Hirdetés
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- iPhone topik
- Nagy aksival és erős hardverrel megjött Magyarországra a Poco X8 Pro és Pro Max
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Honor Magic V2 - origami
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Vivo X300 Pro – messzebbre lát, mint ameddig bírja
- Redmi Note 14 5G - jól sikerült az alapmodell
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
Új hozzászólás Aktív témák
-
Gibo
senior tag
válasz
Demertin
#896
üzenetére
Szia,
hogy mennyire lehet "elcsábítani" az jó kérdés, de én ebben az esetben a West Cork-tól az IPA Cask Matured-el próbálkoznék vagy egy Glen Moray 12 years old-al..Aztán ha ezek bejönnek neki, akkor már lehet majd haladni tovább
Esetleg meg lehetne játszani egy Wild Turkey Rare Bread-et is.Zsotesz, a JB Maple nagyon jó, nekem is bejött... A Fire-től kicsit félek a fahéj miatt

Frogged, nem jársz valamikor Sopronban? Beugorhatnál
-
zsotesz81
senior tag
-
Frogged
aktív tag
válasz
Demertin
#896
üzenetére
Szerintem reménytelen egy whisky likör-t imádó embert át kovertálni.
Sok haverom van akik alpavetően pálinkásak, és whiskyböl csak a Jack Honey és a Jim Red stag ami igazán ízlik nekik.
Persze meg isszák ha kínálom öket a könyedebb whiskykel is de azért egyik sem költene rá a saját pénzéből.Én is sokáig keresgéltem az ultimate dessert whiskyt mert nem minden nap kívánom a füstöt.
De arra jutottam hogy egy whisky vagy könnyed de nem elégé édes pl: Glenmorangie, Jameson crested, Redbreast,Kavalan, Johnnie Ultimate és még sorolhatnám.
Vagy talán már elég édes de nem elég könnyed mint pl a Bulliet bourbonök. -
Demertin
tag
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Jómagam szeretem a whiskeyket (kb 15 - 25k kategória, amik kb játszanak) és szeretném az asszonyt is idecsábítani. A probléma annyi, hogy amíg én a single maltokat kedvelem, pl Laphroaig, Glenmorangie, Glenfiddich, addig ő leragadt a Jack Daniels honey ízesítésűnél. Szerintetek van esély közös nevezőt találni? Hajlandó vagyok elhagyni a komfort zónámat. Halvány gőzöm nincs milyen irányban induljak el. Számomra az ilyen whiskey likőr ízesített cuccok teljesen ismeretlenek. Egyáltalán vannak e normálisabb minőségben? Nem feltétlenül ízesített, de aminek határozottan édeskés íze van.
-
Gibo
senior tag
-
zsotesz81
senior tag
Röviden, k*rva jó mindkettő
Macallen édeskés kicsi sherry-s íz is felfedezhető, annak ellenére, hogy 40%-os, nekem kicsit erősebbnek tűnik, fogyasztása szobahőmérsékleten javasolt, de nekem egy kevés jéggel jobban ízlett.
Glenfiddich édes karamellás tölgyes mind ízre mind illatra, nekem egyébként jobban bejött mint a macallen, ezt valahogy különlegesebbnek érzem. Annak ellenére, hogy ez 47%-os kevésbé érzem erősnek mint a macallent. Ilyet még valszeg venni fogok, macallen-t elsősorban az ára miatt nem valószínű, meg van még pár drágább whisky a listámon amit meg akarok még mindenképp kóstolni
-
Gibo
senior tag
Ma megbontottam a Ben Bracken Speyside Single Malt-ot.
Gyönyörű színe van, kár, hogy mindezt karamellel érték el.
Illata gyümölcsös, az alma és a körte dominál.
Megízleleve először édes, enyhén karamellás, aztán jönnek a gyümölcsök. Némi mazsola, sült alma, a végén pedig kellemesen fűszeres közepes lecsengéssel.Ha valaki be tudja szerezni Romániából, ott csak ca.3500 Ft egy palack ára, annyiért best buy azoknak akik szeretik a lágy whisky-t, de még az itthoni ár is rendben van.
-
Gibo
senior tag
Ausztriában a Billa-ban ill. Billa plus-ban (egykor Merkur) 28.-ig csak 14,99€ a 0,7 l-es Chivas Regal 12 yo.
-
Frogged
aktív tag
Tudom nagyon szubjektív lesz a véleményem de én valahogy így látom a Kilchoman és a többi füstös whisky viszonyát:
Nekem az tetszett meg az Ardbeg, Talisker Lagavulin füstös vonalban hogy nem emlékeztet a hagyományos maláta whiskyre.
A Laphroaigh , Caol Ila 12 kicsit világosabb íz világ őket kevésbé szeretem de azért még mindig elég jók.A Kilchoman Machir Bay nekem nem jött átt olyan mint egy hagyományos maláta whisky csak füstel.
A Sanaig egyedibb kellemesebb de el követi azt a hibát amit a Nikka Days, igen csak édesen kezdődik és a végén agyon csapja fanyarsággal.
A Laga, Talisker, Ardbeg pont abban jó hogy kicsit meg kínoz és utána barátságosan édes ízekkel folytatva béke jobbot nyújt a meg próbáltatások után.
És szerintem ez így zseniális mint mikor a kis gyerek elesik játékközben anyutól kap egy puszit és már is minden jobb
De ez a édesen kezdődik fanyarúl végződik viszont szerintem olyan mint ha anyukád hívna hogy gyere van finom süti és mikor bemész a konyhába nem süti hanem egy kiadós felpofozás vár
-
Frogged
aktív tag
Én is azt hittem legutóbbi beszerzés után hogy majd hónapokig nem vásárólok .
Aztán úgy döntöttem hogy meg ünneplem hogy nagyjából épségben át estem a koronán.
Befigyelt egy Jack Cask Strenght egy 4x1decis Glenmorangie pakk meg egy Kilchoman Machir Bay + Sanaig páros.
De már nem mertem képet lőni róla mert még szenvedély betegnek gondolnátok
-
Gibo
senior tag
Tegnap este megkóstoltam a J.P. Whiser's 10yo-ot. Az élmény kellemes volt. Nem az eldobom az agyam whisky, de - főleg az árához képest, ami 15€ volt - nagyon kellemes.
Alapvetően édes ( Frogged, szerintem neked bejönne
)melaszos ízzel nyit. A háttérben enyhén érződik a rozs, lecsengésében megjelenik finoman a tölgy enyhe vaníliás jegyekkel. -
Gibo
senior tag
Ma láttam, hoyg az expert24 szerzett még a 10 ésves Glen Moray 10 Years Old Chardonnay Cask Special Reserve-böl néhány üveggel...Már tavaly leaálltak vele, így gyorsan rendeltem is két üveggel
Maradt még 6 a webshopban, ha valakit esetleg érdekel 
-
Gibo
senior tag
Már csak egy üveg hiányzik, és 110 darabosra hízik a gyűjtemény
(szigorúan bontatlan palacok, a fogyasztásra szán whisk(e)y-ket nem számolva). Sokkal több már nem is igazán fér el a lakásba...a single maltok már így is össze vannak zsúfolva... 
Hogy számon tudjam tartani mi van meg, csináltam egy teszt webshopot
-
Funthomi
aktív tag
válasz
bagyulajuve
#852
üzenetére
Cheers, én is így teszek

-
Funthomi
aktív tag
Én tegnap utólagos tejfakasztóra megkaptam cimbiktől a Glenfarclas 17 éves verzióját és nekem nagyon bejött:
Ahogy olvastam itt a fórumon nem igazán voltatok elégedettek a Glenfarclas 10, 12, 15 éves tételétől. Ezeket ugyan nem kóstoltam, de ha tényleg a "fiatalabbak" még nem annyira vállalhatók, akkor azért nem semmi, h ennyit kell várni egy korrekt whisky-re ebből.
-
zsotesz81
senior tag
válasz
zsotesz81
#844
üzenetére
ebéd után megkóstoltam a glenlivet, johnnie green ill. gold hármast.
Gold: annyira nem rossz, de uralkodik rajta a füstös íz, viszont ennek ellenére kellemes, nem égeti úgy ki a lelkem mint a red vagy a black (ezt lakótársam rendelte, neki bejött)
green: nem gyenge, érződik rajta, hogy 43%-os , ennek ellenére nagyon jó ízű
gelnlivet: nem rossz, utóízben éreztem egy kis barack ízt, szerintem ez is egy kellemes whiskeymásik 3 később lesz kóstolva, a jack az egyik barátomé, jövő héten isszuk majd, a bali és a jim beam meg házavató party-ra lesz, oda jó lesz, de ez még odébb van
-
Gibo
senior tag
válasz
zsotesz81
#844
üzenetére
A Gold label az jó
nagyon kellemes blend..A Ballantines 12 viszont nagyon rossz (ihatatlan) emlékeket hagyott... remélem neked azért ízleni a fog. A JD Single barel szintén nagyon jó...a JB Maple pedig finom mazsolás desszertwhiskey. A Founders Glenlivet nekem kicsit csalódás volt, az árához képest kcisit lapos, de nem rossz. A green labelre pedig nem emlékszem..azt lehet még nem is kóstoltam
. Majd írj beszámolót mindegyikröl 
-
Dvix
senior tag
Elkezdtem poharazni a Timorous Beastie-t, szerintem mennyei. Mint egy mandulás virágcsokor, majd még írok még róla.
Ami viszon idegesítő hogy a dugó már vízszintesen elkezdett repedni mert volt benne egy göcs... meh
Gyorsan rendelnem kell egy másikat, hogy ha ez elfogy akkor tudjam a dugóját ehhez használni!
-
Dvix
senior tag
De mondjuk ha az ember hosszabb távon tudja, hogy jól jár akkor csak had nézzék hülyének mert beraktároz.
-
Dvix
senior tag
ez így van.
Az a gond, hogy az ember ha előre megveszi hülyének nézik csak nem biztos, hogy 1,5 hónap múlva ugyanannyi lesz az ára. Én a korlátozások után arra számítok még drágább lesz minden mert hirtelen mindenki hektó számra vedelni kezd. Angliának meg ott a Brexit szóval...jah
-
Frogged
aktív tag
Nagyon húztam a számat hogy ennyit kiadni egy hónapban.
De a Blantons-al is úgy jártam hogy 18k-s áron nem vettem 1 év múlva mikor visszatért most meg 32k ha ép kapni.
A Bookers-et sem vettem meg amíg volt 26k ért majd gondolom újra lesz majd egyszer 35-40ért:(
Most már inkább ami bakancs listás arra lecsapok mikor már látom hogy fogyóban van.
Mert nagyon hamar fel tudnak ugrani az árak a ritkább üvegek esetében. -
Dvix
senior tag
Gratuláljak én is, ez egy nagyon finom "sornak tűnik".
Szerintem jól vetted észre, hogy most talán legolcsóbb(bár az utóbbi két hétben növekedést tapasztaltam) és a leglimitáltabbak a webáruházok ajánlatai! 
Én most zsákoltam be egy Big Peat 2020-as Karácsonyi Edíciót-t egyébként
Hát jah, nekem is abba kéne egy jóóóóó időre hagynom a nézegetést.
-
Gibo
senior tag

Szép sor. Grat hozzá!
Èn mostanában rá sem mertem nézni a Webshopokra
-
Frogged
aktív tag
Nem rég felfedeztem hogy újra kapni a Russels reserve 10-et, közben meg felfigyeltem rá hogy a Port charlotte és a Nikka Coffey malt kezd eltünni ithon a boltokból.
Valahogy így kezdödött a többi meg már jött magától.
Azt hiszem most egy darabig pihentetni kéne a whisky boltok és ajánlások nézegetését mert csak baj van belőle. -
Dvix
senior tag
válasz
Flashback
#832
üzenetére
Egyet értek én is a Famous Grouse-t ittam, az virágos-édes, végén fűszeres lecsengéssel. Mivel fiatal búza van hozzákeverve(mivel blended Scotch) ezért van egy kis körömlakk lemosó illata, de ha azon túl jutsz akkor remek napi ital.
A Monkey Shoulder az nagyon tutti 3 Speyside maltból kikeverve, melengető citrusos, nagyon jó cocktail whisky.
Ha ír vonalra akarsz tévedni akkor Tullamore D.e.w kezdésnek
Nekem is van egy Diplomatico-m ki kéne tekerjem a nyakát már annak is

-
Kösz srácok! Valamelyiket berendelem és majd beszámolok mennyire édes a Diplomatico után :)
-
Frogged
aktív tag
válasz
Flashback
#832
üzenetére
A Bulleit bourbon-ök mind elégé édesek, a Rye és a 10 éves nekem nagyon bejött.
Illetve ha malátában gondolkodsz ott a Glenkinchie 12, Monkey Sholder, Famos Naked Grouse ezeket édesnek mondják.
Szerintem csak ahhoz képest lehet ezt rájuk fogni hogy maláta whiskyk de ízlések és pofonok. -
Azt hiszem a füstös vonalat kipipaltam egy időre. Tudnátok valami édeset ajánlani? (40fok környékén)
-
Gibo
senior tag
Sajnos nem szállíthatnak...Alkohol és dohányáru nem értékesíthetö külföldre, itthon pedig nincs leányvállatuk. Èn Ausztriába rendelem mindig.
Az a durva, hoyg konkrétan olcsóbbak, mint amennyiért a nagykertöl egy itallerakat netto áron meg tudja venni a whisk(e)y-ket...
nem is értem. (Van egy trafikos ismerös, viszonylag nagy italválasztékot tart a boltjában, és megkért, hoyg segítsek neki válogatni whisk(e)y-ket is, mert kapott két vitrint amit meg kellene tölteni. Csak hüledeztem a beszerzési árakon...ö meg amikor megmutattam neki, hoyg experten mennyiért van fent egy üveg adott ital
) -
Dvix
senior tag
Gyors kérdés. Az expert24.-com-on most komolyan kell venni, hogy nem Szállítanak Magyarországra Gibo?
mert lenne pár komoly blended malt amit sokkal olcsóbban lehet megkapni mint idehaza 
Nem is látok kosár jelet, egyik termék adatlapjában sem h egyáltalán valami fizetési adatok kitöltéséig eljussak
-
Gibo
senior tag
válasz
bagyulajuve
#824
üzenetére
Nekem idáig az Ipa ill. a 46%-os Rum Cask Finish jött be a legjobban, a stout már-már túl lágy volt
-
Gibo
senior tag
A ma esti áldozat a West Cork Cask Collection Single Malt Calvados Cask Finish:
Illatában frissen bontva az alma bontakozik ki. Mellette lágy, enyhén borsos, fűszeres az illata.
Ízében az alma jelentkezik elsőnek. Azt egyből bors követi majd lecsengésében elkezd krémesedni megjelenik egy enyhe karamellás íz sült almával. A fűszeresség marad meg legtovább, lecsengése a közepes gyorsaságú.Nem lesz a bárszekrény állandó lakója, de 23€-t megér.
-
Dvix
senior tag
Van itt egy érdekesség egy single malt Islay ha valakid érdekel, Scarabus. Mind a három kiszerelése le van értékelve az Idrinks-en. [link]

-
đe$|re
senior tag
Nem vagyok egy nagy szakértő, de nézzük azért.
Illat: Édeskés, alma, méz, citrus, a sherry fűszeressége is kivehető halványan.
Íz: Nem egy ízbomba az biztos. Érezni egy kis vajas krémességet.
Lecsengés: Gyors, lágy, enye melegséggel kísérve.Illat alapján többet vártam és úgy gondolom ezt az akciós árát sem éri meg.
Kellemes whisky, ettől még előbb vennék újra GlenDronacht, Laga 16-t, Glenlivet 18-t. -
Gibo
senior tag
már nem sikerült sajnos szerkeszteni

#813 Dvix
Èn a 10 éves Timorous Beastie-t kóstoltam még vmikor 2017 vagy 2018 ban, kellemes volt, csak az árát sokalltam, amennyibe a 10 éves kerül már egész jó 12 éves single maltokat vagy épp barrel proof whisky-ket adnak.
Tényleg nem rossz az ár...írd majd meg milyen volt, hogy ízlett

-
đe$|re
senior tag
Sziasztok!
Ha valakit érdekel, akkor a Macallan 12 egész jó áron van itt.
Nekem ma hozta a futár.
Egészségetekre!
-
Dvix
senior tag
Sziasztok, nálam bekövetkezett, hogy végre érzek ízeket a whisky-nél
Tavaly karácsony óta egy üveg Chivas Regal 12yo(nagyon light) és most az elmúlt hónapban, Fél üveg Monkey Shoulder és egy kis Famous Grouse meghozta a kívánt eredményt. Nekem nagyon tetszik a komplex ízvilág mindegyiknél és alig várom h legközelebb mit fogok megkóstolni.
Rá kellet jönnöm ha nem gyakorlok akkor nem tudok startból felismerni semmit az italon.
-
Gibo
senior tag
No.1
Illat: alkohol és nagyon enyhe tőzeg
Íz: alkoholos kezdet majd megjelenik a tőzeg enyhe kesernyés, aspirines lecsengéssel. -
Gibo
senior tag
Na, ma rászántam magam a 15 éves Bowmore-ra ill. a Bowmore No.1-ra (volt két mintám régebbről).
Bowmore 15 years (Sherry cask finish):
Illatában a tőzeg van jelen némi bőrrel és kandírozott narancsal, a poháron szép koronát rajzol.
Ízében lágyan megjelenik a füst. Nem domináns, de tisztán kirajzolódik. Mellette a tőzeg a legjellemzőbb a sherry fűszerességével. Nem az én ízvilágom
A háttérben nagyon enyhén ott figyel a kandírozott narancs, de csak nagyon lágyan. Lecsengése gyors, a fűszeresség marad inkább, de az sem sokáig. Állagra kellemesen olajos. -
Mercutio_
félisten
Rendrakás közben előkerült 3 doboz, és bennük az (üres) üveg.
A Tamdhu 10 éves nem tudom változott-e, de a másik 2 esetében tudtommal már más a doboz/cimke, és/vagy az üveg. (Balvenie 10 éve nincs forgalomban)Gondoltam jelzem, hátha gyűjti valaki az ilyesmit.
Ingyen elvihető IV. kerületből, vagy heti egyszer (általában kedden) 9-16 óra között a népliget közelében vehető át.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- MacBook Air M4 15 256GB Starlight Bontatlan + Új (Számlával!) 2 ÉV GARANCIA
- Honor 90 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Sony PlayStation 4 PRO 1TB fekete játékkonzol extrákkal garanciával hibátlan működéssel
- LENOVO ThinkBook 14s Yoga touch 360 - i5-1135G7, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- AKCIÓ! LENOVO ThinkPad P15s Gen2 munkaállomás - i7 1165G7 16GB DDR4 512GB SSD Quadro T500 4GB W
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Esetleg meg lehetne játszani egy Wild Turkey Rare Bread-et is.
. Amúgy én a whisky likőrökből a Jack Fire-t szeretem leginkább, az fahéj likőr, nekem bejön.


