Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MoP_FX 57

    őstag

    válasz King Unique #975 üzenetére

    Ez részemről nem is igazán leszólás akar lenni, hanem száraz tények, amik főleg home user oldalról sokx lustaságra, megfelelő hozzáállás hiányára, vmint alapvető felhasználói ismeretek hiányára vezethető vissza.

    Leírom újra, bár csak ismétlem önmagamat. Nem az embereknek kell a MS-ot megnyerniük, hanem fordítva. Ha az MS új terméke elnyeri a tetszésemet, megveszem. Ha nem, akkor nem. Ennyire egyszerű. Egyelőre van választásom. Ha már fizetni kell érte, utána még állítgatni, third-party programot telepíteni csupán azért, hogy valahogy az eddigi állapotot visszaállítsuk, az már rég rossz az egyszeri felhasználó szemszögéből. A piac farkastörvényei, nem nagyon lehet vele vitatkozni.

    "szavaztak a pénztárcájukkal" na harmadrészt meg pont erről van szó, h egy jelentős része, már korábban váltott Win7-re és alapból nem is szándékozik onnan váltani, mert neki elég az. Tehát ebből kifolyólag lehet bármilyen az új OS, őt nem különösebben fogja érdekelni.

    Na, ez meg aztán teljesen szembemegy az aktuálisan uralkodó termékciklus-alapú értékesítési trenddel. Tehát tulajdonképpen az MS nem azért árulja a W8-at, hogy a Windowst továbbiterálja, és ezzel többek között profitra tegyen szert?

    Csak ugye egy ilyen 3-5 perces művelet se megy a nagy átlagnak, v menne, de nem is érdekli alapból, de bezzeg Skype, FB profil beállítása már annál inkább..., mert az érdekli.

    Skype, FB érdekli őket, az OS meg csak egy eszköz, ami lehetőleg tegye a dolgát láthatatlanul. Számomra abszolút érthető, a többség nem az OS állítgatásában/„betörésében” leli az örömét.

    A nagy átlag elvárásait meg pont nem lehet olyan könnyen eltalálni, mert, ha csak rajtuk múlna a fejlesztés, maga az OS nem sokat fejlődne és előre ők maguk sem tudják objektíven, milyennek kellene lennie pontosan az új rendszernek...

    Én ki merem jelenteni, hogy a felhasználók zöme nem rajong a változásokért. Egy ekkora paradigmaváltástól meg nyilván egyenesen irtóznak.
    Már a Vista sem volt egy kéjutazás az MS számára, pedig kívülről leginkább csak egy komoly facelift volt. (a motorháztető alá most ne menjünk)
    Nekem pedig kifejezetten tetszett, és használtam megelégedéssel. Felüdítő volt a szépsége.

    De itt az Insider program, ahol mki leírhatná az óhaját a gyártó felé, feedbackelhetne. Vajon hányan, hány átlagos felhasználó teszi ezt meg célirányosan, regisztrálva live fiókkal az Insider programba???

    Szerintem nagyon sokan. Naivitás lenne azt hinni, hogy mindenki, de már minden 2.-3. ember visszajelzése bődületes infó lesz nekik. Csak remélni tudom, hogy megszívlelik az ötleteket is, nem csak a bug reportokat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák