Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • pampika

    őstag

    egy kis segítséget szeretnék kérni ubuntu + wlan témában:

    adott egy thinkpad t61. dual boot win7 + ubi 9.10, gnome 2.28.1 és egy tp-link tl-wr642g router.
    windows alatt bármilyen hálóra szó nélkül felmászik, sőt, mire fel áll a rendszer, már csatlakozva is van a wlanra.
    ubuntu alatt is hasonló a helyzet, de itt jön a baki: 2 routert használok rendszeresen: kolis és otthoni. amikor bekapcsolom a koliban a gépet, akkor belép automatikusan (nincs jelszó kérés bejelentkezéshez), majd kéri a kulcstartó jelszavát (kolis routeren wep van), majd ezek után csatlakozik és műxik.
    de nem úgy az itthoninál. ott bekapcsolom a gépet és semmi. nem kéri a kulcstartó jelszavát sem, de hiába adom meg neki a router wpa jelszavát, akkor sem csatlakozik.
    az itthoni routeren mac szűrés nincs, van static ip binding, wep 2db 128-as kulccsal, rejtett ssid. ezek a router részéről tuti jól működnek, mert ez a gép win alatt + a többi gép win/ubi alatt gyönyörűen használja, csak az enyém ubi alatt nem hajlandó, ezért gyanakszom az ubira :U
    a hálózatkezelőben megadtam neki, hogy hogy használja az itthoni routert, de nem hajlandó. nem is látja a routert, pedig átlag jelszint 80-90% környéke. 2 wpa kulcs van beállítva: 2., 4. ezeket megnéztem, a központi jelszó kulcstartón meg is jelentek wep1, wep3 jelszavakként (tehát elvileg a 2., 4-ként kezeli őket, ahogy kell)

    valakinek van vmi ötlete, mit lehet vele csinálni? csak ez az egy router és az ubi nemszeretik egymást, minden más felállásban megy :F próbáltam már újrarakni a hálózat kezelőt, kb milliószor újra beállítani ezt a hálózatot, de sehun sámli :(

Aktív témák