Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz stigma #239 üzenetére

    Hát ha tudod hova földelni az árnyékolást, és fontos a tuti hangzás, akkor egy próbát megér. Mondjuk ha nincs baj a mostani hangminőséggel, és nem a szakmámhoz kell, akkor én biztosan nem cserélném ki. Nézd meg, hogy melyik kábelek futnak villany mellett, aztán próbáld a villanytól legalább fél méterre vezetni őket. Elvileg már az is segíthet, ha zajos a jel. Lehet kapni kábel tesztert is, amivel ellenőrizheted, hogy nincs e valami hibája a kábelnek. Gondolom szoftveresen még ennél is többet ki lehet deríteni a jel/zaj arányról, de azzal még nem foglalkoztam. Ez persze csak egy vélemény, inkább olyasvalakit lenne érdemes megkérdezni, aki hangosítással foglalkozik. Úgy néztek ők azért durva áram és audio kábeleket szoktak venni horror áron, úgyhogy lehet benne valami.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz stigma #242 üzenetére

    Meg lehet próbálni, de ha nem tudod hogyan leföldelni az árnyékolását, akkor elég kétséges az eredmény. Lehet, hogy elkeni a zajt valamennyire földelés nélkül is.

    Ha valami nagyon olcsó fapados módszer kell, akkor én az rj45 csatlakozók fém dobozait próbálnám meg összedrótozni, és azt egy konnektor földelésébe elvezetni. Sajna a legtöbb modem vagy router nem földelt, csak UTP-re vannak felkészítve, úgyhogy külön kell foglalkozni az árnyékolás földelésével. Azt meg általában a patch panelen szokták megoldani, ami a te rendszeredben nincs, mert nincsenek fali kábeleid. Elméletileg a villanyszolgáltató földelésére sem jó kötni, de a semminél ez is több, gondolom nem akarod megbontani az aljzatot meg réz tüskéket leverni a földbe meg ilyesmik...

    Ami még esetleg számíthat zaj szempontból, hogy túlfeszültség védett aljzaton vannak e a gépeid.

    Hogy a kérdésre is válaszoljak, megoldhatja hosszú távon a zaj problémákat, ha külső forrásból, pl villany vezetékekből jövő zajról van szó, és nem eleve zajos jelet továbbít a kábel.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz stigma #244 üzenetére

    Oké, kíváncsian várom! :-) Ha már így belevágsz, ha esetleg van javulás, akkor teszteld légyszi földeléssel és földelés nélkül is, kíváncsi vagyok, hogy mekkora a különbség.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák