd például kétfajta számológép. Ez mintha valami új feature lenne a tech. preview-ban. Ebből következően nekem úgy tűnik, az MS így képzeli a kettő világ „szimbiózisát”.

  • MoP_FX 57

    őstag

    válasz Kékes525 #1000 üzenetére

    Igazad van, csupán a múltkori fiaskó után nagyon kellene az MS-nak arra figyelnie, hogy a legelső publikus verziótól kezdve erősen pozitív legyen a megítélés. Ide már a vegyes sem elég. Egyértelműen pozitív kellene. A legtöbb embernek ez a GUI-n fog eldőlni, nem azon, hogy a memóriakezelésen mennyit reszeltek a háttérben.

  • MoP_FX 57

    őstag

    válasz Kékes525 #1007 üzenetére

    Én például kifejezetten kedvelem az Aero Glasst W7 alatt, és nem szomorkodnék, ha W10 alatt globálisan visszatérne, legalább opcionálisan. Egyrészt esztétikailag, másrészt funkcionálisan is a kedvemre van.

    Erőforrásügyileg meg nem izgat túlzottan az alpha blending jelentette többletterhelés, mert:
    - asztali gépet használok
    - kikapcsolható
    - megfelelő technikákkal (pl. stencilezés) gyakorlatilag a légypiszok szintjére redukálható az ablakléc és tálca átlátszóságának megnövekedett számításigénye

  • MoP_FX 57

    őstag

    válasz Ice&Lime #1013 üzenetére

    Igazából én elfogadom a flat irányt, mint aktuálisan uralkodó trendet. Bizonyos fokig még frissítőleg is hat rám a Vista/7 után. Számomra inkább a konzisztencia hiánya (legyen akkor minden flat) és a kettősség (modern és klasszikus app együtt), amik eléggé zavaróak. Ebből a szempontból az OS X Yosemite vsz. egy jóval igényesebb átmenetet valósít meg. Bár az Apple általában mindig nagyobb érzékkel nyúlt a dizájnhoz.

  • MoP_FX 57

    őstag

    válasz #58000384 #1048 üzenetére

    Most egyébként milyen a rendszer? Egységes, konzisztens? Mert én konkrétan három különböző irányt is tetten tudok érni a W10-ben. Ott van a Start Screen, teljesen flat. Aztán ott van a klasszikus asztal, ami azt egyelőre legfeljebb mímelni próbálja. A tálca például miért átlátszó, ha az ablakkeret nem? Az ikonok egy része miért árnyékolt, „domború”, amikor egy másik része pedig teljesen flat?

    Persze tudom én, developer preview, nem végleges, csak hát akkor is na. ;)

  • MoP_FX 57

    őstag

    válasz #58000384 #1050 üzenetére

    Egyrészt költői kérdés volt, mert jelen állapotában természetesen nem konzisztens a GUI. Másrészt tényleg ilyen szubjektív érvekkel próbálod kiszúrni a szememet, hogy „Az nem baj...”, „...nem olyan egyhangú” stb.? Ilyeneket én is zsákszámra be tudok tenni, csak nem teszek, mert abszolút súlytalanok.

    A tény az, hogy jelen pillanatban a visszahozott start menüben keverednek/hemzsegnek a flat és nem-flat gyári ikonok, hovatovább gyanítom, hogy még a pre-Vista-érából is cipelgetünk ikonokat, amik persze már nincsenek ennyire szem előtt.
    Nem azt mondom, hogy ez egy kardinális probléma, amit azonnal meg kell oldani, de jelen pillanatban ez összekutyult, gányolt, koncepciótlan és kapkodó hatást kelt, ami az általam felvetett inkonzisztencia tényét tökéletesen alátámasztja.

    a tálca is egyszerűbben néz ki, mint 7 alatt.

    Egyszerűbb? Őszintén szólva én még különbséget sem igazán látok egy enyhe faceliften túl.

    [ Szerkesztve ]

  • MoP_FX 57

    őstag

    válasz #58000384 #1052 üzenetére

    Ööö, az hogy "nem baj", hogy átlátszó a tálca, az az én egyéni véleményem volt, ami mi más lenne, mint szubjektív?

    Persze, hogy az. Én mit írtam, objektívet?

    Ez mi más, mint szubjektív vélemény?

    Az, csak mi nem ezen vitatkoztunk. Mi azon vitatkoztunk, hogy a GUI jelen formájában konzisztensnek tekinthető-e. Ez már egy következmény, amit én az egységesség hiányából (amit én például az ikonok inkonzisztenciájából vezettem le) származtattam magamnak.

    Nem hinném, hogy az egész koncepciót az tenné működőképessé és látványossá, hogy az ikonok a különféle 3rd party alkalmazásoknál flat ikonok-e vagy sem.

    Mi 3rd party? PC Settings? File Explorer? (eddig flat) Snipping Tool? Recycle Bin? (eddig classic)

  • MoP_FX 57

    őstag

    válasz Воланд #1223 üzenetére

    Ez a fekete, kontraszttalan fejléc az aktív ablakon valami új találmány a 9860-ban, vagy te állítottál el valamit?

Új hozzászólás Aktív témák