Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolti1debre

    tag

    sziasztok, szükségem lenne egy kis segítségre. adott egy új céges laptop, amelyben két háttértár van, egy 256mb-os nvme ssd és egy 1tb-os hdd. a gép freedos operációs rendszerrel lett véve a boltból, a "dolgozóban" intézték. a gépre feltelepítettem az ubuntu 20.04.1 lts oprendszert az nvme ssd-re. a telepítés után felraktam a szükséges programokat, amiket használok. ezután leformáztam az 1tb-os hdd-t és csatoltam. csatolni csak úgy tudtam, hogy ráklikkeltem a lemezekre és ott kiválasztottam az 1tb-os meghajtót, majd ráklikkeltem a play nyilacskára és ennek hatására meg is jelent az oldalmenüben (aminek ugye dashboard a neve) a vinyó ikonja. szuper! csak az a baj, hogy ha a gépet kikapcsolom, vagy újraindítom, akkor mindig el kell játszani eme algoritmust, hogy a vinyót használni tudjam. mit kellene beírni a .profile vagy a .bashrc fájlba, hogy a gép indításakor automatikusan mountolódjon az 1tb-os vinyó? vagy hogyan lehet megoldani a legegyszerűbben, hogy a vinyó mindig mountolódjon a gép indulásakor?

Új hozzászólás Aktív témák