- Honor 200 Pro - mobilportré
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- iPhone topik
- Szivárognak a Vivo X300 kameraadatai
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Ez össze van rakva - Segway Ninebot F3 Pro
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy A35 5G - fordulópont
- Listázzák az olaszok a Redmi 15C-t
-
Mobilarena
A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )
Új hozzászólás Aktív témák
-
Csupingo
veterán
válasz
MasterDeeJay #72011 üzenetére
Ez a cikk nem segít, vagy már láttad?
-
King Unique
titán
válasz
MasterDeeJay #72009 üzenetére
Attól függ, hogy ott a CSM pontosan mit jelent.
Van ahol csak Legacy/CSM only és UEFI only bootolás van, ahol a bekapcsolt CSM utólagos kikapcsolása ilyenkor értelemszerűen rendszerindítási problémát okoz, meg ha eleve Legacy/CSM mód szerint lett telepítve a Windows.
Más PC-knél a Legacy + UEFI kettős bootolás is működik Legacy first / UEFI first opciókkal, ahol ilyenkor a CSM utólagos kikapcsolása nem okoz rendszerindítási problámát, meg ha eleve UEFI szerint lett telepítve a Windows.
+ Ott van még a Secure Boot, ahol megint PC illetve BIOS/UEFI függő lehet, hogy csak kikapcsolt CSM mellett kapcsolható be, vagy akár bekapcsolt CSM mellett is használható."Csak uefibe jó nekem."
Mármint ha a Windows 7 & Windows 11 dual boot miatt kell a Windows 7-nél is UEFI szerinti telepítés, akkor az pont nem létszükséglet akkor, ha az imént említett Legacy/CSM + UEFI kettős bootolási lehetőség van annál a PC-nél. Ahol olyankor a Windows 7-et lehet Legacy/CSM, a Windows 11-et pedig UEFI szerint telepíteni és bootolni, a váltáshoz F12 / egyéb billentyűvel előhívható menüben kiválasztani egyik / másik meghajtót, vagy az Legacy first / UEFI first opciókat használni, stb.
-
King Unique
titán
válasz
MasterDeeJay #72007 üzenetére
Az előző válaszban már le lett írva, hogy a Windows 7 UEFI szerinti telepítése eleve problémás lehet és azért alapesetben inkább a Legacy/CSM szerinti javasolt.
-
King Unique
titán
válasz
MasterDeeJay #71997 üzenetére
Legacy telepítés windows 7 oprendszerrel
Alapesetben Legacy/CSM mód szerint javasolt telepíteni a Windows 7-et, mivel az UEFI-s telepítésnél lehetnek gondok (példa).
+ Új PC-knél az USB 3.X portok miatt is (példa), mivel nincsen natív USB 3.X támogatás a standard Windows 7 ISO-ban, ahogyan NVMe se, stb. Ha valaki ennek ellenére mégis Windows 7-et akar telepíteni, akkor eleve "patchelni" kell a telepítőt (példa), vagy (saját felelősségre) USB 3.X és NVMe driverrel integrált 3rd party telepítőt használni (példa)."Tehát win11 mellé kerülne"
Virtuális gép nem opció VirtualBox vagy egyéb hasonló megoldással, abban futtatni a Windows 7-et Windows 11 alól?
Mert ugye egy már évek óta nem támogatott Windowsról beszélünk, amin már pl a népszerű böngészők újabb verziói sem futnak, egyre több program dobja a támogatását, nem beszélve a befoltozatlan biztonsági rések miatt kockázatról, stb. -
Doky586
félisten
válasz
MasterDeeJay #72000 üzenetére
A lapodat nem ismerem, de nekem a 4.gen intelen lehetett kapcsolgatás nélkül felváltva használni a Legacy boot-ot és a Secure boot-ot.
Asrock-nál van valami usb patcher win7-hez a 200-as szériához, kipróbálhatod, az én ~gyári win7 iso-m (fscd leírása alapján) simán bootolt uefi módban 4.gen intelen.
-
Doky586
félisten
válasz
MasterDeeJay #71997 üzenetére
Ha 2015 előtti chipsetes a gép akkor a gyári lemez is jó, de új gépen már legacyban sem fog futni..
-
jimmy399
senior tag
válasz
MasterDeeJay #71997 üzenetére
Olyat tudok csinálni, hogy UEFI boot manager és MBR lemezről tud bootolni (Grub2), de UEFI boot és GPT lemezről egy nem UEFI képes oprendszert futtatni, és még Windows is a rendszer olyat nem.
-
King Unique
titán
válasz
MasterDeeJay #71049 üzenetére
De, normál esetben nyilván feltétele az UEFI bootolási módnak az OS-nél az ESP megléte, nem véletlenül lett linkelve az UEFI/GPT leírás, ami világosan szemlélteti, meg normál esetben, normálisan telepítve az előbb linkelt ábrán lévő partíció jönnek létre W10/11 esetében (+ W7-nél is lesz ESP) és nyilván nem szimplán csak a C partíció lesz - nem világos az olyan kókányolásnak mégis mi értelme - , az ESP standard és szabványos fájlrendszere pedig a FAT16/32, az MBR / GPT meg nem a partíció hanem a teljes lemez sémája, 32 bites Windows UEFI módban pl. tabletek esetén telepíthető és bootolható a már linkelt hozzászólásban leírtak alapján ellenben egy modern UEFI-s asztali PC-nél és laptopnál általában a 3. eset jellemző (UEFI 64 bit OS) ahol 32 bites max. CSM (MBR) módban telepíthető + bootolható, stb. Ezek tények, ennyi!
-
King Unique
titán
válasz
MasterDeeJay #71047 üzenetére
Ja, hát úgy nem meglepő, ha nem bootol... De még ha meglennének is azok a partíciók, akkor sem feltétlen fog az UEFI módban, lásd az előző válaszokban leírtakat, az ott linkelt példákat.
UEFI bootolási mód szerint telepített Windowsoknál - nem a Windows-telepítő (ISO) bootolása - egy ESP (EFI-rendszerpartíció) minimum kell a megfelelő működéshez és bootoláshoz, amit a standard UEFI/GPT séma is szemléltet, vagyis érdekes a "win10 megy nélküle uefiben is" állítás, nem világos az pontosan hogyan értendő.Max. úgy reális, ha több OS illetve multiboot esetén van már egy ESP és azt használja a többi Windows is, azok is azon hozták létre a saját indítóbejegyzésüket.
-
King Unique
titán
válasz
MasterDeeJay #71045 üzenetére
Igen, nem újdonság, hogy akár pendrive és optikai meghajtó nélkül is lehet telepíteni, ahol az aktív partíció és / vagy
bootsect.exe /nt60 x:
parancs max. legacy (CSM) módnál kell, UEFI-nél nyiván nem. De nem is ez most a lényeg, hanem az, hogy a Windows 7 eleve tákolással, trükközéssel lett telepítve a "tökmindegy melyiket mert win10 telepítője felrakta talán még a vistát is ha kell" alapján, ami mit sem ér, ha a modernebb Windowsokkal ellentétben a Windows 7-nél gondot okozhat az UEFI és nem véletlenül volt javasolva a legacy (CSM) mód, ennyi.Egyébként a legacy (CSM) módban telepített Windows UEFI-sre konvertálásának megvan a szakszerű módja, ahol nyilván nem elég a rendszermeghajtót szimplán MBR-ről GPT-re konvertálni, hanem az UEFI-hez szükséges ESP és MSR partíciókat is létre kell hozni. Windows 10 és Windows 11 esetén meg ugye adott ehhez a beépített MBR2GPT.
Converting Windows BIOS installation to UEFI
Ha nem létszükséglet a legacy Windows 7 éles, fizikai vason történő futtatása, akkor másik opció a virtuális gép, lásd Hyper-V, VirtualBox, VMware Workstation Player, akár a meglévő Windows 7 rendszer is virtuális géppé konvertálható utólag, stb.
-
King Unique
titán
válasz
MasterDeeJay #71041 üzenetére
A Windows 7 UEFI-s telepítése és bootolása eleve problémás lehet (példa), a telepítőt is módosítani kell hozzá és még úgy sem feltétlen fog működni, a bekapcsolt Secure Boot is bezavarhat, stb., ezért inkább a legacy (CSM) mód szerinti telepítés, annak meghagyása javasolt.
"Win10es installal telepítettem a 7-est"
Tehát akkor már a telepítésnél is tákolni kellett, mert a natúr W7 ISO-val nem ment UEFI szerint, erre céloztam az előbb...
"maga a win7 nincs a választómenüben csak win10 x64 és 32bit setup."
UEFI bootolási mód szerint telepített Windowsoknál a Windows Boot Manager bejegyzést kell keresni az UEFI boot menüben és szükség esetén beállítani elsődlegesként az indításhoz, hozzáadható új bejegyzés a Windows rendszerbetöltőhöz és összehozható ilyen, UEFI módban telepített rendszereknél elég az UEFI boot menüben az adott OS bejegyzését kiválasztani az indításhoz, stb. A 32 bit meg nem világos hogyan ide, amikor alapesetben eleve 64 bites Windows szükséges asztali PC-nél az UEFI-s telepítéshez és bootolához, a 32 bites max. legacy (CSM) módban működhet...
-
Doky586
félisten
válasz
MasterDeeJay #71041 üzenetére
Külön lemezen maradhatna legacyban. Ha elég okos az alaplapod (pl Asrock). Nem kell semmit se állítgatni a két os közt a biosban, csak a gyors bootválasztó menüben egyszerüen a win7 lemezét választod.
-
zoo8800
veterán
válasz
MasterDeeJay #70719 üzenetére
A 192 GB RAM nem lehet probléma, bár az a maximum, amit kezel. Én a chipset driverre tippelek, de ez csak tipp.
-
zoo8800
veterán
válasz
MasterDeeJay #70714 üzenetére
Én leszednék egy érintetlen MSDN ISO-t (pl. az NCore-ról), és NTLite-tal integrálnám a hiányzó drivereket... már amit lehet/enged, mert a honlapon Win7 driver nincs.
-
válasz
MasterDeeJay #70714 üzenetére
Próbálgattam azzal az iso-val és majdnem ugyan az az eredmény.
Legacy módban előjön hogy változtassam meg az integrált video módját legacy-ra ami persze nincs a biosban beállításnak. (eleve vicc mert a natív kártyának meg nincs képe csak windowsba bootolás után)
Uefi módban hdd ről telepítésnél (gpt, Fat32 és bootx64 másolgatás után) pedig ugyan az a fagyás (num lockra sem reagál)
Szóval megkérdezem inkább a supermicro supportot hogy adjanak már ötletet mert fölöslegesen van a biosban win7 kompatibilitási mód ha nem működik. -
Doky586
félisten
válasz
MasterDeeJay #70711 üzenetére
Nem tudom milyen az a Simán féle, Gigabyte féle és Asrock féle media creation tool.. de inkább csináld kézzel [link] vagy írd ki dvd-re.
-
King Unique
titán
válasz
MasterDeeJay #70711 üzenetére
Elvileg, gyakorlatilag meg ki tudja az ilyeneknél, potenciálisan tákolt/gányolt változatok és nem közvetlenül a Microsofttól letöltöttek.
Ha CSM módban, meg másik ISO-val (akár a linkelt integrált) sem megy és ott is kifagy, akkor bajos lesz ez a W7 telepítés. -
King Unique
titán
válasz
MasterDeeJay #70709 üzenetére
Elég fullos támogatás lehet az, ahol fel sem lehet telepíteni a támogatott hardverre az állítólag támogatott OS-t...
Egyébként az nem derült ki, hogy a W7 ISO honnan van, mert ha valami tákolt/gányolt változat, akkor arra akár rá lehet fogni a problémát és ez esetben értelemszerűen normális ISO-val kellene próbálkozni. + Ha már kérdés volt, akkor itt is említve volt többször integrált változat (példa). -
King Unique
titán
válasz
MasterDeeJay #70702 üzenetére
A W7 UEFI-s telepítése eleve problémás lehet, a telepítőt is tákolni kell hozzá és még úgy sem feltétlen fog működni (példa), stb., ezért inkább a legacy (CSM) mód szerinti telepítés javasolt. Aztán a natív USB 3.X és PCIe NVMe támogatás hiánya megint gondot okozhat és integrálni kell valahogyan a telepítőbe ezek driverét, ezért sem feltétlen szerencsés modern hardverkonfigurációnál egy legacy OS telepítését erőltetni...
-
zolee001
őstag
válasz
MasterDeeJay #70702 üzenetére
A W7 hez mokolni kell az uefi telepitöt,alap original telepitöröl nem megy
-
dugo_
veterán
válasz
MasterDeeJay #70702 üzenetére
Anno nekem az Asrock toolja volt a legstabilabb, esetleg próbáld ki ezt is:
https://download.asrock.com/Utility/UsbPatcher/Win7UsbPatcher(v2.0.21_200Series).zip -
válasz
MasterDeeJay #51031 üzenetére
Megvan Köszi!
-
LonGleY
veterán
válasz
MasterDeeJay #37206 üzenetére
Olyan sosincs, hogy "biztos".
Újratelepítés, minden hardverelem tesztelése, megfelelő tápegység meglétének biztosítása (!) stb.
aclandiae: Ezért nem szokás egy sima malware keresőt vírusirtó helyett (pláne mellett) aktív védelemként használni, legfeljebb egyszeri keresésre... Teljesen szükségtelen, rossz megoldás. A Malwarebytes minőségéről meg annyit, hogy évekig nem tudott belenézni a kapcsos zárójelet tartalmazó nevű mappákba.
Csini az új weboldala, néhai keresésre néha jó, de ennyi.
-
randras
veterán
válasz
MasterDeeJay #29424 üzenetére
Ezek nagyon speciális esetek, kezdem azt érezni, hogy már csak muszájból ragaszkodtok az alapvetően rossz kijelentéshez.
-
Visormail
addikt
válasz
MasterDeeJay #19709 üzenetére
Ezek szerint nem használtok wsus-t.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• A topikban Alapelveink értelmében tilos a warez témák tárgyalása!
• Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
• Tilos az OFF!
- Videós, mozgóképes topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Kerékpársportok
- Feltörték a PROHARDVER!-es regisztrációmat (vagy elvesztettem a belépési emailcímet, 2FA-t)
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Melyik tápegységet vegyem?
- Gyúrósok ide!
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- További aktív témák...
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Apple iPhone SE 2020 64GB, Yettel függő, 1 Év Garanciával
- Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Vivo V40 SE 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest